Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

SSANG YONG

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
evolio77

evolio77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.04.2010
Nu exagerez , astazi unu din alta masina oprita la semafor incerca sa inteleaga sigla de pe jenti. In legatura cu intretinerea ieftina  - am facut revizia de 75000 km, schimbat ulei motor si cruce cardanica, toate filtre si o bujie incadescenta 1600 lei. Nu uita ca Ssy fac numai autoturisme de teren pe cand concurenta - vapoare, autoturisme, electrocasnice, capace de wc, filtre de apa, yale. Urca-te intr-o astfel de masina si te vei convinge.

#20
ca migu'

ca migu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2007
Se pare ca nu vor sa se predea asa usor (SsangYong).
Noul Korando sta marturie.
http://www.promotor....korando-7425632

#21
teodoreanu

teodoreanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 09.05.2006
Are cineva cumparat noul model Korando ? As fi curios cum se comporta.

#22
Dasilva

Dasilva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.02.2006
As vrea sa reinvii acest topic si sa stim , noi astia care vrem sa achizitionam aceasta marca , cum s-au comportat in timp ?
Asadar acum dupa  ani multi de la ultima postare ce parere aveti descpre fiabilitatea acestor masini ?
Personal imi place foarte mult KYRON si vreau sa cumpar unul la mana a doua , automat !

#23
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Un amic are un Kryon cu motorizarea de la Benz și e foarte foarte mulțumit de el. Are aproape 300.000km și în afară de întreținerea obișnuită nu a avut probleme.

#24
Joinicu

Joinicu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2017
Stie cineva  de unde se pot cumpara piese  pt. un Kyron  an 2007 ?

#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
epiesa.ro

Edited by ericmario, 23 May 2017 - 12:14.


#26
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017
Si eu sunt interesat de un SSANG YONG

#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Fa un test drive , merita sa incerci Tivoli cu cutie automata , e chiar ok ! Pretul insa nu prea ...

#28
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 06.09.2017
De ce nu e ok? Am vazut ca pretul incepe de la aproximativ 13k euro. http://www.ssangyong..._iulie10_v1.pdf

#29
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
...se scrie Ssangyong.
Si da, Tivoli chiar e misto.
Sa vad in primavara, poate-poate.

#30
bolohan

bolohan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2018
Salutare tuturor! De curand am achizitionat un Ssangyong Kyron 2006, 4x4 ,141cp.......o masina ok pt anii ei si pretul care il are momentan pe piata. Reviziile pot sa zic ca sunt mai ieftine decat la multe alte masini mult mai noi, singura problema sunt piesele de angrenare ale motorului si tractiune ale masinii!! Spre exemplu cu ocazia ninsorii abundente din 17.01.2018 si a lipsei totale de dezapezire am avut ghinionul sa ajung cu masina intr-un canal stradal fapt ce a dus la deteriorarea cutiei de transfer, o bucurie care ma costa peste 300 euro ( cutie de transfer second), asta in cazul in care cineva vinde cutia separat fara cutia de viteze! Daca stiti undeva mai ieftin rog dati un semn!

#31
bolohan

bolohan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2018

 bolohan, on 18 ianuarie 2018 - 12:22, said:

Salutare tuturor! De curand am achizitionat un Ssangyong Kyron 2006, 4x4 ,141cp.......o masina ok pt anii ei si pretul care il are momentan pe piata. Reviziile pot sa zic ca sunt mai ieftine decat la multe alte masini mult mai noi, singura problema sunt piesele de angrenare ale motorului si tractiune ale masinii!! Spre exemplu din cauza neatentiei sau prostiei am reusit sa distrug grupul fata prin cuplarea 4x4 inainte ca masina sa se opreasca in loc... totul sa distrus inclusiv carcasa care sa crapat! daca stie cineva un grup mai ieftin rog dati un semn! multumesc

de fapt era grupul fata nu cutia de transfer!

#32
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
De fapt , cauta pe olx si la dezmembrari ca asta nu e site de piese auto ...

#33
bolohan

bolohan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2018

 Baxon, on 26 ianuarie 2018 - 14:27, said:

De fapt , cauta pe olx si la dezmembrari ca asta nu e site de piese auto ...
ms pt amabilitate

#34
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011
De ceva vreme ,ma bate gandul tot mai mult sa-mi cumpar un Ssangyong Rexton an 2007-2009.....ca pareri despre ea doar ce am citit pe diverse forumuri ca ar fi cea mai buna solutie de la Ssangyong...adica Rexton-ul...nu vreu sa supar pe nici unul dintre voi care detineti alt model de la Ssangyong.....majoritatea au numai cuvinte de lauda,dar mia spus cineva care a lucrat la AUTOITALIA...au probleme grave la chiulase,injectoare,electronica e praf...iar cireasa de pe tort...motoarele sunt copiate dupa Mercedes si in nici un caz motoare originale de mercedes....daca ar fi niste posesori de REXTON sau cei care au avut de a face cu modelul respectiv sa scrie niste pareri despre el v--as multumi

#35
Michail

Michail

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.03.2018
Buna ziua, nu am gasit un gotum dedicat kyron sau un grup ceva unde posesorii unor asemenea masini sa schimbam impresii sau sa ne sfatuim in privinta problemelor intanpinate cu ele. Dtept urmate voi scrie aici. Detin un kyron din 2006, de 141 cai, foarte multumit de el in privinta a ceea ce face pe pe zapada, noroi, cat si la drum. Pana acum pot spune ca nu a ramas impotmolita pe nicaieri. Dar, ca totdeauna exista un dar, de camd a dat frigul,descarca bateria in stationare. A fost la o multitudine de electricieni ( baterie noua )care au masurat incarcarea, 14,4 - 14,5 cu so fara consumatori, consum in stationare incuiata undeva la 0,28, toti spun ca este mai mult decat ok. Intrebarea este, are masina ceva ce activeaza calculatorul la temperaturi scazute ?

#36
Michail

Michail

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.03.2018

 Michail, on 09 martie 2018 - 15:09, said:

Buna ziua, nu am gasit un forum dedicat kyron sau un grup ceva unde posesorii unor asemenea masini sa schimbam impresii sau sa ne sfatuim in privinta problemelor intampinate cu ele. Drept urmare voi scrie aici. Detin un kyron din 2006, de 141 cai, foarte multumit de el in privinta a ceea ce face pe zapada, noroi, cat si la drum. Pana acum pot spune ca nu a ramas impotmolita pe nicaieri. Dar, ca totdeauna exista un dar, de camd a dat frigul,descarca bateria in stationare. Am fost la o multitudine de electricieni ( baterie noua )care au masurat incarcarea, 14,4 - 14,5 cu si fara consumatori, consum in stationare incuiata undeva la 0,28, toti spun ca este mai mult decat ok. Intrebarea este, are masina ceva ce activeaza calculatorul la temperaturi scazute ?

 Michail, on 09 martie 2018 - 15:09, said:

Buna ziua, nu am gasit un gotum dedicat kyron sau un grup ceva unde posesorii unor asemenea masini sa schimbam impresii sau sa ne sfatuim in privinta problemelor intanpinate cu ele. Dtept urmate voi scrie aici. Detin un kyron din 2006, de 141 cai, foarte multumit de el in privinta a ceea ce face pe pe zapada, noroi, cat si la drum. Pana acum pot spune ca nu a ramas impotmolita pe nicaieri. Dar, ca totdeauna exista un dar, de camd a dat frigul,descarca bateria in stationare. A fost la o multitudine de electricieni ( baterie noua )care au masurat incarcarea, 14,4 - 14,5 cu so fara consumatori, consum in stationare incuiata undeva la 0,28, toti spun ca este mai mult decat ok. Intrebarea este, are masina ceva ce activeaza calculatorul la temperaturi scazute ?


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate