Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

A3 - noua autostrada a Romaniei

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#163
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
A3 e foarte bine de traversat pe timp de zi. Noaptea nu imi place absolut deloc.

Am venit aseara din Cluj catre Tg. Mures: doar marcajele reflectorizante de pe parapetul din dreapta reflectau ceva lumina de la faruri, in rest ma mir cum de marcajele de pe asfalt nu mai reflecta deloc lumina. Am mers cu maxim 120kmh, e foarte nasol sa mergi cu viteza mai mare doar cu faza scurta, din cauza ca parapetul dintre sensurile de mers nu e opac, sa poti pune faza lunga, ca le-o bagi in ochi la masinile de pe cealalta parte.

Macar de ar fi stalpi care sa lumineze din loc in loc, parca mergi pe camp.

Partea cea noua, de la Turda la Campia Turzii e mai ok, vopseaua de pe asfalt reflecta lumina, te simti mai in siguranta.

#164
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 daemon, on 12th December 2010, 15:42, said:

Partea cea noua, de la Turda la Campia Turzii e mai ok, vopseaua de pe asfalt reflecta lumina, te simti mai in siguranta.
Normal ca doar acu' nu de mult l-au inaugurat :naughty:

#165
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
daemon dar unde te crezi? In Finlanda? Ai vazut ce a scris un coleg de forum, zi mersi ca ai pe ce sa circuli si nu mai fi asa de mofturos in privinta unui lucru atat de banal numit siguranta!

#166
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Asta asa e, poate aveam asteptari mai mari, avand in vedere ca pe restul drumului marcajele si liniile se vad destul de bine.

Am fost depasit de multe ori de viteji cu viteza mult mai mare ca mine pe autostrada ieri, ma tot miram ce siguranta pe ei sa aiba asa viteza doar cu faza scurta. Inclusiv unul care mergea pe banda intai cu 110kmh - cand l-am depasit, s-a umflat orezul in el si a accelerat, sa nu ma lase in fata lui. Nu e nimic, am trecut inapoi pe banda intai si mi-am continuat drumul. A stat in fata mea apoi, nu a mers mai tare, vroia sa fie primul :D

Edited by daemon, 13 December 2010 - 20:31.


#167
cadillac

cadillac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 26.11.2008

Quote

Zero km de autostradă în 2011?

Anul în curs riscă să fie încă unul în care românii nu beneficiază de kilometrii noi de autostradă. Aceasta,în pofida promisiunilor și a banilor plătiți statului pentru carburanți, rovinietă și taxe pe mașini.

sursa

Performante din ce in ce mai bune la ministerul transporturilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate