Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

caut un joc vechi cu ninja

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
brosky_93a

brosky_93a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.12.2007
deci eu din cate imi aduc aminte jocul se numea shadow dar nu il gasesc nicaieri si este destul de vechi si e foarte posibil sa fie facut inainte de 1990.
era asemanator cu primele jocuri prince of persia
asa,acum sa spun cum era gamplayul,personajul pe care il controlai era negru si mic,ca un ninja clasic,putea sa faca salturi mari si duble,cand ataca stand in picioare facea o animatie de parca ar fi scos sabia de la spate,si stand aplecat animatia era de parca ar fi dat cu sabia din lateral,puteai sa tragi cu shurikenuri,care erau ca niste stele mari si galbene comparativ cu personaju,aceste shurikenurile le gaseai peste tot in level sub forma de buline galbene parca si stiu ca erau si alte buline de diferite culori,mai era un atac special cu shurikenuri pe care il faceai cand sareai si trageai in toate directiile cu ele.
acum despre inamici: cei mai comuni inamici erau niste tipi imbracati in maro sau rosu care aveau bate si arcasi care erau imbracati in roz sau albastru si caini si apoi mai erau inamici speciali pt anumite nivele din joc  si normal ca inamicii deveneau mai puternici dupa fiecare nivel
un level care mi-a ramas in minte : esti dat intr-un cimitir si din pamant ies zombi mult mai mari decat tine si foarte rezistenti si cred ca erau imbracati ca niste samurai si mai erau lilieci care te atacau din cand in cand. Dupa acest nivel te luptai cu un dragon mare ,si cand zic mare vreau sa zic ca era foarte mare.
cam atat din ce imi aduc aminte.

Edited by brosky_93a, 02 December 2009 - 19:46.


#2
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
stiu jocul... :)) Dar nu imi aduc aminte numele....
Il aveam pe un calculator HC95, il incarcam de pe casete normale. :D

Si eu l-as vrea... mai cautam

The Last Ninja.... atsa cred ca e...
nu mai am timp acum... citeste pe aici: http://www.lemon64.com/?game_id=1488

#3
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009
Nu stiu sigur... dar poate asta e, sper sa fie. Mie cam asa imi pare.

http://www.romnation...roms/nes/n.html (Ninja Gaiden, acela e care cred... stiu ca era un nivel unde urca apa si trebuia sa urci tot mai sus. Sper sa fie  :mellow:



Apropo, sunt jocuri ROM, trebuie sa descarci si emulatorul  Virual NES Care il gasesti aici:

http://www.emulator-.../virtuanes.html

#4
brosky_93a

brosky_93a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.12.2007
stiu sigur ca nu este din seria ninja gaiden pentru ca jocul de care zic eu nu avea pe fundal cladiri moderne , era setat in in timpul japoniei feduale si stiu asta pentru ca erau un level in care intrai intr-un castel si apoi in subsolul lui care era ca o puscarie si inca un lucru , costumul de ninja din ninja gaiden era cam albastru ,cel de care zic eu avea costumul negru cu mici diferente prin unele parti pt a putea face diferenta cand te uitai la el si in plus ninja gaiden e muuuult mai detaliat decat asta
si hai sa mai dau niste detalii;cred ca nu am zis bine cand am spus ca jocul e ca cele din primele prince of persia, este mai mult asemanator cu  mario  si erau multe suprafete ca sa zic asa , adica imi aduc aminte ca puteai sa cobori intre mai multe platforme apasand sageata jos si apoi sageata sus si cadeai pe platforma de jos
asa acum incerc sa mai dau detalii despre joc , mai erau capcane gen sulite care ieseau din pamant dar nu se retrageau ,stateau pur si simplu, pe la primele harti actiunea se desfasura intr-un spatiu deschis ca sa zicem asa , la nivelul 2 stiu sigur ca era un copac imens cu crengi uriase pe care puteai sa sari si aproape pe fiecare erau inamici cu bate

#5
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
e posibil sa fie Saboteur? e un joc vechi, eu il jucam pe un HC-90

arata asa

#6
brosky_93a

brosky_93a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 31.12.2007

 mynameismada, on 3rd December 2009, 14:22, said:

e posibil sa fie Saboteur? e un joc vechi, eu il jucam pe un HC-90

arata asa
nu e asta

#7
xchelos

xchelos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.01.2006
Cam tarziu, dar poate ajuta pe cineva. Poate este Shadow Knights:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3TW90agtKgs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate