Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sri Lanka

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#37
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007

 Imperator, on 30th September 2010, 10:56, said:

Prin Hikka am gasit cu greutate fiind acolo de Revelion
Imperator, din Colombo in Hikka sau Kandy cu ce ai mers? Cu trenul? Dureaza mult calatoria din Colombo in Kandy sau Hikka? Te intreb pentru ca vreau sa stiu cum imi rezerv cazarea. Mi-am luat biletele de avion prin Air Arabia. Voi pleca pe 18 decembrie si ma voi intoarce in data de 7 ianuarie. Ma gandeam ca in Colombo sa stau primele 2 zile, apoi sa plec in Kandy 2 zile, restul in Hikka si inca o zi in Colombo la intoarcere. Cum ti se pare "impartirea" pe zile?  :) In Colombo si in Kandy unde ai avut cazare? Daca ai timp, te rog sa-mi dai un PM cu adresa ta de mess sau tel pentru ca am mai multe intrebari :P
PS: Inca o data felicitari pentru blog!
Multumesc mult.

#38
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007
Imperator, nu exista camere libere la guesthouse-ul de pe blogul tau :mellow: M-am trezit prea tarziu, sunt deja rezervate.

#39
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 broscut, on 7th October 2010, 10:54, said:

Imperator, din Colombo in Hikka sau Kandy cu ce ai mers? Cu trenul? Dureaza mult calatoria din Colombo in Kandy sau Hikka? Te intreb pentru ca vreau sa stiu cum imi rezerv cazarea. Mi-am luat biletele de avion prin Air Arabia. Voi pleca pe 18 decembrie si ma voi intoarce in data de 7 ianuarie. Ma gandeam ca in Colombo sa stau primele 2 zile, apoi sa plec in Kandy 2 zile, restul in Hikka si inca o zi in Colombo la intoarcere. Cum ti se pare "impartirea" pe zile?  :) In Colombo si in Kandy unde ai avut cazare? Daca ai timp, te rog sa-mi dai un PM cu adresa ta de mess sau tel pentru ca am mai multe intrebari :P
PS: Inca o data felicitari pentru blog!
Multumesc mult.
Cu masina... am inchiriat masina (cu tot cu sofer) si ne-am invartit prin Sri Lanka. De la Colombo la Kandy cel mai bine e cu autobuzul, iar la Hikka cu trenul. Dureaza cam vreo 2 - 3 ore.
Colombo am stat la Ranjit's Ambalama -> http://www.ranjitsambalama.com/, iar la Kandy la Malik: http://www.palmgardenkandy.com/

Splitul pe zile mi se pare ok

#40
ivanus_mihai

ivanus_mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.04.2007
Ma bate gandul sa incep Asia cu Sri Lanka, am vazut niste preturi destul de bune la Fly Dubai in februarie, 240 euro IST-DUB-CMB si retur.

Imperator, cum e vremea in perioada asta (februarie), si cam care e bugetul zilnic (mediu, nu suntem pretentiosi)?

#41
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 ivanus_mihai, on 8th November 2010, 16:09, said:

Ma bate gandul sa incep Asia cu Sri Lanka, am vazut niste preturi destul de bune la Fly Dubai in februarie, 240 euro IST-DUB-CMB si retur.

Imperator, cum e vremea in perioada asta (februarie), si cam care e bugetul zilnic (mediu, nu suntem pretentiosi)?
Pretul e super, nu stiam ca FlyDubai a inceput si cursele de Colombo, asta e bine :)
Cazare - pe la vreo 10 - 15 dolari de persoana in conditii de dubla, mancare tot pe acolo, poate si mai putin, transport - depinde cat de mult vrei sa mergi... daca vrei sa mergi cu masina inchiriata, a fost super ok pentru ca am fost 4 si costul s-a impartit la 4. Daca nu, autobuzele si trenurile desi lente sunt ieftine si OK

#42
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007
Super pret!  Am intrat si eu pe site si pretul e acelasi si pentru perioada decembrie-ianuarie, deci nu conteaza cu cat timp inainte iti cumperi biletele. Pacat ca am luat deja de la Air Arabia  :confuzzled:  Asta e...next time :)

#43
ivanus_mihai

ivanus_mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.04.2007

 Imperator, on 8th November 2010, 15:20, said:

Pretul e super, nu stiam ca FlyDubai a inceput si cursele de Colombo, asta e bine :)
Cazare - pe la vreo 10 - 15 dolari de persoana in conditii de dubla, mancare tot pe acolo, poate si mai putin, transport - depinde cat de mult vrei sa mergi... daca vrei sa mergi cu masina inchiriata, a fost super ok pentru ca am fost 4 si costul s-a impartit la 4. Daca nu, autobuzele si trenurile desi lente sunt ieftine si OK

E cam riscanta conexiunea la dus, e doar o ora intre zboruri in Dubai, ai cumva experienta in sensul asta?

Cam cat a fost masina inchiriata/zi?

Merci beaucoup pt raspunsuri:)

#44
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 ivanus_mihai, on 10th November 2010, 21:38, said:

E cam riscanta conexiunea la dus, e doar o ora intre zboruri in Dubai, ai cumva experienta in sensul asta?

Cam cat a fost masina inchiriata/zi?

Merci beaucoup pt raspunsuri:)

Nu am zburat niciodata cu FlyDubai, iar cu Air Arabia stateam si 8 ore in tranzit.
Inchirierea se plateste pe kilometru si sincer, nu mai retin cat dadeam

#45
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

 ivanus_mihai, on 10th November 2010, 20:38, said:

E cam riscanta conexiunea la dus, e doar o ora intre zboruri in Dubai, ai cumva experienta in sensul asta?

La zboruri cu escala , cel putin in Europa , conexiunea e garantata . Nu strica un email la baieti

Edited by menumorut81, 15 November 2010 - 12:31.


#46
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 menumorut81, on 15th November 2010, 13:31, said:

La zboruri cu escala , cel putin in Europa , conexiunea e garantata . Nu strica un email la baieti
Conexiunea nu e garantata in Europa decat la companii non-low cost. Conexiunile nu sunt garantate pe low cost-uri... S-ar putea sa fie insa garantate pe FlyDubai, dar nu bag in foc... pe Air Arabia, conexiunea este garantata

#47
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

 Imperator, on 16th November 2010, 19:14, said:

Conexiunea nu e garantata in Europa decat la companii non-low cost. Conexiunile nu sunt garantate pe low cost-uri... S-ar putea sa fie insa garantate pe FlyDubai, dar nu bag in foc... pe Air Arabia, conexiunea este garantata

Pai in afara de AirBerlin/Flyniki low-costurile nu vand zboruri cu escala , vand numai zboruri directe . in acest caz despre ce conexiune mai vorbim ?

#48
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 menumorut81, on 16th November 2010, 21:21, said:

Pai in afara de AirBerlin/Flyniki low-costurile nu vand zboruri cu escala , vand numai zboruri directe . in acest caz despre ce conexiune mai vorbim ?
Air Arabia vinde zbor cu escala. Cred ca si FlyDubai si Jazeera

#49
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Salut,

Am vazut pe Fly dubai 220euro Istanbul (sabiha) - colombo. mi se pare super pret. ce ziceti?

#50
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 benji81, on 18th November 2010, 18:03, said:

Salut,

Am vazut pe Fly dubai 220euro Istanbul (sabiha) - colombo. mi se pare super pret. ce ziceti?
Da, e. FlyDubai are niste preturi f bune in perioada asta... si Kathmandu e la pret super

#51
ivanus_mihai

ivanus_mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.04.2007

 Imperator, on 16th November 2010, 19:14, said:

Conexiunea nu e garantata in Europa decat la companii non-low cost. Conexiunile nu sunt garantate pe low cost-uri... S-ar putea sa fie insa garantate pe FlyDubai, dar nu bag in foc... pe Air Arabia, conexiunea este garantata

Raspunsul celor de la Fly Dubai:

"Dear Mihai

Thank you for your email.

As you will be purcahsing a through fare ticket with flydubai, the one hour connection is good enough time to connect.

Select from as SAW and to as CMB to get a through fare connection."


Asta inseamna ca e garantata conexiunea? In booking engine pot selecta SAW catre CMB

#52
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 ivanus_mihai, on 26th November 2010, 18:54, said:

Raspunsul celor de la Fly Dubai:

"Dear Mihai

Thank you for your email.

As you will be purcahsing a through fare ticket with flydubai, the one hour connection is good enough time to connect.

Select from as SAW and to as CMB to get a through fare connection."


Asta inseamna ca e garantata conexiunea? In booking engine pot selecta SAW catre CMB
Da, m-am uitat... atunci e garantata !

#53
flightfear

flightfear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.01.2011

 broscut, on 7th October 2010, 09:54, said:

...Mi-am luat biletele de avion prin Air Arabia. Voi pleca pe 18 decembrie si ma voi intoarce in data de 7 ianuarie...

Broscut, te-ai intors? Cum a fost? Vrem detaliiii :)

#54
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 flightfear, on 16th January 2011, 20:32, said:

Broscut, te-ai intors? Cum a fost? Vrem detaliiii :)
Am vorbit cu ea... era inca in extaz :) Las-o sa-si revina :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate