Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?

Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...
 Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die

Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii
 Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...

clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17627 replies to this topic

petrepescarul

petrepescarul

Active Member

• Grup: Members
Da, exista numar special pentru retentie. Si nu trebuie sa suni tu, o sa fi sunat de cei de la retentie vodafone.
Numarul special este portarea la Orange, Telekom sau Digi.

ech

ech

Guru Member

• Grup: Moderators
Nu are rost, am incercat eu, gandindu-ma la fel - ca intai sa ii sun inainte de a initia portare.
Degeaba, mi-au zis ca nu exista asemenea abonamente la 2-3 euro, ca cele despre care citeam aici obtinute de cei care initiau portarea.
Dupa ce am initiat portarea m-au sunat si mi-au oferit acele abonamente "inexistente"
La intrebarea de ce acum cateva zile cand am sunat la retentie mi s-a spus ca nu exista asa ceva, mi s-a raspuns ceva de genul ca astfel de abonamente sunt doar pentru cei care initiaza portarea ...

ndor

ndor

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ok, mersi de lamuriri .
Am zis sa nu fiu eu ala neam prost care nu lasa loc de buna ziua .
Se pare ca asta e regula . Daca asta e regula ...asta aplicam .

PS.  Dupa ce initiez portarea si banuiesc ca Vodafone o sa ma sune sa-mi promita luna de pe cer , mai este vreo sansa sa opresc portarea ?
Asta doar daca-mi ofera ceva mai bun decat concurenta in conditiile stipulate de mine .

ech

ech

Guru Member

• Grup: Moderators
Evident ca poti sa opresti portarea, ca tocmai de-aia te suna.

GERULA2006

GERULA2006

Active Member

Nu rezolvi nimic. Eu am 25 de ani în rețea și la fel mi au zis ca nu exista acele abonamente...

petrepescarul

petrepescarul

Active Member

@GERULA2006

Au ris aia de tine.
Ia uita-te la asta, 25 de ani l-am tras in piept... A cotizat fraieru...
Lasa-l asa, pune botul si cotizeaza in continuare...

Uite, aici in acest print, sint 3 sms-uri (ca sa intelegi cum functioneaza sistemul la vomafone)
1. vineri 14 iulie - notificarea de marire a abonamentului (imediat, dupa ce am primit acest sms, am initiat online portarea in alta retea)
2. marti 18 iulie - confirmarea de primirii a cererii de portare
3. tot marti 18 iulie dupa 7 minute - oferta de renuntarea la portare....

Attached File  Screenshot_20240202-111440.png   290.04K   155 downloads

Eu am zis pas si la aceea oferta. Am ales sa continui portarea, ma saturasem sa tot negociez cu ei, in mai putin de 12 luni am primit 3 notificari de marire a abonamentului... Si nu regret nici un moment ca acel numar fost connex a devenit numar in alta retea.

PS prima partea din aceasta postare este un pamflet. Restul e realitate.

Edited by petrepescarul, 27 May 2024 - 12:16.

GERULA2006

GERULA2006

Active Member

Mulțumesc pentru informații. Ai dreptate în ceea ce spui... E trist ca nu au respect pentru clienți, mai ales cei asa de vechi.
Ce rețea ai ales?

car_deva

car_deva

New Member

Buna,
Asa cum am mai "povestit" anterior, anul trecut dupa majorarea de 1 euro (la care nu am reactionat din motivul ca nu am citit SMS-ul pana la capat), am anuntat prin"robotel" ca vreau oferta pentru retentie si in final am fost sunata de "persoana umana".

Am solicitat direct RED 15 la 3 euro mentionand ca altfel cer portarea (echivalentul abonamentului anterior), avand in vedere ca sunt si alte retele de telefonie care au oferte mult mai bune.
In final am primit oferta pentru 3 euro (adevarat ca noul contract continea clauza cu 8% indexare anuala - care s-a aplicat in 2024, precum si plata daca este cazul de penalitati).

Asa ca trebuie sa incercati!
PS: Adevarat ca te mai si enervezi si ti se face lehamite (de obicei esti sunat pentru marirea tarifului, nu pentru o oferta mai favorabila) cu atat mai mult ca unii dintre noi nu "consumam" toate resursele abonamentului.

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

La un moment dat, ajungi sa refuzi si ofertele gratuite.
Si Vodafone are talentul de a sti cum sa te faca sa zici pas si la ofertele gratis (in caz ca vor fi vreodata).

petrepescarul

petrepescarul

Active Member

@GERULA2006
Rețeaua trebuie aleasa în funcție de nevoile tale și de acoperirea pe care o are în zona unde ai tu nevoie. Degeaba îți recomand eu ție pe x sau z daca nu știu ce acoperire are x,z unde ai tu nevoie
In cazul meu am 2 abonamente Digi Nelimitat la 22lei ambele, un Yoxo la 9 lei și un Orange Smart Plus l5 redus la 5euro. Am acoperire 5G, roaming suficient, o combinația perfecta pentru 2 persoane in care am soluție de rezerva in caz că pica un operator. 57lei/luna.

Edited by petrepescarul, 27 May 2024 - 16:46.

rusnela

rusnela

Junior Member

View Postndor, on 26 mai 2024 - 12:15, said:

Ok, mersi de lamuriri .
Am zis sa nu fiu eu ala neam prost care nu lasa loc de buna ziua .
Se pare ca asta e regula . Daca asta e regula ...asta aplicam .

PS.  Dupa ce initiez portarea si banuiesc ca Vodafone o sa ma sune sa-mi promita luna de pe cer , mai este vreo sansa sa opresc portarea ?
Asta doar daca-mi ofera ceva mai bun decat concurenta in conditiile stipulate de mine .

Am sunat la Relatii cu Clientii unde am cerut prelungirea abonamentului.
Am fost sunata a doua zi cu tot felul de oferte care erau in jurul valorii mele la ab. de la aceea vreme.
Le-am zis ca doresc un abonament de max. 5 euro...
Am primit Red 9 la 2 euro: 125 Gb net national, minute nationale - nelimitat,SMS - nelimitat, Roaming 8 Gb. Fara minute internationale. FARA PERIOADA CONTRACTUALA.
Se pot activa diferite abonamente dar trebuie sa nu cazi in plasa lor ...vreo 6 oferte am primit pina la aceasta de mai sus.

Edited by rusnela, 29 May 2024 - 12:13.

Meeshoo

Meeshoo

Member

Salut, in urma mesajului anterior in care va spuneam ca sotia plateste 95 de lei pe un abonament Vodafone, am primit incurajarea de aici sa initiez portarea pentru a primi oferte de retentie la Vodafone.

Am initiat portarea la YOXO, am primit cartela, inca nu am activat-o, insa nu am primit nimic din partea Vodafone-ului.
Care sunt pasii urmatori? Ideea e ca sotia nu isi doreste foarte tare portarea si nu as vrea sa se realizeze fara sa “dau” sansa operatorului curent sa vina cu o oferta.

Miltumesc!

petrepescarul

petrepescarul

Active Member

1.Trebuie sa ai activa nenorocirea aia de a primi oferte promotionale prin sms sau prin nu mai stiu ce chesti de la vomafone. Prin sms iti vine oferta de renuntare la portare. Cind suni la *222 parca te intreaba daca esti de acord cu ... si trebuie sa apesi 1,2, nu mai tin minte exact procedeul.

2. Ai primit cartela de la Yoxo, trebuie sa continui pasii pentru portare. Alegi ziua cind sa se faca portarea prin aplicatia Yoxo si confirmi in aplicatie pasii urmatori. Aici se termina actiunea ta. Dupa ce ai ales  ziua de portare, Orange initiaza procesul de portare, trimit cerere catre vomafone si asteapta confirmare (orange trimite cererea mai departe, nu tu).  Dupa ce se accepta de catre vomafone portarea atunci primesti prin sms oferta de renuntare de la ei.

95 lei pentru un singur abonament?  ...

3.Daca renunti la portare trebuie sa-i anunti pe cei de la Yoxo (Orange) ca renunti si ramii in vomafone.
De la Yoxo vei primi un numar provizoriu. Daca renunti la portare poti ramine si cu el si se transforma in abonament Yoxo valabil 30 zile cu reinoire automata la 30 zile.

Edited by petrepescarul, 30 May 2024 - 09:47.

GERULA2006

GERULA2006

Active Member

Eu am inițiat portarea, am activat Yoxo, am primit mesaj cu oferta de la Vodafone și acum am primit mesaj de la Yoxo ca portarea a fost anulata de Vodafone.
Cum pot intra în legătură cu Vodafone în afara de *222?
Oferta lor o mai fi valabila?

cipri_m78

cipri_m78

Active Member

Unul dintre abonamentele pe care le am este la digi si ma cam saturasem de ei și am trimis mesaj pe fb la Vodafone, ca doresc portare.
Astăzi m-au contactat și mi-au oferit Red unlimited cu internet nelimitat 5g, nelimitat sms si minute in alta retea, 300 min internationale 4gb sau 5GB roaming.
Primul an 3,5 euro, iar în al doilea an 4,5 euro. Fără vreo alta indexare de inflație la abonament.  
Au zis ca nu exista abonamente de 3 euro :))

Edited by cipri_m78, 31 May 2024 - 11:17.

alex342

alex342

Senior Member

Daca initiez portare pt o cartela prepay, credeti ca voi primi vreun sms de la cei de la retentie?

Edited by alex342, 01 June 2024 - 20:20.

cipri_m78

cipri_m78

Active Member

La prepay, nu.

me_iauras

me_iauras

Senior Member

@alex342 cel mai probabil vei primi oferta Nationala 2 (nelimitat Vdf , 2000 min/SMS nationale, 200 GB daca-mi amintesc bine , fara roaming) ; asta daca nu uiti sa permiti sa fii contactat cu mesaje comerciale/promotionale (din setarile MyVdf sau UUSD) inaint de a initia procesul de portare (altfel nu au cum sistemele automate sa-ti trimita vreo oferta ) .
Daca insa tintesti vreun abonament ca oferta de retentie asta e mai greu de prezis insa daca folosesti varianta de a te porta in YOXO si alegi o data de portare cat mai indepartata ai tot timpul la dispozitie sa afli raspunsul ; doar sa nu confirmi prima oferta primita via SMS ( daca e acel National 2 ) si sa nu uiti sa anulezi portarea si abonamentul YOXO in caz ca ajungi la un numitor comun satisfacator cu Vdf .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate