Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cupa Mondiala de sarituri cu schiurile, Kuusamo (FIN)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Iata si programul primei etape oficiale a Cupei Mondiale la sarituri cu schiurile:
27.11.2009 3001 Kuusamo FIN HS142 M QUA Replaces: 26.11.2009 Live
Review
icalendar file 27.11.2009 3002 Kuusamo FIN Team HS142 M WC Live
Review
icalendar file 28.11.2009 3003    Kuusamo FIN HS142 M WC
Asadar competitia debuteaza cu intrecerea pe echipe, apoi proba individuala la o trambulina mare. E una din cele mai mari trambuline din calendar (in afara celor din competitia de zbor cu schiurile)

#2
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
ador sariturile cu schiurile :bouncey:
pe ce program vor fi transmise la noi?

#3
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007

 doctorwho, on 28th November 2009, 10:03, said:

ador sariturile cu schiurile :bouncey:
pe ce program vor fi transmise la noi?

pe EuroSport !

#4
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
S-a terminat proba individuala de pe trambulina mare.Castigator Bjoern Einar Romoeren (NOR) cu o prima saritura de 139.5m si o a doua saritura de 139m acumuland un punctaj de 299.8 puncte.

#5
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
imi pare bine ca a castigat romoeren(e unul dintre favoritii mei :P )

#6
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

 doctorwho, on 30th November 2009, 12:45, said:

imi pare bine ca a castigat romoeren(e unul dintre favoritii mei :P )

Si al meu .Este favoritul meu de cand a stabilt recordul mondial de 239m :D

#7
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009
Care a fost podiumul la intrecerea pe echipe?Cea individuala am vazut-o in reluare luni,dar cea pe echipe am pierdut-o .

#8
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009

 Lia28, on 1st December 2009, 15:27, said:

Care a fost podiumul la intrecerea pe echipe?Cea individuala am vazut-o in reluare luni,dar cea pe echipe am pierdut-o .

Concursul pe echipe de la Kuusamo

1. Austria 1113.6  pct.
2. Germania 1099.2  pct.
3. Finlanda 1058  pct.


#9
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009
In fiecare an urmaream pe teletext unde se desfasoara etapele si la ce date,dar acum nu mai gasesc ,cred au schimbat numarul sau poate nu mai afiseaza pe teletext.Voi de unde stiti orarul competitiilor care vor veni?

#10
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Logic, de pe site-ul oficial al FIS. La asta nu te-ai gandit nu?

#11
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009

 duculeana, on 3rd December 2009, 16:56, said:

Logic, de pe site-ul oficial al FIS. La asta nu te-ai gandit nu?
Multumesc,dar nu trebuie sa fii ironic. Sunt o persoana foarte ocupata si nu am niciodata timpul necesar pentru ceea ce-mi place. Sariturile cu schiurile sunt pasiunea mea din tinerete si nu am renuntat niciodata sa urmaresc icarii moderni. Sunt persoane care stau toata ziua pe net si e normal sa fie mult mai bine informate decat mine care abia prind 5 sau 10 minute pe zi.

#12
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 Lia28, on 4th December 2009, 20:08, said:

Multumesc,dar nu trebuie sa fii ironic. Sunt o persoana foarte ocupata si nu am niciodata timpul necesar pentru ceea ce-mi place. Sariturile cu schiurile sunt pasiunea mea din tinerete si nu am renuntat niciodata sa urmaresc icarii moderni. Sunt persoane care stau toata ziua pe net si e normal sa fie mult mai bine informate decat mine care abia prind 5 sau 10 minute pe zi.

nu-ti fa inima rea cu leana ,poate o fi in perioada aia a lunii,cine stie...
cu cine tii la ski jumping?

#13
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
si-au revenit vulturii austrieci :clapping: la Lillehammer,Gregor pe 1 ,Morgi pe 2 ,Kofler pe 6 si Loitzl pe 9 parca.

#14
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009

 Stryker_9, on 5th December 2009, 12:42, said:

nu-ti fa inima rea cu leana ,poate o fi in perioada aia a lunii,cine stie...
cu cine tii la ski jumping?
Buna ! Nu as putea sa spun ca tin cu cineva anume. Poate o sa razi ,dar cu ani in urma am tinut cu Sigurd Pettersen,care de ceva timp e varza si abia daca  mai participa. Acum imi plac Morghi si Schliere care sunt niste tineri talentati si simpatici. Ahonen a fost un fenomen care a stralucit o vreme si a avut niste performante grozave dar nu l-am simpatizat pentru ca era un ingamfat si nu zambea niciodata. Si mai sunt si altii. Dar despre asta poate mai discutam. Cat despre leana cum ai spui tu nu prea am timp sa-l bag in seama ,doar ca de asta intra oamenii pe acest forum ,sa intrebi sau sa raspunzi,nu? Eu fiind un om foarte ocupat nu am timp sa navighez si de aceea mi-a fost mai usor sa intreb aici.

 Stryker_9, on 5th December 2009, 18:36, said:

si-au revenit vulturii austrieci :clapping: la Lillehammer,Gregor pe 1 ,Morgi pe 2 ,Kofler pe 6 si Loitzl pe 9 parca.
Da a fost frumos. Noroc ca am prins macar mansa a doua. N-am avut nici cablu tv si nici internet ca avea UPC-ul nush ce defectiune si am pierdut prima mansa. Am crezut ca mor de nervi ,dar mi-am revenit dupa ce am prins  mansa secunda.  :)) Tu cu cine tii? Care ti-e favoritul?

#15
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 Lia28, on 5th December 2009, 23:33, said:

Buna ! Nu as putea sa spun ca tin cu cineva anume. Poate o sa razi ,dar cu ani in urma am tinut cu Sigurd Pettersen,care de ceva timp e varza si abia daca mai participa. Acum imi plac Morghi si Schliere care sunt niste tineri talentati si simpatici. Ahonen a fost un fenomen care a stralucit o vreme si a avut niste performante grozave dar nu l-am simpatizat pentru ca era un ingamfat si nu zambea niciodata. Si mai sunt si altii. Dar despre asta poate mai discutam. Cat despre leana cum ai spui tu nu prea am timp sa-l bag in seama ,doar ca de asta intra oamenii pe acest forum ,sa intrebi sau sa raspunzi,nu? Eu fiind un om foarte ocupat nu am timp sa navighez si de aceea mi-a fost mai usor sa intreb aici.


Pettersen a fost bun odata,numai ca n-avea stofa de campion,nici carisma poate.Eu tin cu austriecii de la Goldi incoace ,baiatul ala chiar stia sa se faca placut.Oricum foarte interesanta pasiunea asta a ta pentru sportul asta,nu cunosc multi barbati care sa le placa in mod special sariturile,dar mai femei.E de apreciat.
LE: las ca poate vezi maine ambele manse,la 3 fara un sfert parca incepe

Edited by Stryker_9, 05 December 2009 - 23:52.


#16
Lia28

Lia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.02.2009

 Stryker_9, on 5th December 2009, 23:50, said:

Pettersen a fost bun odata,numai ca n-avea stofa de campion,nici carisma poate.Eu tin cu austriecii de la Goldi incoace ,baiatul ala chiar stia sa se faca placut.Oricum foarte interesanta pasiunea asta a ta pentru sportul asta,nu cunosc multi barbati care sa le placa in mod special sariturile,dar mai femei.E de apreciat.
LE: las ca poate vezi maine ambele manse,la 3 fara un sfert parca incepe
De copil am fost fascinata de acest sport,doar ca pe timpul comunismului nu era eurosport :)) si TVR-ul mai difuza cateodata sambata.Nimeni din familia mea nu urmarea acest sport dar mie mi-a placut datorita spectacolului pe care ni-l oferea. Sunt persoane din anturajul meu care nu prea intelegeau de ce ma pasioneaza acest sport si cu ce este el mai deosebit decat altele si cred ca ma vad ca o persoana ciudata ,dar daca nu ai pasioneaza degeaba le explic ca tot nu inteleg.Astazi...a fost o competitie  asa si asa.Imi pare rau ca a cazut Gregor si Morghi ce branza a facut???Pacat dar asta este cand depinzi de vant ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate