Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Motorola Backflip

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
KaRaan24

KaRaan24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2012

View Posttzotzolyno, on 1st July 2012, 21:35, said:

Ideea e că Backflip-ul tău are Android 2.1 și cred că singura vers de Backflip cu 2.1 e cea destinată Americii. În pare să fie numai versiuni vechi de 1.5 care nu se pot instala peste un 2.1.
Era ideal să fi avut un file manager că așa puneai personal CM7 (Cyanogen Mod 7) și te durea la banană (vorba aia). CM7 e bazat pe versiunea 2.3 de android și e f. bine optimizată. Poți să rogi pe ăia de la service să pună CM7 dacă se pricep. Oricum, m-ar mira să nu se priceapă pt că ar trebui să știe să facă un push cu ADB-ul ca să forțeze instalarea unui file manager. Apoi treaba e ușoară. Ai putea s-o faci și tu.

Am inteles. Deci sa rog sa imi puna CM7.
Dar care e treaba cu resetarea? Daca se pune CM7 e ca si cum s'ar face un update de soft? Ar putea rezolva problema resetarii?

#74
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostKaRaan24, on 2nd July 2012, 00:19, said:

Am inteles. Deci sa rog sa imi puna CM7.
Dar care e treaba cu resetarea? Daca se pune CM7 e ca si cum s'ar face un update de soft? Ar putea rezolva problema resetarii?
Dacă nu e problemă hardware da. Oricum CM7 ar merge de mii de ori mai bine decât softul oficial. Să nu fie totuși problema asta.

#75
KaRaan24

KaRaan24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2012
L'am dus la un service si mi'a spus ca il poate pune. Cica si mufa de incarcare e corodata. Mie nu mi s'a parut, ca merge normal, fara probleme. Mi s'a zis ca a luat apa. Acuma... sper sa fie tot ok daca il curata un pic si ii pune alt soft. Oi vidia :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate