Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Rafting și kayaking

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006

View Postpozarul, on 15th June 2010, 13:50, said:

Ok, deci multe vorbe, toata lumea merge, nimic concret.
Spuneti fratilor cu cine ati mers pe jiu, cat a costat, un site, un nr de telefon ceva.
Toata lumea lauda, toata lumea a mers, dar nimeni nu spune date concrete....

eu astept...
Ti-am dat mesaj privat.

#38
crisul

crisul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2007
Salut

Eu am fost saptamana trecuta pe Jiu cu baietii de la Romanian Adventure, a fost suuuper tare .
Se pare ca mai fac si pe 10 iulie:

"Anul acesta sunt cele mai frumoase valuri, raul nu vrea sa scada nici in mijlocul verii, e momentul ideal sa traiesti o adevarata experienta.
Incepand cu data de 10 iulie, Romanian Adventure va da in folosinta o linie directa de autobuz catre aventura, pe ruta Bucuresti -Defileul Jiului.
Biletul de calatorie costa 280 de lei
Include:
transport tur-retur
rafting
cina
petrecere
loc in camping*
Pentru mai multe detalii si inscriere, vizitati www.romanianadventure.ro
*exista posibilitatea de cazare in Hotel Lainici, situat in incinta camping-ului"

#39
codru

codru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2006

View Postpozarul, on 15th June 2010, 12:50, said:

Ok, deci multe vorbe, toata lumea merge, nimic concret.
Spuneti fratilor cu cine ati mers pe jiu, cat a costat, un site, un nr de telefon ceva.
Toata lumea lauda, toata lumea a mers, dar nimeni nu spune date concrete....

eu astept...


Majoritatea merg cu 50 de euro/pers. Mare atentie, daca cineva lasa mult mai jos inseamna ca undeva e o teapa, fie nu iti da neoprene , fie iti ceva rupturi. Am gasit niste baieti aici in Bucuresti , am mers pe Jiu , totul parea OK , dar au avut decat o barca si vreo zece neoprene , ne-au dat in trei serii si am purtat neoprenele de la unii la altii , nespalate , si senzatia nu e deloc placuta . Ne-au si rasturnat de vreo doua ori si ma cam indoiesc de pregatirea lor. Eu zic ca ultima data sa verifici pretul , inainte verifica-i cine sunt , ce pregatire si ce echipament iti asigura. Pe foamea asta apar tot felul de figuranti gata sa iti ia banul degeaba.

#40
amawyn

amawyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.01.2012
Uite aici cateva oferte de rafting usor la preturi destul de bune, zic eu: http://www.cadouripe...fting-usor.html  eu am fost pe Crisul Repede si mi-a placut la nebunie. Ai toate detaliile acolo

#41
alex_2004

alex_2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.03.2006
Salut, e o discutie mai veche, dar vreau sa va zic si eu de experienta mea cu Adi.
A fost una din cele mai tari experiente din viata mea, si cand zic 'tare' inseamna misto, si nu 'periculoasa'. Tipul este ghid autorizat de rafting , a avut toate echipamentele necesare: neoprene, casti, incaltaminte, etc..
Distractia a fost pe raul Buzau, dupa cum stiti, in urma ploilor (tot anul asta au fost multe ploi), apa era umflata, mare, destule involburari, dar si zone linmistite.
Tipul organizeaza in fiecare week-end ture de rafting, eu sper din tot sufletul sa mai ajung si alta data, iar pentru cine este interesat, il gasiti pe fb la 'hai la rafting' sau pe http://rafting-aventura.ro

Pe langa raftingul in sine, am facut si balaceala - sarituri in apa, ceea ce a fost cireasa de pe tort!
Indemn pe oricine sa incerce o astfel de aventura macar o data in viata. Nu e o activitate la care se preteaza numai cei 'pregatiti', sau 'experimentati', ci activitatea este de agrement, o pot face aproape toti membrii unei familii. Pentru o iesire in natura, cu prietenii, mai ales pe week-end, pe zilele astea calduroase, sa te racoresti in apa.. uau!
Daca sunt doritori, puteti sa imi scrieti in privat, daca facem o echipa, ne putem cupla la un singur transport.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate