Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ce carti ati citit de Stephen King? Ce alte carti horror recomandati?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
teutzinho

teutzinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 11.02.2009
Eu m-am apucat ieri sa citesc ~Salem`s lot~ si chiar imi place. Totusi, in afara de faptul ca se intinde cu intriga am descoperit insa un element de amatorism maricel pentru numele autorului. La pagina 76 spune ca Mark Petrie era mai inalt decat majoritatea colegilor sai, iar la pagina 190, spune ca era mai scund decat majoritatea colegilor.. weird...So? ce alte carti recomandati?:D

#2
back_room

back_room

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.10.2009
Edgar Alle Poe - Carabusul De Aur

#3
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008
Incearca:
Dean R Koontz-Soapte sau Mr.Murder
Stephen King-Shinning,Christine,Misery,Carrie,It
John Saul-Umbra,Proiect Divin,Intuneric
Serge Brussolo-Cosmar de inchiriat,Krucifix,Haita

#4
vera_mary88

vera_mary88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.10.2008
Stephen King - The stand (Apocalipsul)
Stephen King - The talisman
Stephen King - Bag of bones
John Saul - Intuneric

#5
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006
Shining e pe departe cea mai de groaza.
Bag of bones.
Misery.
Talismanul.

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Si It e crincena. Oricum, Shining si It sint cele mai sculatoare de par pe spate. Alaturi de Cosmar de inchiriat a lui Brussolo (recomandata mai sus).

#7
hauras

hauras

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.09.2015
De Stephen King am citit "Shining", "Carrie" si "Christine" insa nu cred ca mi-au provocat cosmaruri. :))  Totusi sunt printre cartile lui de baza.
Horror-ul nu e genul meu favorit. Temele cele mai horror dupa parerea mea ar fi cele demonice.

Poti sa incerci "Exorcistul" - Peter Blatty. O am in biblioteca, dar inca nu am indraznit sa citesc mai mult de 20 de pagini. :D

#8
iatrogenus

iatrogenus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.07.2016
Am tot ocolit Stephen King, nu stiu de ce, probabil un fel de prejudecata stupida, insa m-am apucat saptamana asta de 'Shining' si pot sa spun ca ma atrage din ce in ce mai mult. Presimt ca o sa-i citesc si celelalte carti.

In ce tine de 'Exorcistul', mi-aduc aminte ca l-am citit pe la 15 ani. Nu mai tin minte nimic din carte, dar noptile de cosmar inca mi le aduc aminte. Apoi, pe la 19-20 de ani am vazut si filmul. Asa ca o sa reiau si romanul pt ca sunt foarte curios ce as simti acum. Posted Image

#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
De seria Turnul intunecat ce parere aveti? M-as apuca de citit, insa am in plan foarte mult de citit si foarte putin timp. Am cele 7 volume si vad ca a mai aparut si partea a 8-a.

„Amestec de western, fantasy de inalt nivel, horror si science fiction, seria Turnul intunecat este una dintre cele mai excentrice pastise care s-au scris vreodata. Peste tot, referirile permanente si aluziile la figuri emblematice ale culturii moderne, printre care Stapanul inelelor de J.R. R. Tolkien, filme precum Cei sapte samurai, westernuri de Clint Eastwood sau povesti ca Vrajitorul din Oz. King se joaca inteligent cu toate aceste elemente.“

[ https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2017/07/1200p628b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 10 April 2019 - 13:19.


#10
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Mi s-a parut foarte buna seria Mr. Mercedes. in general SK are un stil de a scrie care te prinde, e genul de autor pe care il poti recomanda cuiva care vrea sa se apuce de citit si sa prinda drag de carti.
Iti recomand sa citesti si Anotimpuri diferite (ecranizare Inchisoarea ingerilor) si Culoarul mortii (The Green Mile).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate