Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#17443
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Pana la urma am fost sunat de la ofertare si am decis sa trec pe prepay , totul a decurs sictirit din partea ofertantului , desii am abonamente la ei care depasesc 100 eur lunar. Le voi trece pe toate pe prepay sau portare in alta retea

#17444
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009
Prelungit abonamentul pe 12 luni, Fun 8:
- 50 gb trafic national;
- 4.5 gb roaming;
- nelimitat min/sms-uri nationale;
- 400 min internationale;
- cost control;
- 50% reducere ptr 4 luni de abonament.

#17445
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vad ca anul asta ofera nelimitat la 8E (bine, la viteza dial-up, dar e partea a doua).

#17446
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007

View Postswl, on 12 februarie 2021 - 10:20, said:

Prelungit abonamentul pe 12 luni, Fun 8:
- 50 gb trafic national;
- 4.5 gb roaming;
- nelimitat min/sms-uri nationale;
- 400 min internationale;
- cost control;
- 50% reducere ptr 4 luni de abonament.
Am obtinut si eu aceasta oferta, dar sunt curios dc se poate obtine ceva mai bun, cum sunt ofertele de la portare.

#17447
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Portarea le aduce venituri prin numere care nu sunt ale lor (sau numere întoarse). Probabil de aia își “permit” sa dea de la ei.

#17448
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007
Dar și clientul actual poate pleca prin portare la alt furnizor. Orange se concentrează pe atragerea de noi clienți și îi pierde pe cei actuali. Orange_helper, poate reușești să transmiți mai departe aceste nemulțumiri.

#17449
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 05.03.2006

View PostPololica, on 12 februarie 2021 - 11:00, said:

Vad ca anul asta ofera nelimitat la 8E (bine, la viteza dial-up, dar e partea a doua).
E nelimitat? Pe site scrie: "Abonamentele Fun au net inclus pentru rețele sociale și chat. Acestea sunt: Facebook, Instagram, Facebook Messenger, Pinterest, Snapchat, Tik Tok, Twitter"?

#17450
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
A primit optiunea cost control care iti ofera internet nelimitat după epuizarea traficului dar la viteza de 128kbps

#17451
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009
Singurul lucru pe care l-am obtinut in plus a fost optiunea cost control, dar in contract e ambigua formularea.

"Optiunea cost control limiteaza consumul aditional al traficului de internet si implicit generarea de costuri suplimentare, dupa utilizarea traficului de internet inclus in pachet. Optiunea este gratuita. Dezactivarea se face doar la data de emitere a facturii. "

View Postpaul_bh, on 12 februarie 2021 - 23:01, said:


E nelimitat? Pe site scrie: "Abonamentele Fun au net inclus pentru rețele sociale și chat. Acestea sunt: Facebook, Instagram, Facebook Messenger, Pinterest, Snapchat, Tik Tok, Twitter"?

Nu specifica acest lucru in contract. In plus mi-au oferit 50 gb tragic national cu 4.5 gb in roaming (aceleasi beneficii prezente si in abonamentul anterior) iar pe site la acest abonament ofera 15/30 gb dar fara trafic in roaming.

Edited by swl, 13 February 2021 - 01:21.


#17452
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postswl, on 13 februarie 2021 - 01:20, said:

Singurul lucru pe care l-am obtinut in plus a fost optiunea cost control, dar in contract e ambigua formularea.

"Optiunea cost control limiteaza consumul aditional al traficului de internet si implicit generarea de costuri suplimentare, dupa utilizarea traficului de internet inclus in pachet. Optiunea este gratuita. Dezactivarea se face doar la data de emitere a facturii. "



Nu specifica acest lucru in contract. In plus mi-au oferit 50 gb tragic national cu 4.5 gb in roaming (aceleasi beneficii prezente si in abonamentul anterior) iar pe site la acest abonament ofera 15/30 gb dar fara trafic in roaming.

Aceiasi oferta am primit o si eu , am zis pa si la revedere !

#17453
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmtuchendria, on 29 ianuarie 2021 - 20:18, said:

Cei de pe prepay la 5-6 euro nu fac nici o pretentie, si la 12 luni, platesc 13 reincarcari, deci e in favoarea O.
12 reîncărcări * 30 zile fac 360 zile. (faci reîncărcarea direct din cont și ai 30 zile, nu 28).
Doar 5 zile pierzi la prepay.
5€ îs 29,43 lei acum.
Am avut vreo 15 ani abonamente la O dar când ai început să taie din beneficii am trecut toate pe prepay.
Nu am roaming, dar de un an nu am mai ieșit din Ro cu pandemia asta.
Net am +300 GB lunar cu ofertele de pupici sau îmbrățișări.

#17454
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postvalix5, on 12 februarie 2021 - 21:24, said:

Dar și clientul actual poate pleca prin portare la alt furnizor. Orange se concentrează pe atragerea de noi clienți și îi pierde pe cei actuali. Orange_helper, poate reușești să transmiți mai departe aceste nemulțumiri.


Salut,
Intelegem ca esti client existent si doresti o noua oferta.
Pentru a analiza contul tau in vederea optimizarii, te rugam sa ne spui numarul tau, in privat.
De asemenea, iti multumim pentru feedback-ul tau si te asiguram ca l-am transmis colegilor care se ocupa de aceste situatii.
O zi buna,
Orange Helper

#17455
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007

View Postcosti2376, on 09 februarie 2021 - 23:37, said:

Vreau si eu oferta pentru prelungirea abonamentului in Reteaua nr. 1 Orange cu achizitionarea unui  telefon premium.

tu vb serios ?! ti-au spalat creierul reclamele ?

#17456
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009

View PostHouseFreak, on 13 februarie 2021 - 08:13, said:

Aceiasi oferta am primit o si eu , am zis pa si la revedere !

Cel mai probabil voi accepta oferta, consider ca este destul de buna (am solicitat suplimentar si 100 min/lunar in conferinta, dar nu le-am obtinut).
Cu reducerea de 50% ptr 4 luni abonamentul iese la 6,7 euro/luna - aproximativ 34 lei.

#17457
asterycs

asterycs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.08.2019
a mai folosit cineva in ultima perioada robotelul Djingo de pe site pentru a primi oferte de retentie? Cam ce oferte se primeste de la el?

#17458
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Dar oferta nu o face robotul,  el doar plaseaza catre cei de la ofertare o cerere

#17459
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Pe mine au vrut să mă "retențuiască" cu senzaționala ofertă de a plăti 8 euro pentru fix aceleași chestii pentru care acum plătesc 7!
Really good deal, not!
M-am jucat nițel cu ei și le-am cerut roaming pe abonamentul de 8 euro, "a, nu se poate, este doar la 10!"
Bonus, tradiționala de acum întrebare: "la ce vă trebuie roaming?" În general ca să se mire proștii...
Btw, confirm, cred, povestea cu outsourcing-ul relațiilor cu clienții, omul nu părea român nativ, după cum vorbea.

#17460
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010

View PostNimcid25, on 08 februarie 2021 - 15:36, said:

Primit S21 in rate la 96,9 lei + Smart 15 (cu 300 de minute internaționale in plus). 0 lei avans.
Mai aveam fix 6 luni de contract.
Ai avut multe puncte thank you, sau cum s-a ajuns la suma aceasta? Am incercat o ofertare similara si mi s-a spus ca se pot scadea maxim 100 EUR din pretul telefonului + suma din ThankYou...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate