Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Femei care nu vor sa alapteze

- - - - -
  • Please log in to reply
709 replies to this topic

#703
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostOn_my_way, on 21 august 2013 - 12:20, said:

Daca sanul e mare, nu e in totalitate acoperit de copil atunci cand acesta suge

Ma rog, partile esentiale sunt acoperite.

View PostOn_my_way, on 21 august 2013 - 12:20, said:

Sunt copii, black_dizzy, care nu asteapta sa treaca nici macar cateva secunde atunci cand le e foame, daca nu le dai sa manance imediat, incep sa urle (si o pot tine asa minute in sir). Si nu, nu exista metode prin intermediul carora sa-i impiedici pe acesti copii sa urle, numai cine a avut parte de asa ceva intelege, mamele care n-au avut parte de asa ceva, ar face mai bine sa se bucure c-au fost ele mai favorizate de soarta, sa nu judece sau sa zambeasca superior.

Pai normal ca incep sa urle daca le e foame, altfel nici nu cred ca ai cum sa stii ca le e foame. Asta e, urla putin, nu o sa lesine nimeni, nici bebe, nici mama si nici pretiosii care nu suporta 5 minute de oracaieli ca li se lezeaza auzul. Oricum mi se pare preferabil fata de a-l alapta in secunda doi, indiferent de locul si situatia in care esti.

#704
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postmaia3, on 15 august 2013 - 01:58, said:

Adica tie ti se pare obscen sa vezi un san care alapteaza un copil, in schimb e ok sa fie tarabele pline de reviste cu femei goale ...
Asa zisa rusine a ta nu este decat o expresie a unor frustrari de natura sexuala ... in loc sa vezi un bebelus care e hranit (o imagine plina de grija si dragoste), tu vezi un san (conotatie sexuala). Tzatze sunt este tot in locurile publice, majoritatea siliconate si photoshopate.
Stii cate alte sustinatoare ale alaptatului in public il compara cu tzatzele din reviste? Toate. Nu numai ca e un mare deserviciu adus propriului demers pe care il sustin (lol), dar bag seama ca sunt si incredibil de originale. Una-doua "aaaaa, dar cururile si tzatzele din revistele de pe tarabe...". Ok, tot asta mi-a mai zis si ugerul dinaintea ta, ceva nou? Aia cu frustrarea de natura sexuala bullshit e psihologie de margine de drum, nu cred ca e cazul sa o aplici aici. Pentru cineva care se plange de agresivitatea posturilor, nu esti tocmai toleranta.

#705
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003
Alaptatul, in prima faza e pt. mancare, linistire si acomodare la noul mediu. Dupa ce incepe diversificarea, alaptatul se transforma in "pansament psihic". Daca fiu-mio e marait si suntem la cunoscuti in vizita - alimentam. Prin alte locuri publice si cu straini nu prea sau daca e cazul, caut un loc mai retras sau o pozitie mai "acoperitoare".
Ma doare la patina de sensibilitatile altora cand copilul meu are nevoie de san. Mai ales ca seara ma asteapta tare dornic si cum intru pe usa ma ia de mana si ma duce la pat sa-si ia portia de lapte.

#706
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Si mie mi se pare cam nesimtire sa iti scoti ditai sanul intr-un spatiu cu multa lume, ca sa alaptezi (poate fi facut asta si mai discret), insa comparatiile cu defecarea si sexul facute in public sau ce se mai amintea pe aici sunt absolut cretine. E mancat, nu defecare, si adultii mananca in spatii publice. Asa a facut natura ca aia mici sa se hraneasca de la san, care dracu' e comparatia cu defecatul in public, naiba stie.

Edited by Oscilatrix, 24 August 2013 - 15:03.


#707
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Mai stiu eu p-una care una doua scotea la masa cand manca lumea ugeru, i-am pus in bautura parlodel cu estrogen si am scapat de "tiganca". E foarte eficient, taie lactatia rapid! Mai ales in doze de 1g, peste 100 de ori cat se recomanda!

Te mulgi acasa si hranesti copilul din biberon! Asa trebuie procedat!

#708
maia3

maia3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.04.2008

View Postdiorama, on 21 august 2013 - 14:57, said:

Aia cu frustrarea de natura sexuala bullshit e psihologie de margine de drum, nu cred ca e cazul sa o aplici aici.

Este cat se poate de adevarata si tocmai din cauza asta exista tendinta de a o minimiza/respinge. Absolut tot ce tine de sarcina/nastere/alaptare este filtrat, la nivel subconstient, prin prisma sexului. La nivel constient se transmite prin referiri la pudoare/rusine/religie.

#709
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003

View PostJosef_Mengele, on 25 august 2013 - 00:03, said:

[...]Te mulgi acasa si hranesti copilul din biberon! Asa trebuie procedat!
Teoria ca teoria, da' practica .... o pompa automata duala e foarte scumpa, aia manuala e crap si nici una nu scoate laptele din san cum il scoate un copil. Ca sa nu mai zic de tinutul laptelui in biberon prin caldurile astea si momentul de panica cand esti in deplasare si se gata biberonul. Ce faci? Orice altceva, in loc sa scoti "biberonul" de la purtator si sa rezolvi problema rapid?

As putea sa jur ca omul se tampeste pe zi ce trece. Nu mai suporta sani in gura la copii mici, nu mai suporta copaci si iarba in oras, nu mai suporta gainile lu' vecinu' de la sat, mersul la buda al vecinului la 12 noaptea, adormitii de pe sosele, biciclistii/motociclistii de pe sosele, pietonii de pe trecere, etc, etc, da' manelele sa urle, frate si toate penibilele cu tzatzele pe dinafara sa faca tocshouri!Posted Image

#710
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Daca se goleste biberonul il schimbi cu altul, mai grav e daca se goleste bateria la iPhone, ca nu o poti schimba.

Am in minte o amintire din vremea razboiului, o vaca impuscata si taranca care o mulge in timp ce vaca se chinuia sa moara.
Asa si cu copiii astia, o fi foamea mare, saracia lucie, dar sa nu lasi vaca sa moara, sa o mai si mulgi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate