Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Exista dumnezeu?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
In clipurile mele de pe yotuube, tratez problema existentei lui dumnezeu.Spre exemplu, aici am pus 10 intrebari pentru crestin-ortodocsi: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cHT4KKO0SC4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ravy, 04 December 2009 - 11:46.


#2
javamamboo

javamamboo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 26.06.2009
Te salut, o sa fiu foarte scurt si la obiect. De ce vrei sa-ti pierzi timpul cu asa ceva? Sfatul meu e sa citesti, sa-ti faci un ideal in viata, sa lupti si sa ai vise, ca pana la urma tot intre scanduri ajungem toti. Lasa ceva in urma ta, asta e scopul, cel putin asa cred eu. Trebuie sa lasi ceva in spatele tau, in urma ta, ceva palpabil, ceva care poate sa-i ajute pe altii, nu RAHAT! :rolleyes:

Edited by Ravy, 04 December 2009 - 11:46.


#3
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Am facut un clip intitulat "de ce promovez ateismul" in care am explicat de ce faca ceste clipuri.Ignoranta unora este insa uriasa.Cat despre ultima parte.....nu incerci sa intelegi ce, de ce su pentru ce fac ceea ce fac, dar critici.Felicitari!
Si nu, nu promovez scandalul, ci gandirea critica.Doresc ca oamenii sa analizeze bine ceea ce li se spune inainte de a crede, caci altfel putem ajunge usor la rezultate gresite.

Edited by Ravy, 04 December 2009 - 11:47.


#4
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Eminescu si religia: era Mihai Eminescu un crestin? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KorEgRKBz1E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihai_1991, 19 March 2010 - 00:29.


#5
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Dumnezeu nu este bun
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lHJu96_oO8Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihai_1991, 30 March 2010 - 12:47.


#6
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Mihai te felicit pentru initiativa ta.Gandesti bine,gandesti corect.
Oamenii trebuie sa inteleaga ca religia a fost facuta cu doua scopuri:
1.Probabil niste mari genii ai acelor timpuri au inceput sa simta fiorul mortii pe sira spinarii cand s-au apropiat de batranete,si cum prima imagine care iti vine in minte despre moarte este exact ca atunci cand dormi si nu visezi nimic(adica cand dormi si nu sti nimic de tine,nu sti ca existi),probabil s-au ingrozit la gandurile astea...gandurile ca nu vor mai stii nimic de ei dupa ce vor muri.
2.Pentru a manipula si a conduce lumea dupa cum voriau ,,cei de sus".Cum prin forta nu se putea manipula  lumea dupa cum doreau ei,cei de sus au zis sa creeze religia pentru a ii speria pe oameni,practic i-au amenintat cu zeii ca sa le respecte regulile lor diabolice iesite din mintile lor bolnave.
Nu exista nici o dovada ca exista dumnezeu,dar exista nenumarate dovezi stiintifice ca nu exista.
De exemplu se sustine ca pamantul a fost creat cu 6 mii de ani in urma,dar este dovedit stiintific ca aceasta afirmatie este o porcarie incredibila.
Dovezi?...noi vedem la o distanta mult mai mare in spatiu de 6 mii de ani lumina.Descoperirea scheletelor  MUULT MAI VECHI DE 6 MII ANI.Deci cum mai puteti crede in indobitocirea asta biblica cand aveti in fata astfel de dovezi contradictorii?
Scuzati-ma,dar in ziua de azi mai sunt decat doua categorii de oameni care mai cred in religie:
1.Cei putin mai inapoiati
2.Cei care le este frica de MOARTE.
Din pacate asta este infioratorul adevar,spun infiorator deoarece nu cred ca isi doreste nimeni cand moare sa nu mai stie nimic de el,practic sa nu mai existe ca,constienta.

Edited by k-1, 03 January 2011 - 01:39.


#7
imparul

imparul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 29.12.2010

View Postmihai_1991, on 2nd December 2009, 17:00, said:

In clipurile mele de pe yotuube, tratez problema existentei lui dumnezeu.Spre exemplu, aici am pus 10 intrebari pentru crestin-ortodocsi: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cHT4KKO0SC4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ce zice monokeros de initiativa ta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate