Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#4411
contaplus

contaplus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.01.2014
Hei, salut!

Urmează să zbor pentru prima dată cu Blue Air la Copenhaga (dus-întors, desigur) și am câteva întrebări.
1. Pe lângă bagajul de mână, am voie și cu un rucsac după mine? E mai mult ghiozdan decât rucsac, adică nu foarte mare.
2. În bagajul de mână, în punga aceea transparentă, am voie cu aparat de ras (de genul Bic sau Gillette) și pensetă?
3. Se poate face check-in pe Otopeni, direct la ghișeu? Și costă sau e gratis? Și, în afară de buletin, ar trebui să mai am ceva la mine dacă fac check-in pe aeroport?

Și cam atât.

#4412
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
1. Nu.
2. Da. Sa nu fie brici.
3. Din pacate asta nu stiu. Eu am facut on line. Si nu e greu. Si eu am fost ”speriat” de on line, dar e simplu.

#4413
TybyMen

TybyMen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 28.12.2008
1-nu. Cel mai bun bagaj de mana dupa mine este un ghiozdan pt ca este incapator si in caz ca esti nevoit sa il probezi in cadru il poti indesa.  
2 si 3 da. Buletinul este suficient dar este mai comod sa il faci pe net pentru ca dureaza 5 minute si nu mai stai la coada in aeroport

#4414
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Daca nu ai bagaj de cala, nu renteaza sa faci checkin la aeroport. Chiar daca e gratis. Pierzi timp aiurea.

Edited by XL700VA, 11 May 2017 - 19:28.


#4415
contaplus

contaplus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.01.2014
Vă super mulțumesc, oameni faini de pe Internet! Nu mă așteptam să primesc un răspuns, ba chiar 2-3, atât de repede. Mersi încă o dată!

#4416
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
La Blueair platesti in plus daca faci check-in la
aeroport cu exceptia plecarilor din aeroporturile unde check-in-ul online nu este posibil. Otopeni nu e printre ele. Lista se gaseste pe site-ul Blueair.

Edited by mdt, 11 May 2017 - 21:21.


#4417
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
La Blue Air check-in-ul la aeroport este gratuit.

#4418
Geois

Geois

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2014
Salutare,
Urmeaza sa zbor cu BlueAir pe ruta Iasi - Bruxelles si doresc sa va intreb daca in momentul in care efectuez check in-ul online am posibilitatea de alegere a locurilor.
In urma cu 3 luni am zburat intern pe ruta Iasi - Cluj Napoca, iar cand am efectuat check in-ul online mi s-au alocat aleatoriu 2 locuri in penultimul rand, desi l-am facut cu 30 de zile inainte de ziua zborului.
Procedura este aceeasi si pentru zboruri externe sau voi avea posibilitatea sa aleg locurile?

#4419
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Contra cost poți să alegi ce locuri vrei.

#4420
Geois

Geois

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2014
Cand am facut check in-ul pentru zborul Iasi - Cluj nu am putut alege nici macar contra cost locurile, mi s-au alocat direct.
Cred ca voi face check in-ul la ghiseu in aeroport, desi nu am bagaj de cala, dar macar am sanse sa obtin 2 locuri bune daca prind o domnisoara draguta :)

#4421
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Poate fi prea tarziu la ghiseu, daca restul pasagerilor si-au rezervat locurile din timp (online).

#4422
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostGeois, on 29 mai 2017 - 17:02, said:

Cand am facut check in-ul pentru zborul Iasi - Cluj nu am putut alege nici macar contra cost locurile, mi s-au alocat direct.
Cred ca voi face check in-ul la ghiseu in aeroport, desi nu am bagaj de cala, dar macar am sanse sa obtin 2 locuri bune daca prind o domnisoara draguta Posted Image

nu stiu sigura daca este diferenta fata de zborurile externe, dar eu in luna februarie, cand am rezervat un zbor catre Madrid, am putut sa selectez locurile astfel incat sa fie alaturate. Sunt cateva locuri, mai in spate (pana in coada) care sunt gratis si se selecteaza in una dintre etapele din timpul rezervarii (deci nu la ckeck-in). Eu am optat pentru asta deoarece persoana pe care o insoteam zbura pentru prima data si am vrut neaparat sa avem locuri alaturate (plus ca au fost facute 2 rezervari diferite), deci sansa ca la check in sa le avem altaurate era aproape nula.

LE: am facut acum o simulare pentru un zbor Iasi-Cluj, poti selecta gratuit locurile de la 25 pana la 30. Dar asta in timpul rezervarii!

Edited by moniK_06, 30 May 2017 - 09:55.


#4423
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006
Este un motiv pt care acele locuri sunt gratuite: flota nu este uniforma. De la 189 la 126 PAX / AVO. Dacă pentru acel zbor a fost inițial programat un 800 și apoi și-n diverse motive se operează cu un 500 sau 300 acele locuri nu mai există. La fel sunt 3 A/C ce nu au diverse locuri (1DEF, 14/15 C-D). Misticismul amurican a fost însa corectat, rândul 13 fiind prezent în toată flota.  https://ro.m.wikiped...g/wiki/Blue_Air

#4424
Danyy90

Danyy90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.06.2017
Salutare,
Am cumparat un bilet de avion dus-intors in data de 17.01.2017 pentru luna Iunie,pana in ziua de azi eu am primit decat un email de la [email protected]
Comanda a fost acceptata,banii fiind trasi din cont dar biletele de avion nu au sosit.
Ce pot sa fac in situatia asta cum fac rost de bilete?
Am sunat in Romania la compania BluAir,le-am explicat ca biletele de avion nu au sosit,mi-au spus sa sun la un numar de telefon  0900***** un numar blegian cred
Am sunat si la numaru acela degeaba nu raspunde nimeni si te mai si taxeaza de te usuca 2,99 euro pe minut asa ceva nu mi-a venit sa cred.

#4425
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Vezi că nu așa se folosește "decât".

#4426
slitescu

slitescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.12.2013
Salutare
In mail-ul primit ai un cod de rezervare, asta e tot ce iti trebuie, nu primesti bilete pe mail.

#4427
Danyy90

Danyy90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.06.2017

View Postslitescu, on 02 iunie 2017 - 12:34, said:

Salutare
In mail-ul primit ai un cod de rezervare, asta e tot ce iti trebuie, nu primesti bilete pe mail.

Comanda a fost acceptată.
> ****************************** ******************* ***********
>
> Vă rugăm să păstrați această chitanță pentru înregistrările dumneavoastră.
>
> Această adresă de e-mail de confirmare comanda la Maxi Tours cca Blue Air GSA
>
> Date de plată
> -------------
>
> Payee: Maxi Tours cca Blue Air GSA
> Adresa: 17b Rue du Progres
> BE-1210 Bruxelles
> Pagina de start: http://www.maxitours.be
> E-mail: [email protected]
> Condiții generale: http://www.maxitours.be/-Conditii -de calatorie /
> Data comenzii: 01/17/2017 22:13:05
> Număr de comandă: Q6BM8M
> De referință al plății Ogone: 3360333922
> Referință Client: BlueAir-AMS
>
> Suma totală: 89.90 EUR
>
> Metoda de plată: Mastercard
> Sub-brand: MCC
>
> Stare:
> Plată solicitată
> Codul de aprobare: 030139

Tot ce am e asta...

#4428
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Data comenzii e 17 ianuarie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate