Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17520 replies to this topic

#12457
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Am fost la un shop și față de acolo era atât de ofticată încât n-am vrut să facă nici o ofertă.
De fapt a oferit un J4+ la 10euro+5euro rata, când el la liber e 600 Ron, practic
tu plătești în rate prețul care e la liber, dar telefonul deja s-a devalorizat.
O să încercăm să sunăm sau să comandăm online.
Este vreun consultant Vodafone aici?


#12458
motomar

motomar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 23.02.2009
Sunt zgarciti  in oferte, castiga mai mult de la cei  care accepta majorarea abonamentelor, decat cateva sute,mii care porteaza, trec pe cartela( tot la ei ) ! La anu inca o scumpire ca romanu nu ia atitudine, era suficient ca platim in euro, salarii in lei.

Edited by motomar, 24 April 2019 - 15:13.


#12459
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Acum doua zile, prelungire contract cu Samsung A50, azi am renunțat la contractul respectiv și aștept sa îl termin pe asta in Iulie și devin posesor de Prepay. Mi-au ajuns cei 6 ani la abonament..

#12460
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
După două săptămâni de la solicitare și vreo 3 reveniri, au binevoit sa ma sune. Am trecut pe cartela. Mai aveam 11 luni din contract, ab de 24 euro cu telefon Samsung S7 fără rate. Prin urmare nu mai am nimic de plătit.

#12461
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Exista cod mai are de 100 lei la prelungire de ab pt telefon?
Momentan știu ca este codul CADOU100RR

#12462
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In data de 15.04.2019 am reziliat 2 abonamente si am trecut la cartela deoarece nu am fost de acord cu majorarea abonamentelor.
Precizez ca in decembrie 2017 am prelungit aceste abonamente pe o perioada de 24 luni deoarece am achizitionat 2 telefoane Samsung S8 .In momentul in care am solicitat rezilierea celor 2 abonamente am cerut si factura cu ratele ramase la cele 2 telefoane . Precizez ca am solicitat si pe mail si in urma altor discutii telefonice factura cu ratele ramase dar am primit doar factura normala aferenta ultimei luni de contract.
Cum se procedeaza ca eu cu astia de la Vodafone nu ma mai inteleg, eu vreau sa ma achit de datorie si astia nu vor sa imi emita factura cu ratele ramase.
A mai reziliat cineva vreun abonament inainte de expirarea perioadei contractuale si a avut telefon luat la prelungire de contract ?

#12463
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Am trecut două abonamente Red 19 la abonamente cartelă de 30 lei, abonamente începute de 5 luni, cu două telefoane luate la la prelungirea contractului, dar nu au fost luate în rate ci la preț subvenționat, astfel încât nu am plătit nimic acum.

#12464
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Astazi a sunat sotia si la numarul *3333 si initial i s-a spus ca i se pot oferi un Y6 sau un J4+ fara modificarea abonamentului.
Ne-am bucurat ca se rezolva ceva, cand a fost sunata insa din nou iarasi au incercat sa o pacaleasca cu o marire de abonament de la 10 la 13 si bani in plus.
Practic tu platesti telefonul la pretul de liber doar din marirea de abonament pe 2 ani si dup-aia iesi in pierdere ca telefonul deja s-a devalorizat dar tu platesti in continuare...

#12465
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
le-am trimis mesaj...n-au raspuns nici dupa 7 zile. am fost la shop...n-au fost interesati si au inregistrat rezilierea in 2 secunde. am sunat ...robotelu mi-a dat mesaj ca voi fi contactat in maxim 12 ore....n-am fost.
ma duc la orange, intreb ce imi ofera si in jumatate de ora am decis portarea :)
mate20 lite la 48 euro cu ab de 11 euro....daca vodafone nu vrea, eu ce sa le fac?

#12466
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Întrebare ... pentru portare mai trebuie ca înainte acte pentru casă și alte nebunii?
Noi locuim 90% din timp în DE, abonamentul este inutil în Roaming din cauza noilor reguli de consum preponderent în țară.

#12467
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
De ce sa-l mai portezi daca e inutil?
Sau vrei sa portezi cu scopul de a rezilia mai repede?

#12468
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Portezi la prepay dacă dorești să-l închizi mai repede!

#12469
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Portezi la prepay Telekom mai exact pentru ca nu iti cere sa reincarci cand depui cererea de portare.

#12470
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Am vrea tot abonament pentru că în caz de nevoie poți să vorbești și faci extracost, la PrePay dacă uiți să reîncarci sau ai nevoie urgentă și ești în altă țară poți să ai probleme, eu am pățit pe Orange credeam că nu am semnal dar ei îmi închiseseră cartela în Roaming dar nu m-au anunțat în nici un fel, până la urmă am reușit să o reactivez.
E bine să ai măcar un abonament pe care să te bazezi dacă stai mult timp în altă țară.

#12471
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019

View Postbbogdanmircea, on 26 aprilie 2019 - 08:36, said:

abonamentul este inutil în Roaming din cauza noilor reguli de consum preponderent în țară.

View Postbbogdanmircea, on 26 aprilie 2019 - 09:17, said:

E bine să ai măcar un abonament pe care să te bazezi dacă stai mult timp în altă țară.
Cum vine asta? Adica e bine sa ai un abonament inutil?
Si apoi nu vad la ce ti-ar trebui un abonament din RO cand tu stai 90% din timp in DE.
Sau abonamentul din DE nu iti ofera acces la roaming in RO?

Edited by danutz3, 26 April 2019 - 09:28.


#12472
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
eu ma simt razbunat...mai ales ca am si portat

https://adevarul.ro/...93dc/index.html

#12473
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Nu avem abonament în DE, oricum sunt foarte scumpe și rețeaua este foarte proastă.
Abonamentul de 10 euro este util vreo 2-3 luni cât merge roamingul, apoi este folosit doar în cazuri de urgență, sunt multe zone fără acoperire în DE, știu că pare SF dar rețeaua mobilă și de internet este mult în urma RO.
Si acum o întrebare ontopic, văd că ar fi telefoane mai ieftine la 9 euro abonament + 4 euro rata, aveți idee dacă acea rata este pe 2 ani sau este Forever?
Ar fi o idee în extremis măcar un telefon ieftin de făcut cadou la părinți de luat, dar depinde acum dacă e mai ieftin decât rata*24, mă gândeam la un Huawei Y5 sau Nokia .

#12474
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Mai, nu vad eu bine? Te abonezi doar ca sa folosesti abonamentul 2-3 luni apoi doar in cazuri de urgenta?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate