Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19784 replies to this topic

#17533
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Am si eu Me6, o sa fiu atent de acum sa vad daca mi-l schimba sau nu, ca nu m-ar deranja sa renunt la contract unilateral :))

#17534
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Cei care ați avut parte de surpriza cu "upgradarea nevoilor de comunicare", luați legătura cu Orange_helper, se poate reveni la vechiul abonament începînd cu următorul ciclu de facturare
Din păcate, nu se va putea recupera diferența între abonamente (mă rog, s-o fi putînd dacă se insistă mai mult), dar ținînd cont de cît m-am enervat acum, nu vreau să mă enervez și-n continuare...

#17535
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View Postbai3tzash, on 01 martie 2021 - 14:45, said:

Am si eu Me6, o sa fiu atent de acum sa vad daca mi-l schimba sau nu, ca nu m-ar deranja sa renunt la contract unilateral Posted Image)
Si eu am la fel, un Me 6 (cu roaming),iar de astazi am intrat in ultima luna din perioada contractuala. In februarie am primit si eu acel SMS cu "informatii de interes despre contul tau",dar nu mi s-a schimbat (inca) abonamentul cu altul mai scump, voi afla maine cand mi se emite factura pe luna aceasta.
Pe mine nu m-ar deranja daca m-ar trece la unul de 7 euro maxim (cel de pe vremuri, cu 50GB si roaming SEE) ca si asa de dimineata am depus o cerere prin Djingo pentru renegociere.

Edited by tomaciprian, 01 March 2021 - 15:28.


#17536
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Deci Orange isi transforma incet, dar sigur politicile ca cei mai scartari, adica Telekom. Fain asa, oare ce o mai urma dupa achizitia fixa? :)

#17537
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,907
  • Înscris: 28.09.2017
ADSL :))))

@crislacor,aceleași informații le-am primit și eu.



#17538
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pe zi ce trece se degradeaza tot mai tare si astia, penal rau ce se intampla. Furt pe fata, prostirea clientilor fara jena.

Nu trebuie iertati.

#17539
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,907
  • Înscris: 28.09.2017
Aceleași informații le-am primit și eu, update la postarea colegului de forum @crislacor.


Edited by A-ONE, 01 March 2021 - 15:26.


#17540
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,596
  • Înscris: 14.10.2004
Pai da dar revin la abonamentul initial la cativa care sunt aici pe forum.
Banuiesc ca sunt mii de oameni in situatia, acolo ce se intampla?

#17541
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum o dam, inclusiv daca revii la ce ai avut tot e o miscare jegoasa, o minciuna sau  cum vrei sa ii zici. E bataie de cap care nu trebuia sa existe.

#17542
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004
Multi nu baga de seama povestea si platesc ca primarii,putini fac scandal si ii trec inapoi pe ce au avut iar cei mai revoltati porteaza direct.Una peste alta orange iese castigator,evident. Posted Image

Edited by clader, 01 March 2021 - 15:29.


#17543
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Corect...

#17544
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 30.05.2008
Multumesc tuturor pentru experienta (amara) traita, m-am pus si eu in garda. O perioada am fost si eu cu mare bagare de seama dupa ce Orange, care stia ce este mai bine pentru mine ma factura cu Netflix, un serviciu pe care eu nu il folosesc, dar uite, am inceput sa las garda jos, poate nu observam o diferenta mica la facturare, mai ales ca incarc si niste cartele preplatite. Odata mi-au marit abonamentul si am inghitit galusca, era si este unul bun dar odata ajunge. Am 18 ani de Orange, poate e timpul de o schimbare, cu toate ca iar trebuie sa aleg raul cel mai mic, ca la alegeri, nu ce este mai bun...
Oricum, se pare ca asta este tendinta, sa ni se spuna ce este mai bine pentru noi, care suntem niste handicapati fara discernamant...

#17545
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004
Aici e matematica simpla.Au experiență in ceea ce privește reacția abonaților,au statistici, oferă dreptul de denunțare,sunt total acoperiți legal.
Au făcut niște socoteli si le-a rezultat ca își pot suplimenta veniturile cu câteva sute de mii de eur/luna din acțiunea asta.
Ca nu e frumos față de abonați,e fix 0 pentru ei.

#17546
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Foarte corect, de aia nu trebuie lasati fara reclamatii.

#17547
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Tocmai am lichidat cei 50 de euro(thank you) din contul Orange. Pai ce, numai eu sa am surprize?

#17548
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004

View PostMembruAnonim, on 01 martie 2021 - 15:48, said:

Foarte corect, de aia nu trebuie lasati fara reclamatii.
La faza asta nu prea are obiect reclamatia.Au informat de schimbare,au oferit dreptul de a nu accepta modificarile, legal sunt acoperiti.Nu-i poate obilga nicio institutie sa tina abonamente pe care nu le vor atat vreme cat ofera clientilor posibilitatea de a rezilia fara pretentii din partea lor.

#17549
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Deci contractele îs vrăjeală. Sunt ca să știe clientul ce obligatii are și la ce sancțiuni se supune în diferite situații ca altfel... operatorul poate opera oricând modificări...

#17550
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,628
  • Înscris: 06.03.2004
Din pacate cam da ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

bogdangelu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate