Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#4591
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006

View Postiuliangrecu, on 02 noiembrie 2017 - 09:33, said:

Se pot alege locurile, unele se platesc (cele de mai in fata), eu am ales in spate caci erau fara plata suplimentara.
Am înțeles, mersi pentru răspuns.

#4592
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Dacă are cineva zbor în următoarele 30 de zile, poate sa verifice dacă ii merge checkin online? La mine după pasul cu alegerea locurilor rămâne blank page, nu se mai încarcă nimic.

#4593
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Mi-a facut si mie niste figuri pe 27.10 cu noul site de 2 bani, la checkin imi arata locuri pe care le luasem ca fiind cu plata, si apoi cand sa printez imi printa doar boardingurile pentru zborul de retur .
Le-am scris pe facebook dar era prea tarziu, pana la urma am mers cu buletinul la aeroport si mi-a scos acolo boardingurile .
Nu stiu daca s-a mai rezolvat ceva, cred ca inca mai sunt in teste cu noul site la checkin online .

#4594
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 22.02.2011

View Postiuliangrecu, on 02 noiembrie 2017 - 09:33, said:


Se pot alege locurile, unele se platesc (cele de mai in fata), eu am ales in spate caci erau fara plata suplimentara.


Eu n-am ales și am chekin fără loc. Deci trebuie să merg la aeroport să-mi dea locul, logic. Nu era așa Ăźnainte, Ăźți atribuia un loc dacă nu voiai să plătești și cĂąteodată era chiar bun.

Edited by nasty2, 19 November 2017 - 20:09.


#4595
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 22.02.2011

View Postcattavencu, on 29 octombrie 2017 - 19:48, said:



Pai, din pacate Blue Air nu mai poate fi categorisit ca low cost.
Ce ruta va intereseaza? Poate o au si altii in calendar (Ryanair, Wizz).

Nu cred că in urmatoarele luni, la Blue Air vor mai fi bilete ieftine, pt ca au nevoie de bani, cumpara avioane NOI:
http://m.digi24.ro/s...e-dolari-744931

Poate există motoare de cautare de bilete ieftine. Mai bine verificați toate posibilitatile, inainte de a cumpara.

Edited by nasty2, 20 November 2017 - 22:17.


#4596
Alice77

Alice77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.11.2017
Imi poate spune cineva cam cat de stricti sunt cei de la Blueair cu bagajele de mana? Am vazut ca au 55*40*20. E vreo problema daca am 55*42*25 ???
Multumesc!!!

#4597
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
De regula nu te verifica la bagaj dar cine stie in ce zi ii prinzi... In principiu cred ca iti intra in spatiul amenajat.

#4598
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,382
  • Înscris: 06.02.2008
Cu 5 cm e cam mult. Cu 2-3 nu era bai, intra în cadrul ăla care nu este fix pe dimensiuni ci are toleranță. Cum ai norocul.

#4599
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
Doar de 4 ori am folosit BlueAir si o singura data la dus, de pe Otopeni, au facut faza cu un sg bagaj de mana in dimensiunile stabilite. A trebuit sa bag si aparatul foto (si nu DSRL, unul compact) in bagaj. Niciodata la intors nu a fost aceasta faza.

#4600
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Am posibilitatea la check in doar sa cumpar locuri de 38 RON bucata.

Edited by virgil67, 26 November 2017 - 08:49.


#4601
Alice77

Alice77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.11.2017
Așa am pățit și eu dar am mai incercat dupa 4 zile si a mers...daca nu il poti face gratuit in aeroport...Si nu plătești pentru locuri.

#4602
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 22.02.2011
1)Au intrat ultimile avioane cumparate la Blue Air, am văzut ca  YR-BMN a făcut un record pe Otp-Roma:1.23. Avionul, cred că e cel mai tânar al lor, are numai 7 ani.
https://www.flightra.../flights/0b1216
2) au fost 3 zile de "reduceri" de iarnă - n-am găsit ce căutam. Mai caut la concurență...

Edited by nasty2, 03 December 2017 - 18:28.


#4603
REZA2015

REZA2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.02.2015
Stie cineva cand va di disponibil calendarul zborurilor pe 2018?

#4604
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
a fost totul OK cu locurile, ni s-au repartizat gratuit in aeroport. La cursa retur Luton - Otopeni am avut intarziere vreo 40 de minute, datorate insa zborului precedent dinspre Ro. Usor neplacut, ni s-a repartizat poarta de imbarcare foarte tarziu, dupa care a urmat o cursa nebuna cu trolere si bagaje de cabina spre acea poarta, unde evident am mai "zacut" vreo 15-20 min. Am mai stat si la usa care permitea accesul pe pista..in fine.
Era sa uit.La biroul de check-in din Luton o angajata cu voal islamic (nu ca ar conta) ne-a returnat biletele printate si ne-a trimis la Departures. Mi-am dat seama in cateva secunde ca nu ne alocase locurim si am revenit. Mi-a scris cu pixul pe foile printate numerele locurilor. In rest. numai de bine :) !

#4605
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View PostREZA2015, on 04 decembrie 2017 - 20:01, said:

Stie cineva cand va di disponibil calendarul zborurilor pe 2018?


Salut,
Pe ce relatie ai cautat zboruri si nu ai gasit? E posibil ca pe unele relatii sa nu fie zboruri zilnice. Sunt incarcate atat orele de zbor cat si preturile aferente.
Mult succes.

Edited by lls869, 04 December 2017 - 21:29.


#4606
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Salut, as avea nevoie de un raspuns urgent din partea voastra. Mama mea a cumparat acum doua saptamani un bilet de la Millano la Bacau pentru zborul de maine, fara sa opteze pentru bagaj de cala.
Acum doua zile a decis ca are nevoie de bagaj de cala, asa ca l-a achizionat. Astazi, cand a  facut check-in-ul, pe cartea de imbarcare nu apare nicium fel de bagaj de cala, deji a platit cei 27€ si a primit pe mail confirmarea.
Imi spuneti daca e ok asa? A incercat sa sune la blueair, evident ca asteptat degeaba 4 minute, asa ca a renuntat, e prea scump.

#4607
mados

mados

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.11.2007

View Postbillyboy, on 07 decembrie 2017 - 16:05, said:

Salut, as avea nevoie de un raspuns urgent din partea voastra. Mama mea a cumparat acum doua saptamani un bilet de la Millano la Bacau pentru zborul de maine, fara sa opteze pentru bagaj de cala.
Acum doua zile a decis ca are nevoie de bagaj de cala, asa ca l-a achizionat. Astazi, cand a  facut check-in-ul, pe cartea de imbarcare nu apare nicium fel de bagaj de cala, deji a platit cei 27€ si a primit pe mail confirmarea.
Imi spuneti daca e ok asa? A incercat sa sune la blueair, evident ca asteptat degeaba 4 minute, asa ca a renuntat, e prea scump.

Salut, in dreptul numelui sub "Luggage" sunt 2 simboluri (32 si 20), la unul trebuie sa scrie 0 iar la celalat 1.

#4608
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Scrie la amandoua 0.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate