Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Insula EVIA

- - - - -
  • Please log in to reply
643 replies to this topic

#37
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 15.09.2009

View Posto_dor, on 25th November 2009, 14:04, said:

Am ajuns si cu avionul si cu masina.
Avion pana la Volos (charter Carpatair), foarte bun daca sunteti insotiti de copii (durata 1-2 ore). Ferry din Agios Konstantinos.
Masina pana la Glyfa. Ferry spre Agiokambos.

Pentru vizitat imprejurimile: masina sau scuter. Sunt locuri unde se ajunge mai usor pe apa.



Merci mult!

#38
Gordor

Gordor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.11.2009

Quote

Probleme nu ne facem  deloc .Am mai fost in Tasos fara agentie si nimic aranjat.Stiam din anul anterior am fost acolo am discutat cu grecul  la care am stat inainte.Avem experienta cat de cat .
Noi vom pleca direct chiar daca nu vom gasi pana atunci nimic.
Stai linistit ca vei gasi.Nu sunt multi romani pe acolo.
Cazari am vazut peste tot si in limba engleza si in greaca.Si noi tot asa facem de la un timp.
Peisaje !!!!
Poza1-2 Pefki
Poza 3 Orio
poza Agiokambos
Poza 5 Amarinthos
Poza 6 Limini
Poza 7 iarasi Agiokambos (scuze)
Poza 8 Gradina vilei
Poza9 Aramis
Amarinthos are plaja foarte ingusta si pietroasa .
Unul dintre cel mai frumos hotel cu vedere si langa mare.Daca sunt valuri mari intra in curtea hotelului ARAMIS.
  DUTE LINISTIT SI FARA AGENTIE ESTE SI VEI GASI IEFTIN
Concediul Placut !!!

Attached Files


Edited by me_and_myself, 03 December 2009 - 11:42.


#39
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Uitati aici http://www.holiday-r.../fa/find.squery cateva vile de inchiriat in Evia, la preturi destul de bune, zic eu.

#40
zahcost

zahcost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 29.06.2009

View PostGordor, on 27th November 2009, 09:40, said:

Probleme nu ne facem  deloc .Am mai fost in Tasos fara agentie si nimic aranjat.Stiam din anul anterior am fost acolo am discutat cu grecul  la care am stat inainte.Avem experienta cat de cat .
Noi vom pleca direct chiar daca nu vom gasi pana atunci nimic.


Stai linistit ca vei gasi.Nu sunt multi romani pe acolo.
Cazari am vazut peste tot si in limba engleza si in greaca.Si noi tot asa facem de la un timp.
Peisaje !!!!
Poza1-2 Pefki
Poza 3 Orio
poza Agiokambos
Poza 5 Amarinthos
Poza 6 Limini
Poza 7 iarasi Agiokambos (scuze)
Poza 8 Gradina vilei
Poza9 Aramis
Amarinthos are plaja foarte ingusta si pietroasa .
Unul dintre cel mai frumos hotel cu vedere si langa mare.Daca sunt valuri mari intra in curtea hotelului ARAMIS.
  DUTE LINISTIT SI FARA AGENTIE ESTE SI VEI GASI IEFTIN
Concediul Placut !!!
Frumoase!! Multumesc !!
Am mai vazut si pe net peisaje cu Evia si sunt foarte frumoase.Dar cele mai frumoase sunt cele prinse de noi .
Multumesc ALEX!
Majoritatea de pe net din Ianuarie Februarie incep sa discute la pret.
Mai aveti imaginii  cei care ati fost?

Edited by zahcost, 27 November 2009 - 10:09.


#41
adi63

adi63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.06.2009

View Postzahcost, on 27th November 2009, 08:30, said:

Asa voi proceda si acum.Fara agentii si vom merge noi direct la fata locului.Sotia vorbeste greaca si ne descurcam.


       Asa este cel mai bine si cel mai ieftin.Asa a procedat si danavl62 si a gasit camera la vila Susana chiar daca vila nu a fost bagata in circuit la agentiile de turism in 2008 si 2009. Din punctul meu de vedere zic ca nu este nici un fel de problema in ceea ce priveste gasirea la fata locului a unei camere.

Edited by me_and_myself, 03 December 2009 - 11:42.


#42
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Imi puteti spune cam cati km sunt pana acolo de la Giurgiu? si care ar fi traseul in Grecia? Se poate face intr-un singur drum fara oprire intermediara?
Arata f bine insula, pacat ca va fi invadata in curand de prea mult modernism probabil si i se va duce buhul asa cum s eintampla cu thassosul acum.
Poate ajung si eu, mie imi plac insulele si in special Grecia. As trai acolo, departe de lumea rea, undeva langa mare....Ce frumos ar fi !!!

#43
adi63

adi63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.06.2009

View PostDelphinash, on 27th November 2009, 15:30, said:

Imi puteti spune cam cati km sunt pana acolo de la Giurgiu? si care ar fi traseul in Grecia? Se poate face intr-un singur drum fara oprire intermediara?


     Aproximativ 900km de la Giurgiu. Kulata-Salonic-Larissa-Velestino( Volos )-GLIFA numai pe autostrada.La Glifa se trece cu feribotul la Agiocambos.De acolo daca iti place vreo locatie poti sa intrebi de cazare.
      Depinde de cel care conduce .Pana acum  cativa ani in urma nici nu se punea problema sa nu fac acest drum din prima .Acum daca ar fi dupa mine as dormi de vreo trei ori pana acolo da striga sotia ca ramane fara concediu si ea nu vede marea.

Edited by me_and_myself, 03 December 2009 - 11:41.


#44
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostDelphinash, on 27th November 2009, 15:30, said:

Imi puteti spune cam cati km sunt pana acolo de la Giurgiu? si care ar fi traseul in Grecia? Se poate face intr-un singur drum fara oprire intermediara?
Arata f bine insula, pacat ca va fi invadata in curand de prea mult modernism probabil si i se va duce buhul asa cum s eintampla cu thassosul acum.
Poate ajung si eu, mie imi plac insulele si in special Grecia. As trai acolo, departe de lumea rea, undeva langa mare....Ce frumos ar fi !!!



Daca poti să o ții fără oprire cam 900 km și mai bine (ceea ce nu este ceva foarte dificil pentru mulți șoferi), poți să ajungi într-o zi....
Iți atașez traseul!

Attached Files



#45
Gordor

Gordor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.11.2009

View PostDelphinash, on 27th November 2009, 15:30, said:

Imi puteti spune cam cati km sunt pana acolo de la Giurgiu? si care ar fi traseul in Grecia? Se poate face intr-un singur drum fara oprire intermediara?
Arata f bine insula, pacat ca va fi invadata in curand de prea mult modernism probabil si i se va duce buhul asa cum s eintampla cu thassosul acum.
Poate ajung si eu, mie imi plac insulele si in special Grecia. As trai acolo, departe de lumea rea, undeva langa mare....Ce frumos ar fi !!!
Ruse-Amarinthos pana in fata biserici ,centru 1085km.-
La km nu au fost decat cei care au fost pe bord, cat masina a stat pe ferry nu sau pus.Este aproximativ la fel cat faci si in Tassos din Keramoti-Limenas.
cu ferry prin Glyfa -Agiokambos-Eretria -Amarinthos.Din prima fara probleme.
Am fost si in Tassos,este frumos .Aici este liber ,liniste peisaje frumoase.Nu este asa verde dar este si aici frumos.PARCA NU ESTE ASA NEBUNIE SI AGITATIE CA IN TASSOS .Nu ca natia grecilor nu ar fi la fel ca noi, dar este liniste ai locuri si golfulete cate vrei.
Cazare fara probleme.

Attached Files



#46
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postcopjob2000, on 27th November 2009, 23:55, said:

Daca poti să o ții fără oprire cam 900 km și mai bine (ceea ce nu este ceva foarte dificil pentru mulți șoferi), poți să ajungi într-o zi....
Iți atașez traseul!

Multumesc frumos copjob2000, adi63 si gordor pt lamuriri!

Edited by Delphinash, 30 November 2009 - 09:58.


#47
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009
Va mai arat si eu citeva poze
1-2 Orei
3-4-5 Pefki
6 Elinika
7 Skopelos
8-9 Skiathos

Attached Files



#48
zahcost

zahcost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 29.06.2009

View Postdanavl62, on 30th November 2009, 22:17, said:

Va mai arat si eu citeva poze
1-2 Orei
3-4-5 Pefki
6 Elinika
7 Skopelos
8-9 Skiathos
Multumesc !!!pt. P.M.
Frumoase pozele.Am mai revazut niste filmari ale prietenilor.Se pare ca este foarte frumos si diferit fata de alte insule din partea de Nord a Greciei.
Multumesc danavl62!!

Edited by zahcost, 02 December 2009 - 08:07.


#49
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009

View Postzahcost, on 2nd December 2009, 09:06, said:

Multumesc !!!pt. P.M.
Frumoase pozele.Am mai revazut niste filmari ale prietenilor.Se pare ca este foarte frumos si diferit fata de alte insule din partea de Nord a Greciei.
Multumesc danavl62!!
Si eu iti multumesc pt. informatile despre Thassos.

#50
danielaionela

danielaionela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 12.07.2008

View PostDelphinash, on 27th November 2009, 16:30, said:

Imi puteti spune cam cati km sunt pana acolo de la Giurgiu? si care ar fi traseul in Grecia? Se poate face intr-un singur drum fara oprire intermediara?
Arata f bine insula, pacat ca va fi invadata in curand de prea mult modernism probabil si i se va duce buhul asa cum s eintampla cu thassosul acum.
Poate ajung si eu, mie imi plac insulele si in special Grecia. As trai acolo, departe de lumea rea, undeva langa mare....Ce frumos ar fi !!!

Spui ca-ti plac insulele, incearca si Lefkada sau Kefalonia, sunt superbe( iti spune o mare iubitoare de thassos si mai ales grecia), sau mai aproape, langa Volos, pe Pelion sau Pilio, sunt niste zone de o frumusete de neimaginat. Si Evia este frumoasa, dar este un pic mai neingrijita, parerea mea, sa nu mi-o luati in nume de rau, va rog........daca mai doresti informatii,cu placere

Edited by me_and_myself, 03 December 2009 - 11:41.


#51
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

Quote

Spui ca-ti plac insulele, incearca si Lefkada sau Kefalonia, sunt superbe( iti spune o mare iubitoare de thassos si mai ales grecia), sau mai aproape, langa Volos, pe Pelion sau Pilio, sunt niste zone de o frumusete de neimaginat. Si Evia este frumoasa, dar este un pic mai neingrijita, parerea mea, sa nu mi-o luati in nume de rau, va rog........daca mai doresti informatii,cu placere

Lefkada e in plan pt ca am vazut poze si e superba. Sa vedem unde putem ajunge.

#52
zahcost

zahcost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 29.06.2009

View Postdanielaionela, on 2nd December 2009, 20:52, said:

Spui ca-ti plac insulele, incearca si Lefkada sau Kefalonia, sunt superbe( iti spune o mare iubitoare de thassos si mai ales grecia), sau mai aproape, langa Volos, pe Pelion sau Pilio, sunt niste zone de o frumusete de neimaginat. Si Evia este frumoasa, dar este un pic mai neingrijita, parerea mea, sa nu mi-o luati in nume de rau, va rog........daca mai doresti informatii,cu placere
Nu te supara ca intreb.
Am inteles ca se fac optionale in PILIO din Evia.Sti ceva?
Cei care au fost spun ca Evia este mai uitata in timp ,sa citez un user.
Din acest motiv este si mai ieftin?
Multumesc !!

#53
adi63

adi63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 06.06.2009

View Postdanielaionela, on 2nd December 2009, 20:52, said:

Spui ca-ti plac insulele, incearca si Lefkada sau Kefalonia, sunt superbe( iti spune o mare iubitoare de thassos si mai ales grecia), sau mai aproape, langa Volos, pe Pelion sau Pilio, sunt niste zone de o frumusete de neimaginat. Si Evia este frumoasa, dar este un pic mai neingrijita, parerea mea, sa nu mi-o luati in nume de rau, va rog........daca mai doresti informatii,cu placere


        Toti cei de pe forum dorim informatii.Pelion este o regiune mai putin cunoscuta si implicit mai putin vizitata de catre turisti, iar ceea ce am vazut pe Google Earth mi-a placut foarte mult
( in mod special partea de vest).Daca ai fost acolo vino cu mai multe amanunte.Exista posibilitati de cazare,statiuni sau localitati,chiar si campinguri?Care sunt preturile la cazare?Drumurile sunt suficient de bune pt. a putea vizita intreaga zona?Povesteste-ne mai multe despre Pelion.Multumesc !

#54
Gordor

Gordor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.11.2009

View Postadi63, on 3rd December 2009, 17:44, said:

Toti cei de pe forum dorim informatii.Pelion este o regiune mai putin cunoscuta si implicit mai putin vizitata de catre turisti, iar ceea ce am vazut pe Google Earth mi-a placut foarte mult
( in mod special partea de vest).Daca ai fost acolo vino cu mai multe amanunte.Exista posibilitati de cazare,statiuni sau localitati,chiar si campinguri?Care sunt preturile la cazare?Drumurile sunt suficient de bune pt. a putea vizita intreaga zona?Povesteste-ne mai multe despre Pelion.Multumesc !
Mai adaug poze din Evia.
Poza1.Drymonas cascada
Poza2-Halkida
poza 3-4 Karystos la muntele Ochy-Castelul din varful muntelui.Un castru roman inceput a fi construit in sec 4 dar cu retragerea trupelor a fost parasit.Inceputul caderii imperiului Roman.
Poza 5-6 Casa prietenilor
Poza7-Halkida podul vechi cu portul
Sper sa va placa.

Attached Files


Edited by Gordor, 07 December 2009 - 12:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate