Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Motorola Backflip

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Desi apreciez mult ideea din spatele lui, au cateva scapari, sau nu au vrut sa faca ceva compromisuri.
Obiectivul camerei are sanse sa se zgarie sau sa se murdareasca usor fiind pe tastatura.
Puteai totusi sa faca tastatura mai subtire si sa reduca din dimensiuni. E cam gros.

Iar in tastatura au copiat modelul de la PCuri, 2 taste ALT, iar ENTER si BackSpace sunt sus. Este mai eficient modelul de la iPhone, apoi aparut la Android, unde in loc de ALT ai ENTER si Bckspc imediat deasupra.

#20
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Scapari sunt, nu e un model de varf si ca la orice telefon sunt si ceva minusuri :).
Pretul la operatori va fi destul de mic si se va merita.
La plus-uri am putea enumera trackpad-ul de pe spate, denumit BACKTRACK si memoria interna de 2GB.

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Motorola BACKFLIP GSMArena review

"Final words

We can almost hear some users say thinking out of the box is overrated. We understand that and – more importantly – the Motorola BACKFLIP can get over people doubting it. It’s a bold design, eccentric indeed, but it works. The Motorola BACKFLIP will tease you to give it a try. Though obviously not everyone’s cup of tea, it has what it takes to sustain that interest.

It is certainly not the best QWERTY phone in terms of ergonomics but Motorola went creative with the communicator form factor with a certain target audience in mind.

Inside that unusual body is a first generation Android – but upgrading to later versions is reportedly on the way. The MOTOBLUR on top is the right thing to give the younger crowd. That is the kind of audience by the way to best appreciate a keyboard folding the other way. Besides, in everyday use the Motorola BACKFLIP is hardly as different as one might imagine at first.
"

Attached File  gsmarena_017.jpg   44.5K   17 downloads Attached File  gsmarena_003.jpg   85.57K   16 downloads Attached File  gsmarena_008.jpg   72.98K   14 downloads Attached File  gsmarena_020.jpg   112.56K   6 downloads Attached File  gsmarena_001.jpg   79.59K   18 downloads Attached File  gsmarena_013.jpg   50.16K   14 downloads Attached File  gsmarena_016.jpg   74.05K   15 downloads Attached File  gsmarena_021.jpg   44.55K   6 downloads

Edited by antinVidia, 18 March 2010 - 22:24.


#22
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
sunt posesorul acestui telefon de 3 zile.
El este adus din Asia :P
Daca doriti info despre el .. nu trebuie decat sa intrebati.

Daca o sa am timp .. voi uploada si cateva poze pentru a se observa cum arata in realitate.

#23
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Chiar te rog, sa realizezi un mic review, si foarte important, cum se prezinta la capitolul materiale,inclusiv display-ul   Este un telefon pe care-l doresc si eu

#24
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
Nu pot sa spun ca ma pricep la un review ..
intreaba`ma totusi ce vrei sa aflii despre el .. ca asa imi este si mie mai simplu.

Oricum am sa incerc sa fac un review .. (primul review ever)
Display-ul este la fel de frumos ca cel de la Htc Hero , culori realiste, dar  mai bun decat cel de la nokia n97, 5800 sau Sony Ericsson Satio.
Din pacate nu are multitouch (cel putin nu inca).
Trackpadul din spatele ecranului e interesant, dar nu prea il utilizez deoarece mi se pare cam imprecis.
Raspunde destul de promt la comenzi.
Fiind primul meu telefon cu android (primul care il detin) .. e mai greu sa caut in agenda sau sa sun pe cineva
Camera foto este mediocra, desi mi se pare mai slaba decat cea de pe Nokia N97.
Bateria m`a tinut in jur de 3 zile de uzura (instalat, dezinstalat, surf pe internet) .. dar in rest .. am inchis mai tot ce poate consuma bateria.
In conversatii se aude bine, dar nu asa de tare si de clar ca la Nokia N97.
Transferul prin bluetooth e dificil. Am reusit sa trimit fisiere, numai dupa ce am instalat un program de transfer, dar cat priveste primitul de fisiere prin bluetooth ..
nu am reusit inca sa imi dau seama ce am de facut, chiar daca am acel program instalat. Dar .. Nu ma dau batut, nu inca. :P
Desi are un singur difuzor .. se aude tare si clar.

Este construit din plastic, dar un plastic de calitate si care e placut la vedere.
Cel putin asa pare pe versiunea pe care o am eu , pe Gri.
La prima vedere arata fin si dragut si imi atrage privirea mai repede decat un N97
Tastatura este mare si usor de utilizat, desi butoanele sunt mai greu de apasat.


in concluzie .. e un Htc hero mai frumos, mai dragut, mai destept, cu tastatura completa.

Edited by LiKiDuTz, 01 April 2010 - 13:23.


#25
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostLiKiDuTz, on 1st April 2010, 14:16, said:

In conversatii se aude bine, dar nu asa de tare si de clar ca la Nokia N97.

Vezi ca la Motorola se poate regla volumul in timpul convorbirilor apasand tastele de volum (+ , -) de pe lateral in timpul apelurilor.
Nu are cum sa se auda mai prost ca N97 in convorbiri. Probabil la tine e dat mai incet.

#26
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Este construit din plastic, dar un plastic de calitate si care e placut la vedere. Un lucru care mi-a indepartat temerile legate de constructie.   multumesc de informatii!

#27
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pretul e FOARTE mare pe telefonultau - 1.949 lei  :o . Mai scump decat Milestone si cam la acelasi nivel cu HTC Desire si HD2  :cursing: .
Deocamdata nu merita.

#28
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
Originalitatea costa.
Cate telefoane ai mai vazut care sa arate precum Motorola BackFlip !?
Asa s-a intamplat si cu Nokia n97, care deoarece arata cum arata cu performante mediocre .. costa inca 20 mil, desi are o vechime de mai mult de 1 an de cand a aparut pe piata.
Aspectul telefonul face toti banii.

#29
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostLiKiDuTz, on 2nd April 2010, 23:56, said:

Originalitatea costa.
Aspectul telefonul face toti banii.

Asta da, dar nu prinde la toata lumea acest design "backflip".
Mie unul imi place si desi sunt fan ultras Motorola  :thumbup: parca totusi nu as da 20 de milioane pe Backflip.
Milestone e mai ieftin si mai bun la toate capitolele.

Edited by antinVidia, 03 April 2010 - 11:02.


#30
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
sunt de accord cu tine ..
si eu as da Backflip-ul pe un Milestone fara sa clipesc :D

P.S : am reusit sa consum doar 15 % din baterie intr-o zi .. cu 1 ora vorbit (si putin surfing)
Sper sa tina cat mai multe zile :P

Edited by LiKiDuTz, 03 April 2010 - 11:30.


#31
LiKiDuTz

LiKiDuTz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.12.2006
Daca intereseaza pe cineva ..
Vand Motorola BackFlip !!!

daca va intereseaza .. cautati`mi id-ul (likidutz) pe site-ul care se ocupa cu vanzari-cumparari. (nu ii spun numele ca nu e frumos)

#32
gogamircea86

gogamircea86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.02.2010

View PostantinVidia, on 2nd April 2010, 21:59, said:

Pretul e FOARTE mare pe telefonultau - 1.949 lei  :o . Mai scump decat Milestone si cam la acelasi nivel cu HTC Desire si HD2  :cursing: .
Deocamdata nu merita.

Se pare ca preturile nu s-au modificat intre timp.

Price.ro

Shopmania.ro

#33
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Da, s-a ieftinit cu 50 de lei...
Cine o fii nebun sa dea 1900 de lei pe un Motorola Backflip  :w00t:  cand poti sa iti cumperi cu 1600 de lei un Motorola MILESTONE. :)

Edited by Just_Cavalli, 23 June 2010 - 18:11.


#34
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View PostJust_Cavalli, on 23rd June 2010, 19:11, said:

Da, s-a ieftinit cu 50 de lei...
Cine o fii nebun sa dea 1900 de lei pe un Motorola Backflip  :w00t:  cand poti sa iti cumperi cu 1600 de lei un Motorola MILESTONE. :)
Factorul "wow" vinde mai tare decat raportul pret/performanta bun.
Dar in romania nu prea se inghesuie lumea la Backflip, doar ca o senzatie de moment, dar nu prea se investeste in el.

Nici chiar Dext-ul, putin mai accesibil, nu este cautat. Dar nici promovare nu prea are.

#35
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
S-a mai ieftinit putin - 1.717 RON  :) .
Dupa parerea mea un pret de 1.000-1.200 RON ar fi cat de cat corect si l-ar face un device mai atractiv pentru cumparatori.

Varianta pe negru total arata mult mai bine :). Din cate stiu doar in Canada se comercializeza in culoarea asta.
Update-ul la Android 2.1 e planificat pentru Q3 2010.  


Attached File  motobackflip_top.jpg   97.22K   10 downloads

Edited by antinVidia, 08 July 2010 - 15:11.


#36
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
La pretul asta chiar nu merita. Mai bine un Milestone, care iti ofera mai multe la acelasi pret. Si undeva la pretul spus de tine este bine, dar ei tot tin sus. Inovator, am inteles, dar platesc si hardwareul, si ala nu este high-end.
Niste idei de neinteles de la Motorola, ca nu doar furnizorii tin pretul sus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate