Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Cum sa creezi un stick bootabil cu Windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
... tot citesc fel de fel de raspunsuri care mai de care...  http://www.softpedia.....r.shtml   cu acesta iti faci un stick boot-abil cu Win 7 si Win 8 fara probleme, iar aici  http://www.videotuto...ro/?p=10307   ... XP-ul ! Cauti in bios daca exista o setare de quiq boot ce-ti activeaza o tasta rapida de boot, exemplu F12 si de asemeni te uiti la sectiunea de boot daca este inclusa si posibilitatea de boot-are pe usb !  Daca nu, iti faci un dvd cu windows ori cauta pe google posibilitatea de a-ti instala orice versiune de windows direct de pe hard ! Bafta !

Edited by B1u2eyes, 18 January 2013 - 00:05.


#92
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Pai tocmai asta e. Am si tasta speciala de boot f12 am si posibilitatea de a da optiunea sa booteze de pe stick pe care il si setez ca primul in lista bootarii dar cand trebuie sa faca asta nu o face. Poate ar trebui sa deschid subiect nou. Adevarul e ca aici treb sa se raspunda in principal celui care a deschis subiectul iar situatia lui difera putin de a mea.

#93
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,531
  • Înscris: 15.06.2004
Cel mai probabil acel stick nu e bootabil. Sau in BIOS-ul placii de baza a fost blocata bootarea de pe stick - exista placi care au asfel de optiune.

#94
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Salut.Continui discutia de pe acest topic.

Aplicatia nu imi recunoaste HDD-ul extern desi acesta apare ca partitie in My Computer >Poza
Cat despre cealalta solutie sugerata, nu ma lasa sa formatez HDD-ul din cmd >Poza

Si stiu ca nu am ajuns inca la pasul asta , dar nu am inteles :

Quote

Cand faci instalarea sa nu ai conectat decat SSD-ul.

HDD-ul extern banuiesc ca trebuie sa fie conectat pentru ca...de pe el se copiaza fisierele windows-ului ? Te referi la faptul ca trebuie sa deconectez HDD-ul intern ?

Edited by Dany noob, 24 February 2014 - 16:06.


#95
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Nu pot sa instalez Windows 7 de pe stick pe un laptop. Fac ce fac si ajung aici.(ultima foto) Sa fie stick-ul de vina si ce am pus pe el? Am mai intalnit problema pe un dell din seria 3000 dar acoloo am recurs la unitatea optica(lenovo nu are) Este un Lenovo G50 30 Si urmez pasii astia
1: Nuovo Key
2 Setup
3Sata controller -Compatible
4Acpi 4.0
5 Boot Stick-ul pe primul loc si apoi HDD
6 Exit: Os Optimize defaults - "Other OS"
7. "Exit saving Changes"

Attached Files



#96
angel-boy

angel-boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 25.03.2007
Salut , doresc sa copii fisiere de windows de pe un stick cu win 7 de 16 gb, pe un stick de 8gb, problema e ca softurile folosite imi creaza imaginea la cel de 16gb, dar e prea mare imaginea pentru a scrie pe cel de 8gb.


Exista vreo varianta sa copii fisierele de pe un stick pe altul , si sa il fac apoi butabil cumva ? dar fara varianta de inlocuit litera,  doresc sa folosesc stick-ul pe mai multe laptopuri.

Edited by angel-boy, 15 February 2015 - 21:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate