Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Probleme cu Sitemap-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ezramod

ezramod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 25.06.2008
salutare, caut o soluti de cateva zile bune.
Problema mea este urmatoarea:
Am un site pe care am instalata platforma Wordpress.
Pentru a-mi genera fisierul sitemap.xml pe care l-am adaugat in Google Webmaster Tool ma foloseam de pluginul Google XML Sitemaps, la un moment dat fisierul sitemap.xml a ajuns la marimea de peste 30 MB si de aici au inceput problemele, si anume fisierul sitemap.xml la 2-3 minute dupa ce ii dadeam un rebuild manual si era de peste 30mb revenea la marimea de 29,5 mb incluzand in el doar categoria default pe care o are wordpress-ul.
Am schimbat pluginul Google XML Sitemaps cu XML Sitemap, un plugin care nu are interfata in pagina de admin, dar se parea ca isi face treaba buna adica in sitemap.xml imi afisea toate link-urile fara sa dispara vreo unul, pana aici toate cele bune.
Acum 2 zile ma uit in Google webmaster tools si vad ca sitemap-ul adaugat avea o erroare si nu mai permitea crawler-ului sa imi acceseze site-ului, am luat la intors pluginul si la un moment dat am vazut ca in fisierul sitemap.xml disparea continutul, facea treaba asta pentru ca pluginul folosea fisierul sitemap.xml ca un shourcut pentru fisierul wp-content/sitemaps/sitemap.xml care odata la 5 min se actualiza automat dar nu defiecare data :((.
acum am revenit la pluginul Google XML Sitemaps dar in Google Webmaster Tools imi spune:
- sitemap.xml Error (cu toate ca functioneaza)
- iar robots.txt (cu toate ca are Allow pentru toti bot-ii) nu il accept si imi zice asa Please check back later. restrictionand accesul Crawler-ului

Stie cineva ce se intampla a mai trecut cineva prin asa ceva?

Edited by ezramod, 28 November 2009 - 14:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate