Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#18595
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

 iozsi, on 15 iunie 2022 - 19:51, said:

(...) La mine cu 7 euro am ce se vede in poza (...)
Uau! Da' de unde ai atîtea?!Posted ImagePosted Image

#18596
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 30.05.2008
18 ani si 4 luni, vezi si in poza, stanga jos. Multi ani, foarte multi. Nu toti frumosi, am avut si confruntari, probleme, mariri de abonament fara consimtamantul meu, abonat la Netflix fara acordul meu, etc. Dar, cum nici la ceilalti nu umbla cainii cu covrigii in coada, per total a fost ok iar semnalul bun m-a facut sa raman la ei atata vreme.
Crislacor, nu stiu dar nici nu cercetez, probabil oferta aia cu cvadruplarea resurselor Posted Image

Edited by iozsi, 16 June 2022 - 07:57.


#18597
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă zici că ești „doar” de 18+ ani, ceva e greșit la tine! Se dă numa' 0,50 GB per an de vechime...Posted Image

P.S. Eu am 21 de ani și 3 luni și 10,5 GB...Posted Image

Edited by crislacor, 16 June 2022 - 08:10.


#18598
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 30.05.2008
Pai nu stiu ce sa-ti spun, poate au luat-o razna calculatoarele Orange. Cand mi se intampla si un lucru bun la Orange, nu comentez, ma bucur de el ca sunt ocazii foarte rare Posted Image

#18599
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Corect!:)

#18600
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

 iozsi, on 16 iunie 2022 - 08:58, said:

Pai nu stiu ce sa-ti spun, poate au luat-o razna calculatoarele Orange. Cand mi se intampla si un lucru bun la Orange, nu comentez, ma bucur de el ca sunt ocazii foarte rare Posted Image
De aceea te întrebam,dar a sesizat @crislacor Posted Image  și a raspuns.Eu sut client de 25 ani la Orange și am 12,5 GB net  și mă Posted Imagegândeam că la 18 GB trebuia sa ai 36 ani Posted Image  vechime,ceea ce era imposibi pentru ca ,,Dialog,, a aparut în 1997.

#18601
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Sistemul informatic a lu' Orange îi nenorocește pe mulți, da' uite că-i mai și fericește pe unii...:)

#18602
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 30.05.2008
Don't jinx it please Posted Image

#18603
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011

 iozsi, on 16 iunie 2022 - 07:55, said:

18 ani si 4 luni, vezi si in poza, stanga jos. Multi ani, foarte multi. Nu toti frumosi, am avut si confruntari, probleme, mariri de abonament fara consimtamantul meu, abonat la Netflix fara acordul meu, etc. Dar, cum nici la ceilalti nu umbla cainii cu covrigii in coada, per total a fost ok iar semnalul bun m-a facut sa raman la ei atata vreme.
Crislacor, nu stiu dar nici nu cercetez, probabil oferta aia cu cvadruplarea resurselor Posted Image
Nu se mai vede poza dar mai mult ca sigur ai aproximativ la fel ca mine.Eu am 7 Euro cu 40 x4 gb plus 10,5 gb pentru vechime.Evident cu roaming inclus.Si da la fel cu bune si rele am ramas doar ca semnalul este ....best of the best  .Ultima experienta acum o saptamana unde am facut pomana cu net la tot grupul pentru ca in Delta exista Orange cam 70 % restul de 30 fiind impartit de ceilalti si asta doar in localitatile mari sau la Pelicanul unde se duc latifundiarii fiind un resort de 5 stele cu preturi in euro.

Edited by L_aurentiu, 17 June 2022 - 18:15.


#18604
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,807
  • Înscris: 26.02.2010
Da, în deltă, cam doar ei au semnal.

#18605
ziggyh4x

ziggyh4x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.10.2011
Am facut si eu cerere de prelungire la Smart Plus 20 redus la 10 euro timp de 2 ani dar mi-a atras atentia urmatorul paragraf din actul aditional:

Art.4.
Prin incheierea prezentului act aditional Clientul accepta modificarea cursului de schimb valutar la care se va face
facturarea, incepand cu urmatoarea factura din "rata de schimb valutar a BNR, valabil in ziua emiterii facturii", in
"valoarea rezultata ca media cursurilor de vanzare EUR/RON publicate pe site-urile bancilor BRD, Banca Transilvania
si ING Bank in ziua lucratoare anterioara zilei emiterii facturii la ora 15:00". Cursurile de vanzare ale bancilor
mentionate se refera pentru BRD: "Schimb valutar in cont", pentru Banca Transilvania: "Curs valutar Spot (in cont)" si
pentru ING Bank: "Curs dedicat pentru tranzactii din HomeBank sau ATM ING".
Orange Romania poate modifica lista bancilor selectate pentru calculul cursului valutar prin alegerea altor banci de
importanta sistemic, asa cum sunt indicate de catre BNR pe site-ul acesteia.


Se pare ca nu vor sa mai foloseasca BNR ca si curs de referinta.

Edited by ziggyh4x, 21 June 2022 - 14:50.


#18606
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
de 2 ani este asa!

#18607
ziggyh4x

ziggyh4x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.10.2011
Nu stiam, eu nu am mai prelungit abonamentul in ultimii 2 ani. Aveam un Me Start 7 care a fost majorat recent la 8 Euro.

Edited by ziggyh4x, 21 June 2022 - 15:42.


#18608
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Vreau sa fac si eu trecerea insa la acest abonament Smart Plus 20 redus la 10 euro, insa cand aleg abonamentul si telefonul respectiv de tip 5G ... asa apare in cos.

Ma pune sa cumpar 2 abonamente.... 1 redus si 1 la pret intreg.

1.Cum pot sa rezolv asta?

2.Si daca nu am semnal 5G in unele zone? Netul 4G si el e nelimitat?

Attached Files


Edited by musicallro, 21 June 2022 - 16:53.


#18609
nicu1979

nicu1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 03.08.2007
Nu poți rezolva ptr ca reducerea abonamentului la 10 euro este exclusiv fără telefon
Este scris pe pagina cu oferta ( ai 50% reducere la abonamentul fără telefon)

Edited by nicu1979, 21 June 2022 - 18:51.


#18610
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

 musicallro, on 21 iunie 2022 - 16:49, said:

Vreau sa fac si eu trecerea insa la acest abonament Smart Plus 20 redus la 10 euro, insa cand aleg abonamentul si telefonul respectiv de tip 5G ... asa apare in cos.

Ma pune sa cumpar 2 abonamente.... 1 redus si 1 la pret intreg.

1.Cum pot sa rezolv asta?

2.Si daca nu am semnal 5G in unele zone? Netul 4G si el e nelimitat?
Dumnezeule mare!

#18611
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 29.03.2011

 musicallro, on 21 iunie 2022 - 16:49, said:


2.Si daca nu am semnal 5G in unele zone? Netul 4G si el e nelimitat?
Da! Răspunsul la cealalta întrebare ți-a fost scris de nicu.

#18612
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,027
  • Înscris: 06.03.2007
La abonamentul Smart Plus 20 redus la 10 Euro, Number Share este inclus in preț, sau contracost?

Pe site am găsit doar această informație :

“Serviciul Number Share pentru clienții Orange România: poți folosi același număr pe smartphone-ul tău iPhone sau Samsung, dar și pe smartwatch-ul compatibil.
Pentru fiecare ceas asociat abonamentului tău Smart Plus 25 activat pe 24 de luni ai 100% discount lunar pentru serviciul Number Share timp de 24 de luni, apoi vei fi tarifat cu 2 €/lună (TVA inclus). Promoția se aplică la activarea serviciului Number Share în aplicațiile dedicate pentru Samsung și iOS, după caz, folosind datele de autentificare din My Orange. Vei putea dezactiva oricând serviciul în mod gratuit, din aplicația dedicată, apăsând butonul “Închidere”.
Promoția cu activarea gratuită a serviciului Number Share în cazul abonamentului Smart Plus 25 este valabilă la activarea serviciului în aplicațiile dedicate Samsung și iOS, pentru smartwatch-urile Samsung sau Apple. În cazul smartwatch-ului Huawei Watch 3, activarea serviciului Number Share este 2 euro/lună.

Serviciul Number Share este disponibil exclusiv pentru clienții Orange România.”

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate