Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19783 replies to this topic

#8587
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
Astazi am incheiat si eu un abonament de portare fara telefon pe orange de 11 euro, cu nelimitat minute/sms national + 6 gb de net (3 + 3 bonus) si 300 minute national, pe 6 luni.
La vodafone ma obliga sa il fac (exact acelasi abonament ca pret si beneficii) pe 2 ani si fara telefon culmea (mi s-a parut cam dubios tipul de la magazin).

Edited by Neadumitru, 24 July 2016 - 18:18.


#8588
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La Vodafone daca depasesti 500 minute diferenta intre apelurile primite/efectuate iti taie accesul.

Ai ales foarte bine ca ai venit la Orange.

#8589
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostMembruAnonim, on 24 iulie 2016 - 19:00, said:

La Vodafone daca depasesti 500 minute diferenta intre apelurile primite/efectuate iti taie accesul.
In cazul asta poate sa dea si trei milioane de minute, oferta tot zero barat e si deci nu inseamna nimic. Ai ales foarte bine ca ai venit la Orange.

#8590
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Azi am povestit pe topic...

http://forum.softped...6#entry19593463

#8591
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
Traficul pe deezer este nelimitat doar pentru premium + sau in general daca esti pe Orange?

#8592
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daca nu e specificat trafic in Deezer atunci nu e nelimitat accesul.

#8593
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012

View PostNeadumitru, on 24 iulie 2016 - 21:48, said:

Traficul pe deezer este nelimitat doar pentru premium + sau in general daca esti pe Orange?
Asa cum a zis si colegul trwficul pe deezer nu se contorizeaza daca aideezer premium sau ai stipulat in contract asta.

Eu de ex am trafic nelimitat pentru ca am prins abonamentul ORANGE ME13 Deezer care a fost pe site doar primele luni de la lanasare

Edited by alexandrubold, 24 July 2016 - 23:44.


#8594
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Eu zic ca in viitorul apropiat vrem nu vrem tot la digi ajungem... As face o paralelă legat de ce s-a întâmplat in lumea telefoanelor, Nokia, Black Berry, altădată detineau suprematia, numai ca atunci când a apărut "roboțelul" ei tot cu mușchii umflati la o perioadă s-a ales praful... Asa si cu coloșii org/voda, pot ei sa mai oprească "tafalugul" digi!!!

#8595
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Compari p...a cu prefectura. Androidul a fost promovat tot de grei, samsung lg htc motorola, nu alview, ting ping dong pong. Si e vb de inovatie, digi ce a inovat? Hipsterova si belgravistan. Daca era ceva de capu lor ......deja captau tot, dar in afara de milogi nu au atars mare branza, poti vb de tavalugu digi cand vor sari pragul de 5 mil cand vor avea clineti oers juridica cu sute de nr ,,,,,,, pana atunci tavalugu primeaza la reclamatii si amenzi.

#8596
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,473
  • Înscris: 02.01.2008
asa iti mai place sa vorbesti doar ca sa te afli in treaba si sa jignesti... unii parca sunteti spalati pe creier de o anumita retea, de parca v-ar da de mancare

eu nu cred ca toti cei care au digi sunt milogi, eu am si digi si orange, in plus vodafone de la munca, in ce categorie ma incadrez?

daca nu era reteaua asta de milogi, nu mai pupai tu acuma 2GB de net la 7E sau 6GB la 11E la retentie, cam asta e inovatia digi, i-au fortat pe ceilalti sa scada preturile

si tot apropo de reteaua asta de milogi, stie toata lumea ca momentan nu se poate compara cu orange sau vodafone la acoperirea 3G, dar deja cel mai probabil au depasit Telekom, repet la 3G si se instaleaza zilnic zeci de antene in toata tara

#8597
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014

View Postunic635, on 25 iulie 2016 - 09:43, said:

Compari p...a cu prefectura. Androidul a fost promovat tot de grei, samsung lg htc motorola, nu alview, ting ping dong pong. Si e vb de inovatie, digi ce a inovat? Hipsterova si belgravistan. Daca era ceva de capu lor ......deja captau tot, dar in afara de milogi nu au atars mare branza, poti vb de tavalugu digi cand vor sari pragul de 5 mil cand vor avea clineti oers juridica cu sute de nr ,,,,,,, pana atunci tavalugu primeaza la reclamatii si amenzi.
Usor cu pianul pe scări, nu te-a lovit sau jignit nimeni, de ce "o iei personal" de ce ai devenit asa subiectiv?  Stai putin, acum esti frustrat de ce nu inteleg! Dar mai târziu poate o sa fi si tu din cauza actuale i "rețele nr. 1,2" din RO.
Ideea cu androidul era că mai toata lumea la adoptat, alview, ting ping, dong dong, si nu se plâng ca le-ar merge rău, pe cand noika si bb au "rămas" cu ideiile si viziunea lor...😝
PS apropo, folosesc o lumia asa ca stiu ce terci mănânc!

Edited by sir_irwin, 25 July 2016 - 11:04.


#8598
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Nu e nimic personal, nu Stiu cum s a inteles asta, dar bb si nokia s au cam dus pe copca inainte sa apara versiunile ieftine de la producatori putin cunoscuti. Treaba e ca s au miscat greu si au ramas rigizi, ori la orange si vodafone gasesti variante apropiate ca pret , cu destule beneficii , dar cu o caliatate net superioara. Multi se bucura la pret si ignora ce se intampla apoi. Digi merita ca a fortat si pe restu sa vina cu oferte mai bune, dar tot un operator cu calitate deplorabila ramane.

#8599
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Mai intati a spart piata Cosmote-ul care oferea destule minute lunar incat sa-ti ajunga si sa nu mai fi nevoit sa astepti 7 seara,  12 noaptea, vorbitul in 3 secunde samd.
Acum a aparut Digi si are in oferta net cat sa-ti ajunga la tarife modice(mai exact de-a dreptul nesimtite).
Acum atat VDF cat si Orange trebuie sa ofere mai mult net la abonamente mai mici.
Cu cat sunt mai multe companii(care nu au intelegeri intre ele), cu atat mai bine pentru noi consumatorii.
Atat Cosmote sau Digi nu au oferit aceeasi calitate la inceput in raport cu rivalele lor dar sa nu le minimalizam rolul avut in piata romaneasca.

Edited by iliemirea, 25 July 2016 - 14:06.


#8600
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Absolut corect. Dar daca ne uitam la cosmote, daca nu venea T si nu se promovau la paxhet cu rtc, cred ca azi nu mai erau, nu ca ar duce-o prea bine. Din gaura in gaura nu poti creste. Probabil ca si digi dupa ce va lua o cota buna va vinde..... oricum sunt multilateral dezvoltati, telwxom, energie, televiziune radio, continut propriu, retrnsmisii sub nume propriu. Oricum pe partea de televiziune sunt f f buni ma refer la canalele lor, digi24, suita lefe anumal, sport.....etc dar daca se stramba nitel legislatia pe partea de retele de fibra xu noduei de reta ynice.......sunt cam expusi, in multe zone, orase au monopol.

#8601
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
O dati in mult off topic cu digi/vodafone/cacafone. Om vedea noi ce va mai fi peste cativa ani, momentan nimeni de pe aici nu-i interesat de versus.

#8602
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Nu este dar trecem prea usor peste niste aspecte.
Telekom a venit, a luat Cosmote si imediat a aliniat preturile la cele doua mari "rivale" VDF si Orange.
Parca sunt facuti de aceeasi muma astea trei.
Asa ca era nevoie sa mai apara cineva care sa le dea planurile peste cap.

Edited by iliemirea, 25 July 2016 - 14:28.


#8603
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
in acest moment samsung s7 edge are o reducere (in magazinul online) de 149 euro ,si poate fi luat la me42 cu 229 euro , iar s7 de 138 euro si poate fi luat cu 150 si ceva
bun..vreau sa imi fac o fidelizare...dau prelungire...si ptr ca detin un pantera 41 imi da un pret exagerat de aprox pretul telefonuluid e nou. Rubrica sa pot sa imi schimb si abonamentul cand prelungesc, sa aleg altul a disparut se pare
Sun la orange la magazinul online, sa imi inregistreze ei comanda, se pare ca nu se poate sa o inregistreze si ca au notat o cerere sa fiu contactat de la ofertari. acum sunt curios cand..daca ma contacteaza cineva si ce pret imi ofera..culmea ar fi mai mare decat cele de pe site...

#8604
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Si serviciile Orange gratuite. Cu asemenea oferte nu se întâlnesc multi. Te sfătuiesc sa le accepți. Altfel pe langa cei 600 si ceva de euro ce ii vei da pe un iphone 6 la liber o sa mai dai si minim 40 lei lunar pe o cartela. :)

View Postbehind_da_sun, on 23 iulie 2016 - 17:56, said:

Pe abonamentul meu actual ME16 la 16euro cu 5gb, nelimitat national, care expira luna aceasta, mi-au oferit la 11 euro 6gb si nelimitat. Mi-a dat de ales reducere 1 euro lunar sau dublu internet, zicea omul respectiv ca trebuie sa aleg, nu merg amandoua. Abonament valabil doar cu prelungire pe 12 luni.

Le zic ca as mai avea si 3 numere vodafone pe care as vrea sa le portez. M-a sunat alt angajat, care mi-a oferit la 10 euro acelasi abonament.

Mi-au si dat oferte pentru iphone 6 si 6s la portare, in principiu dublu internet si 100 euro reducere la telefon, obligatoriu pe 2 ani.

Orange ME30 redus va fi 24 euro si va cuprinde :
·         Nelimitat minute si sms nationale
·         5GB+5GB trafic de internet national
·         600 minute internationale UE,SUA,Canada
·         500 minute sau sms in roaming UE/an
·         1Gb trafic de internet in roaming UE/an
·         Iphone 6 - 286 euro
·         Iphone 6s – 402 euro

Orange ME20 redus va fi 16 euro si va cuprinde :
·         Nelimitat minute si sms nationale
·         3GB+3GB trafic de internet national
·         600 minute internationale UE,SUA,Canada
·         250 minute sau sms in roaming UE/an
·         250MB trafic de internet in roaming UE/an
·         Iphone 6 – 383 euro
·         Iphone 6s – 499 euro

Orange ME14 redus va fi 11.2 euro si va cuprinde :
·         Nelimitat minute si sms nationale
·         1.5GB+1.5GB trafic de internet national
·         300 minute internationale UE,SUA,Canada
·         Iphone 6 – 427 euro
·         Iphone 6s – 547 euro

Dupa ceva calcule as iesi mai ieftin cu cel de 11 euro. Singurul avantaj in a cumpara telefonul de la ei este garantia de 2 ani, fata de 1 an oferita de Apple la un telefon sigilat cumparat de pe piata gri.
Ce am scris mai sus era referitor la postarea asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate