Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AUGUSTIN-evazionist

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
grigo87

grigo87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2009
Augustin, sa nu aveti incredere in acest om! Cand ajung in Italia, femeile sunt asteptate de o doamna care ar trebuie sa le repartizeze la un loc de munca in Napoli, numai ca aceasta doamna se poarta si urat cu femeile si de multe ori nu le gaseste nimic de munca, femeile fiind nevoite sa se intoarca in tara pe banii lor si cu toti banii pierduti! Anuntul apare in foarte multe judete din tara : Sibiu, Bucuresti, Buzau, Dolj, Teleorman etc. Anuntul suna in felul urmator: Contracte munca Italia, persoane ordonate, stagiunea toamna, menaj restaurant, 650 -1300 euro.0268xxxxxx / 0753yyyyyy

Dupa ce sunati la firma vi se dau urmatoarele informatii:
Zona 2. NAPOLI
Contract : 3-12 luni
Varsta : maxim 55 ani
Program de lucru : 10/12 ore, 6 zile/saptamana
Salariu : 600 euro(in prima luna si urmeaza sa creasca in functie de experienta dobandita)
- domeniile: menaj/ ingrijire persoane/ ingrijire copii/ hotel- restaurant ? cameriera ai piani , cameriere sala
- cazarea si masa asigurate

Plecarea : se face cu avionul in grup organizat, saptamanal de pe aeroportul din Constanta, Cluj sau Timisoara , urmatoarea plecare este in data de  24.11.2009.
Documente necesare: trimise la fax  0268/xxxxxx sau mail [email protected]
- Copie bi/ci
- Adeverinta de la medicul de familie din care sa rezulte ca nu suferiti de boli cronice
- Cerere de solicitare a  locului de munca
Date buletin
Domeniul
Durata contractului
Telefon fix + mobil
Asigurare medicala, optional, pe 3 luni pretul este de 70 lei
Cheltuieli: -75 euro (jumatate din bilet de avion, in lei la cursul BNR) si 90lei- rezervare bilet care se achita anticipat in contul Bancii Transilvania  P61315,
75 euro(jumatate din bilet  avion) si taxa contract de 200 euro se opresc din primul salariu.
Daca sunteti interesata va rog sa trimiteti documentele pe fax sau email pana ...................

#2
mokidenis

mokidenis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2009
buna, sunt noua pe forum, am vrut sa incerc sa plec si eu in italia prin aceste persoane
multumesc de atentionare

#3
europublicagency

europublicagency

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2010
Am vazut aceste mesaje de f mult timp si le-am ignorat . Pe de o parte am considerat ca poate am si eu o vina in ce s-a intamplat cu acei oameni care au fost nevoiti sa scrie asemenea lucruri , iar pe de alta pt faptul ca nu am tinut sa am neaparat o reputatie perfecta.  S-au intamplat in schimb in ultimul timp unele lucruri ,pe care nu am sa le comentez aici , dar ma pun in situatia sa fac unele precizari, ca replica daca vreti la tot ce s-a scris despre mine: In primul rand pt aceia dintre voi care ati plecat la munca in italia nu uitati ca sunteti romani. Ca de fel suntem prosti, increzuti, nespalati, smecheri si razbunatori. La orice nivel ati privi lucrurile situatia este aceeasi.  A existat si cealalta categorie de romani odinioara, diferita de ce este acum, dar aceia au plecat definitiv si nu s-au mai intors. Nu este vina voastra sau a mea ca suntem asa dar e bine sa stiti lucrurile astea din capul locului. Cine a lucrat cativa ani de zile in strainatate stie exact cum se munceste si ce inseamna sa traiesti intr-o tara care iti ofera si cere alte conditii. Reputatia  Ro este gata facuta si nimeni, absolut nimeni  nu o s-o schimbe in locul vostru si nu o sa va menajeze daca voi nu demonstrati ca sunteti capabili si va puteti face utili cu ceva. In cazul in care asa ceva va lipseste dati dovada cel putin de bun simt. Sant convins ca nu toata lumea reuseste sa se adapteze, dar nu incercati sa dati vina pe nimeni pt esecul vostru. Daca stiti ce vreti, in final in mod sigur veti fi acceptati si veti intelege ce nu pricepeti acum. De foarte multe ori, din dorinta de a va razbuna pt ca nu v-ati adaptat la un loc de munca faceti lucruri care va fac sa pierdeti in loc sa castigati banii pt care ati plecat din tara. Nicio autoritate din tara respectiva, si cu atat mai putin din Romania, nu va va ajuta sa obtineti ce doriti  daca va asteptati sa gasiti perfectiunea. Pot sa va asigur ca am continuat sa mediez aceste locuri de munca pt acei oameni care au reusit sa-si gaseasca un loc acolo, care reusesc sa trimita niste bani la familie si pt care in tara nu exista alte posibilitati.

#4
grigo87

grigo87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2009
Nimic din ce spune omul asta nu este adevarat, spera domnul AUGUSTIN  ca prin tot ce a spus, femeile sa-l creada si astfel el sa-si poata desfasura activitatea ilicita mai departe. Biletul de avion este cumparat prin compania WIZZAIR, daca o sa sunati acolo veti vedea ca un bilet pana in Napoli Italia nu costa 150 euro atat cat cere el ci poate doar 90 lei. Deasemenea sunati la ITM Brasov sa va interesati pentru ca firma aceasta si implicit Augustin primeste lunar amenzi din partea lor pentru ca firma nu si-a depus niciodata bilantul contabil si pentru ca desfasoara o activitate ilegala.

#5
anca_01980

anca_01980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2008
Concret ce s-a intamplat de acuzati aceasta firma de neseriozitate?As fi interesata deoarece as dori sa semnez un contract de mediere cu ea si nu doresc sa fiu pusa intr-o situatie neplacuta.
Multumesc.

#6
bamboochea

bamboochea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2010
Sunt de acord cu tine grigo87. Femeile care sunt trimise in italia cu asa zis firma acestui individ sunt tinute de catre un italian ( Salvadore ) si de catre sotia lui ( Ludmila) intrun beci plin de gandaci si foarte murdar. daca italianu iti gaseste un loc de munca iar tu il refuzi din cauza unor conditi inumane ( fara baie , fara mancare , fara strictu necesar ) este in stare sa te bata. Cu asa zisul contract cu care femeile pleaca de aici Salvadore se sterge la cur cu el. Ptr el nu conteaza nici un contract , el te trateaza ca o carpa pe care o muta dintrun loc in altul si ia bani de pe urma ei. Femeile care pleaca din romania sa scape de greutati  dau de un mediu in care nici un om nu poate trai mai mult de 2 zile. dac noi ne batem joc de romani atunci la ce sa ne asteptam de la italieni. daca veti face vreodata contract cu aceasta firma sa nu va asteptati ca dati de bine si ca o sa trimiteti bani in tara la familie sa o scoateti din saracie, luati-va bani cu voi de acasa ptr a avea cu ce sa platiti biletul la intoarcere ptr ca acolo nu o sa rezistati mult.

nu mai mintiti lumea , spuneti ADEVARU de la inceput. toti vad o lumina ,  o fuga din saracie dar in schimb de infunda mai tare ptr ca unu poate se imprumuta sa plece. ce fac ei cand vad conditiile de acolo? ajung sa cerseasca in gara la Napoli ptr a face bani sa vina in tara?????

AVIZ AMATORILOR UNDE VA CHELTUITI BANI. EU AM TRECUT PRIN TOT CE SE INTAMPLA ACOLO SI PRINTRUN ASA ZIS CONTRACT DE MEDIERE. NU VA LASATI INSELATI DE     E.P.P EURO PUBLIC JOBS S.R.L    . MAI BINE PLECATI SINGURI SI VA CHINUITI DECAT SA VA CHINUIE ALTI.  NU MERITA SA TRECETI PRIN CE AM TRECUT EU. LOR NU LE PASA DE TINE , LE PASA DOAR DE BANI PE CARE II OBTINE DIN VANZAREA TA UNEI ALTE FAMILI DE ITALIENI SI DE COMISIONU PE CARE IL IA DE LA TINE DIN PRIMU SALARIU DACA MAI APUCI SA IL IEI.    BILETELE DE AVION NU SUNT 150 EURO CAT CER IEI. EU AM GASIT BILET DE AVION DE LA WIZZAITR SU CU 30 EURO DUS INTORS. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUATI IN SERIOS CE VAM SCRIS ACUM PTR CA EU AM TRECUT PRIN ASTA

#7
rosmoke

rosmoke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.03.2007
Sa nu aveti incredere in aceasta firma !! Le-a gaseste prin locuri murdare, cu sobolani ... numai ca sa nu le placa .. si sa le gaseasca in alta parte ca sa isi ia ei comision, nu rezolvati nimic daca plecati ! va spune ca veti castiga 600E, dar defapt va zice 500e, si ei isi ia mereu comisioane sute de euro din salariul vostru, deci daca ajungeti sa luati 50e este bine, nu am nici un interes sa mint, si va dau un sfat sincer ca de la om la om, firma este fantoma, contractul acela de munca nu valoreaza nimic care zic ei ca il fac, la o femeie i-a fost furat buletinul si a fost tinuta prizoniera acolo pana a venit sotul ei sa o ia de acolo. AVETI GRIJA !!! ei zic curatenie si sa faci mancare, dar defapt tre sa ingrijesti batrani sa ii speli de kkt, se poarta fff urat cu tine .. aveti grija !!!!!

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
In general lumea, romanii se arunca cu capul inainte la orice oferta tentanta, fara sa verifice in prealabil ( si slava domnului azi ai unde verifica si de unde afla informatii ) daca firma este pe bune, daca contractul este valid si altele.
Cum spunea cineva mai sus...e de preferabil sa te chinui tu singur decat sa te chinuie altii...nu se merita..

#9
rosmoke

rosmoke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.03.2007
ei zic ca iti fac aici contract, dar este doar o foaie de hartie, pentru ca nu se vizeaza la ITM, daca vreti sa stiti cu adevarat informatii despre aceasta firma, intrebati la ITM si veti afla tot ce vreti sa stiti. aveti grija de voi ... si de firmele fantoma, o ruda de'a mea a plecat acolo prin aceasta firma, slava domnului ca timp este pentru toate sub cer.

Edited by rosmoke, 31 July 2010 - 20:02.


#10
joeeindianul

joeeindianul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.10.2010

View Postbamboochea, on 23rd June 2010, 23:19, said:

Sunt de acord cu tine grigo87. Femeile care sunt trimise in italia cu asa zis firma acestui individ sunt tinute de catre un italian ( Salvadore ) si de catre sotia lui ( Ludmila) intrun beci plin de gandaci si foarte murdar. daca italianu iti gaseste un loc de munca iar tu il refuzi din cauza unor conditi inumane ( fara baie , fara mancare , fara strictu necesar ) este in stare sa te bata. Cu asa zisul contract cu care femeile pleaca de aici Salvadore se sterge la cur cu el. Ptr el nu conteaza nici un contract , el te trateaza ca o carpa pe care o muta dintrun loc in altul si ia bani de pe urma ei. Femeile care pleaca din romania sa scape de greutati  dau de un mediu in care nici un om nu poate trai mai mult de 2 zile. dac noi ne batem joc de romani atunci la ce sa ne asteptam de la italieni. daca veti face vreodata contract cu aceasta firma sa nu va asteptati ca dati de bine si ca o sa trimiteti bani in tara la familie sa o scoateti din saracie, luati-va bani cu voi de acasa ptr a avea cu ce sa platiti biletul la intoarcere ptr ca acolo nu o sa rezistati mult.

nu mai mintiti lumea , spuneti ADEVARU de la inceput. toti vad o lumina ,  o fuga din saracie dar in schimb de infunda mai tare ptr ca unu poate se imprumuta sa plece. ce fac ei cand vad conditiile de acolo? ajung sa cerseasca in gara la Napoli ptr a face bani sa vina in tara?????

AVIZ AMATORILOR UNDE VA CHELTUITI BANI. EU AM TRECUT PRIN TOT CE SE INTAMPLA ACOLO SI PRINTRUN ASA ZIS CONTRACT DE MEDIERE. NU VA LASATI INSELATI DE     E.P.P EURO PUBLIC JOBS S.R.L    . MAI BINE PLECATI SINGURI SI VA CHINUITI DECAT SA VA CHINUIE ALTI.  NU MERITA SA TRECETI PRIN CE AM TRECUT EU. LOR NU LE PASA DE TINE , LE PASA DOAR DE BANI PE CARE II OBTINE DIN VANZAREA TA UNEI ALTE FAMILI DE ITALIENI SI DE COMISIONU PE CARE IL IA DE LA TINE DIN PRIMU SALARIU DACA MAI APUCI SA IL IEI.    BILETELE DE AVION NU SUNT 150 EURO CAT CER IEI. EU AM GASIT BILET DE AVION DE LA WIZZAITR SU CU 30 EURO DUS INTORS. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUATI IN SERIOS CE VAM SCRIS ACUM PTR CA EU AM TRECUT PRIN ASTA


Oameni buni ce s-a scris aici este perfect adevarat am citit cu atentie discutile pe acest forum in legatura cu firma epp. public.jobs din Brasov  si exact asa se intampla cand ajungi aculo prin firma epp. public.jobs din Brasov  SI EU AM TRECUT PRIN ACEASTA EXPERIENTA AM FOST ACOLO !!!!  si  doresc ca nimeni sa nu mai treaca prin ce am trecut eu si ca sa nu credeti ca-i minciuna am sa pun link-ul acesta : http://observator.a1...alia_22711.html  uitati-va si va veti convinge si cu asta am spus totul LUATI IN SERIOS CE V-AM SCRIS SI INCERCATI SA NU FACETI ACEEASI GRESALA CA MINE ca in loc sa faci bani pierdeti bani si o sa traiti clipe de cosmar

#11
epubl1cOffice

epubl1cOffice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.11.2010

View Postjoeeindianul, on 30th October 2010, 09:01, said:

Oameni buni ce s-a scris aici este perfect adevarat am citit cu atentie discutile pe acest forum in legatura cu firma epp. public.jobs din Brasov  si exact asa se intampla cand ajungi aculo prin firma epp. public.jobs din Brasov  SI EU AM TRECUT PRIN ACEASTA EXPERIENTA AM FOST ACOLO !!!!  si  doresc ca nimeni sa nu mai treaca prin ce am trecut eu si ca sa nu credeti ca-i minciuna am sa pun link-ul acesta : http://observator.a1...alia_22711.html  uitati-va si va veti convinge si cu asta am spus totul LUATI IN SERIOS CE V-AM SCRIS SI INCERCATI SA NU FACETI ACEEASI GRESALA CA MINE ca in loc sa faci bani pierdeti bani si o sa traiti clipe de cosmar

Buna ziua, mai jos veti gasi numele si numarul de telefon al doamnelor care au plecat in Italia cu ajutorul agentiei in luna octombrie 2010:

CHIRITA CARMEN- e in Italia
-lucreaza la un motel cu un salariu de 550 euro ,angajatorul se poarta frumos cu ea. Nr. telefon: 003933664929481.

POP MARGARETA-e in Italia
-are grija de 2 fetite , familia la care lucreaza se comporta bine cu ea. Nr. telefon: 00393332422428.

BOISOREANU IONELA - lucreaza in Italia
- lucreaza la o pizzerie, castiga 150 euro pe saptamana, masa asigurata de restaurant, cazare la o vila unde face si menaj. Nr. telefon: 00393886930987.

OBREJA ILEANA -  lucreaza in Calvizano la un azil de batrani ( cazare si masa asigurata).
-este multumita de locul de munca si de conditii, lucreaza in sistemul administrativ. Nr. telefon: 00393668088130.

VADUVA MARIANA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088132.

COJOCARU MARIANA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088133.

VLAICU ANDREEA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088134.

BALEA TATIANA- lucreaza in Italia la un azil de batrani, nr. telefon: 00393664929484.

NISTORAN DANIELA- lucreaza in Italia la un azil de batrani, nr. telefon: 00393332464415.

Mentionez ca sunt doar o parte din numarul total al doamnelor si de asemenea va rog sa apelati la ore rezonabile, e posibil ca doamnele sa nu poata raspunde din cauza programului de lucru.

Va multumesc.

#12
joeeindianul

joeeindianul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.10.2010

View Postepubl1cOffice, on 1st November 2010, 14:30, said:

Buna ziua, mai jos veti gasi numele si numarul de telefon al doamnelor care au plecat in Italia cu ajutorul agentiei in luna octombrie 2010:

CHIRITA CARMEN- e in Italia
-lucreaza la un motel cu un salariu de 550 euro ,angajatorul se poarta frumos cu ea. Nr. telefon: 003933664929481.

POP MARGARETA-e in Italia
-are grija de 2 fetite , familia la care lucreaza se comporta bine cu ea. Nr. telefon: 00393332422428.

BOISOREANU IONELA - lucreaza in Italia
- lucreaza la o pizzerie, castiga 150 euro pe saptamana, masa asigurata de restaurant, cazare la o vila unde face si menaj. Nr. telefon: 00393886930987.

OBREJA ILEANA -  lucreaza in Calvizano la un azil de batrani ( cazare si masa asigurata).
-este multumita de locul de munca si de conditii, lucreaza in sistemul administrativ. Nr. telefon: 00393668088130.

VADUVA MARIANA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088132.

COJOCARU MARIANA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088133.

VLAICU ANDREEA- lucreaza la Hotel 2000, camerista. Cazare si masa asigurata. Nr. telefon: 00393668088134.

BALEA TATIANA- lucreaza in Italia la un azil de batrani, nr. telefon: 00393664929484.

NISTORAN DANIELA- lucreaza in Italia la un azil de batrani, nr. telefon: 00393332464415.

Mentionez ca sunt doar o parte din numarul total al doamnelor si de asemenea va rog sa apelati la ore rezonabile, e posibil ca doamnele sa nu poata raspunde din cauza programului de lucru.

Va multumesc.



Oameni buni nu va mai lasati pacaliti de aceste firme fantoma caci voi ajungeti sclavi lor o sa munciti sa-i inbogatiti pe ei care stau bine mersi in birou la caldura si trimit doua faxuri pe zi si da trei telefoane si in felul asta va cumpara daca ati urmarit cu atentie reportajul  http://observator.a1...alia_22711.html  firma nici nu mai exista la acea adresa iar cu fetele de mai sus este precis iara o smecherie sa va prosteasca  Atentie , Atentie , Atentie cascati ochii mari !!!!

#13
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
da' oare de confidentialitatea datelor s-o auzit?

#14
klarins

klarins

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2011

View Postgrigo87, on 7th April 2010, 12:29, said:

Nimic din ce spune omul asta nu este adevarat, spera domnul AUGUSTIN  ca prin tot ce a spus, femeile sa-l creada si astfel el sa-si poata desfasura activitatea ilicita mai departe. Biletul de avion este cumparat prin compania WIZZAIR, daca o sa sunati acolo veti vedea ca un bilet pana in Napoli Italia nu costa 150 euro atat cat cere el ci poate doar 90 lei. Deasemenea sunati la ITM Brasov sa va interesati pentru ca firma aceasta si implicit Augustin primeste lunar amenzi din partea lor pentru ca firma nu si-a depus niciodata bilantul contabil si pentru ca desfasoara o activitate ilegala.

ma Numesc Clara sunt fosta sotie a dlui Augustin nascut la data de 21 iulie 1964 in tomsani Valcea si confirm faptul ca declaratiie persoanelor de pe acet fourm sunt cat se poate de adevarate.Nu fac acet lucru in razbunare ci din simplu motiv ca acest om se dovedeste in continuare nu doar un evazionist ci si schizofrenic care ar trebui tratat intr o clinica psihiatrica. In aparenta este un om calm si inteligent dar in spatele acestei masti se ascunde un om periculos cARE vrea sa controleze tot in jurul lui , se crede un Dumnezeu, el stie ce este bine pt toti, el este bun si altii sunt nespalati cum spune. A facut rau multor persoane inclusiv copiilor lui.Eu personal am ajuns la limita rabdarii,MI A RAPIT COPIII ca sa ma intorc la el  , m a batut nu doar pe mine ci si pe toate femeile din viata lui ,este un  inconstient ca a lasat 3 copii pe drumuri de care nu l intereseaza fiindca el este un mare talent regizoral nedescoperit si isi face studii la bucuresti din bani castigati murdar de pe urma unor femei amarate care cauta un loc de munca.Cunosc personal pe Salvatore care a fost in puscarie apropae un an datorita traficului de persoane si a ilegalitatilor care le face. Sotia lui este o ucrainianca nevinovata care si urmeaza sotul in bine si in rau.
Dl Deaconu toata viata a facut doar ilegalitati, a lasat oameni pe drumuri care si au ipotecat casele in favoarea lui si au pierdut tot, a fugit din constanta, si a lasat familia pt o curvistina din Craiova pe nume Mihaela apoi s a refugiat la Brasov unde a incropit o afacere pe seama persoanele amarate si disperate.
Eu personal pt 15 ani de rau care mi a provocat  10 ani de casatorie si 5 ani despartiti ,am promis ca n o sa las sa mai continue caci este ca un virus care nestarpit continua.
Are inca 2 frati care nu l recunosc si nu au legatura cu el , dar spre norocul lui a gasit o alta fraiera care sa i fie sluga pe nume Popovici Simona din Brasov o angajata modesta fara experinta pe care a luat o de nevasta si care i mai face un copil, care sarmanu si asta va fi fara acoperis deasupra capului ca ceilalti.
toti propietarii care i au inchiriat lui deaconu sunt rugati sa depuna marturie pe forum daca a platit chiria si cum au rusit sa l dea afara.
Imaginativa ce om fura copiii de la mama lor , bazandu se ca legea in ro este cum este deficitara
si i lasa singuri sau cu persoane straine.

sper ca toti care citesc acest msg sa se pazeasca de acesta firma condusa de acest paranoic care castiga din munca necinstita.

sa fiti bine toti

#15
floryn3ll

floryn3ll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2011
BUNA dragi romani !!! am avut si eu o experienta neplacuta sa lucrez in italia undeva pe langa napoli (giugliano) la asa numitul hotel 2000. exact asa am patit eu, am ajuns sa lucrez sa platesc comioane ,mama dracului...... ajungand in italia eu si un amic ne-am intalnit cu o baba pe nume NINA ,binenteles k iam dat 50euro ,dupa care ne-a preluat  alta doamna pe nume Cornelia urmand sa-i platim 200e la primul salariu promitandu-ne ca daca nu o sa ne convina o sa ne gaseasca alt loc (vrajeala pe fata) .salarul promis de catre aceste inestimasbile doamne a fost de 600 program de 8 ore binenteles k ajungeai sa lucrezi si 20 de ore de multe ori.cazare si masa asigurate ,binenteles  masa era asigurata in bucatarie dar goala ,noi eram 2 baieti si 9 fete cameriste si sefu platea pentru noi 100 euro adica vreo 9 euro de persoana,asa ca tot din banii tai ajungeai sa mananci.pe 2 dintre fetele care sunt date cu numele acolo le cunosc personal  si stiu prin ce trec...asa ca fratilor romani nu va mai puneti botul la ofertele din tara ca sigur picati in plasa.....evitati zona de sud ca sunt locuri de munca proaste si neplatite ......multa bafta!!!!

#16
floryn3ll

floryn3ll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2011

View Postfloryn3ll, on 23rd January 2011, 13:54, said:

BUNA dragi romani !!! am avut si eu o experienta neplacuta sa lucrez in italia undeva pe langa napoli (giugliano) la asa numitul HOTEL 2000. exact asa am patit eu, am ajuns sa lucrez sa platesc comioane ,mama dracului...... ajungand in italia eu si un amic ne-am intalnit cu o baba  NINA ,binenteles k iam dat 50euro ca prin ea am ajuns aici,dupa care ne-a preluat  alta doamna pe nume Cornelia urmand sa-i platim 200e la primul salariu promitandu-ne ca daca nu o sa ne convina o sa ne gaseasca alt loc (vrajeala pe fata) .salarul promis de catre aceste inestimasbile doamne a fost de 600 program de 8 ore binenteles k ajungeai sa lucrezi  20 de ore in fiecare zi.Binenteles ca mancarea nu era asigurata  de catre angajator doar in proportie de 10% ,noi eram 2 baieti si 9 fete cameriste si sefu platea pentru noi inestimablia suma de 100 euro adica vreo 9 euro de persoana,asa ca tot din banii tai ajungeai sa mananci.Pe 3 dintre fetele care sunt date cu numele acolo le cunosc personal  si stiu prin ce trec...asa ca fratilor romani nu va mai puneti botul la ofertele din tara ca sigur picati in plasa.....evitati zona de sud ca sunt locuri de munca proaste si neplatite , MAI ALES PRIN INTERMEDIUL ACESTOR PERSOANE!!!!......multa bafta!!!!

Edited by floryn3ll, 11 February 2011 - 13:15.


#17
Ariell

Ariell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2011
Vreau doar sa multumesc celor care au postat aici si care posteaza in general pe forumuri pt informatiile valoroase.Eu sunt indecisa de cateva luni in privinta acestei firme.Se pare ca intuitia mea si a spus cuvantul.Mie mi au cerut 250 euro plus cei faimosi 150 euro pret bilet.a,si spuneau ca contractul se semneaza in tara.Doar ca eu vb fluent 3 limbi straine,nu sunt cazuta din pom,si cand am insistat cu cerinte pt  mai multe informatii nu am mai primit nici o oferta pe mail :P :)) .Multumesc. PS:pe alte forumuri am gasit de asemenea informatii valoroase referitoare la alta firma de gen,numita VGM INTERIM din Timisoara.o seara buna va doresc

#18
AgaM

AgaM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2011
aviz amatorilor: epp, firma lui deaconu are datorii la stat. a fost amendata de itm si de protectia consumatorilor. mai gasiti informatii si experientele neplacute ale altora si aici: http://www.bestjobs....ic/idtopic/2781. asa ca aveti mare grija!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate