Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Scriere fisiere VIDEO_TS pe DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
radu20ciocan

radu20ciocan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 20.01.2008
Buna seara!Am nevoie de ajutor in scrierea unor fisiere video_ts,ele sunt de fapt dvd-uri dar pe care nu le am in formatul iso(ar fi fost simplu) ci ca atare VTS.Am incercat sa le scriu cu optiunea DVD video din Nero si am reusit dar nu imi place ca nu imi iese tot dvd-ul original,cu meniul lui original ci imi pune nero meniul lui in care nu pot alege optiunile de titrare,scene,episoade,etc.In meniul de dvd facut de nero apare meniul dvd-ului original peste care sare foarte repede si trece la rulare fara a-mi lasa posibilitatea sa selectez dupa cum am spus mai sus!
Intrebarea mea este ce sa folosesc ca sa copii efectiv (ca la iso)dvd-ul original desi am aceste fisiere VTS si nu o imagine?
Mentionez ca folosesc Nero 7.Multumesc anticipat pentru ajutor!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Copiezi direct directorul ca si cum ai face un DVD normal.
In Video_ts deja sunt meniurile etc.
Creaza si un folder Audio_TS gol pe DVD.

#3
radu20ciocan

radu20ciocan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 20.01.2008
Adica copii ca si DVD data?sa fie atat de simplu?
Si mai fac eu un folder audio_ts pe care sa il scriu pe dvd sau o sa faca Nero?Ce ai vrut sa spui?
Multumesc pentru promptitudine!

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nero are optiunea make DVD-Video. Foloseste-o si drag&drop folderul video_ts acolo.

#5
radu20ciocan

radu20ciocan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 20.01.2008
Am spus mai sus ce patesc daca folosesc DVD video de la Nero!Am incercat cu drag&drop si la fel "se ofera"Nero sa-mi fac el meniu la disc in care sare peste meniul original al dvd-ului la care nu am acces.Am incercat si cu data dvd(video_ts si audio_ts)si iese un dvd pe care un player stand alone cu staif(panasonic5+1)nu il poate citi,in schimb il citeste un player no name(Galactic)!

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
1. Selectezi optiunea DVD Video. Dai New.
2. Deja cand se deschide browserul vei vedea in stanga ca ai deja doua foldere - Audio_TS si Video_TS. Ultimul fiind deschis.
3. Te duci in browserul din dreaptya si selectezi TOATE fisierele IFO, VOB si BUP ( dai Select All ) si cu Drag & Drop le "muti" in folderul VIDEO_TS deja deschis.
4. Dai Burn cu viteza minima acceptata.

Asta e tot ceea ce trebuia sa faci daca ai Nero Burning Rom. Ptr Nero Express difera un pic. Nero nu se ofera sa-ti faca meniu in acest caz. Eu am impresia ca tu folosesti Nero Vision, nu Nero Burning...

#7
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,011
  • Înscris: 28.10.2006
Cat despre player-ul Pana....
Exista si astfel de "brand"-uri, care nu ruleaza corect DVD-uri "neoriginale". Vezi si prietenul Sony, care a avut cateva serii cu acesta "hiba"! Acum s-au dat pe brazda, ca au scazut vanzarile!

#8
radu20ciocan

radu20ciocan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 20.01.2008
Multumesc Eiffel!Asa am facut si a mers.Eu selectam din favorites de la Nero ..make your own dvd video si il facea cu Nero vision!
Am folosit nero burning rom si a mers!
Multumesc inca odata!

#9
semit084

semit084

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.05.2016
si daca vrei sa pui 20 de videoclipuri pe acelasi dvd ce faci? ca se suprascriu fisierele din video ts si ramane doar unul singur..

Edited by semit084, 26 September 2016 - 18:55.


#10
FunkBlack

FunkBlack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.04.2012
Am si eu o intrebare asemanatoare...
Pe un DVD am 1 folder VIDEO_TS. Pentru a face o copie a respectivului DVD, folosesc pur si simplu functia DVD-VIDEO si pun doar folderul VIDEO_TS?
Nu am mai facut ceva asemanator si nu mai am alte DVD-uri ca rezerva.

Spoiler


#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 25.01.2002
copiezi folderul VIDEO_TS pe hard disk si ai backup!

apoi acelasi folder poate fi copiat inapoi pe dvd, asa cum a explicat @eiffel

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate