Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19783 replies to this topic

#17227
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum telefonul ala nu merita banii aia, e o gluma.

#17228
balkan

balkan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 07.01.2007
Depinde de alegerile fiecaruia si de ceea ce vrea de la telefon, cum il utilizeaza, cat vrea sa-l pastreze etc...

#17229
Sukers

Sukers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 05.08.2019

View Postr_ionescu, on 01 noiembrie 2020 - 13:41, said:


Știm! Tu ești fan pocnitori chinezești și manele/rromi (după cum ai declarat în postările tale)! 🤣
Toate device-urile sunt pocnitori făcute în RPC(China)🤫😅😅 numai că unii vor să plătească și brandul ca să se de mari că au mere sau pere.

#17230
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Une e "fabricat în China", alta este "asamblat în China"! ;)
Din fericire, "asamblat în China" va dispărea! India și Vietnam se pregătesc să preia asamblarea!

End offtopic

#17231
AllenT

AllenT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 18.04.2005
Mi se pare ca departamentul de ofertare Orange a devenit o gluma in ultimul timp, in special cand vine vorba de clientii vechi, pe care ii considera usor de prostit, pt ca ii vad comozi si cred ca nu o sa faca switch-ul.
Am cerut o oferta pentru prelungire cu achizitie telefon(p30 lite), nimic special, care sa aiba macar beneficiile pe care le am cu Me 7(roaming) si pretul terminalului sa fie comparabil cu cel disponibil pe magazinul Orange cu Fun 8 default (fara roaming).
Prelungire cu Fun 8 fara roaming, pret pe website 447 lei, oferta primita de la Orange, Fun 8 cu roaming, 50Gb, dar fara reducere taxa abonament, si pret telefon de 650 lei. Practic nu primesti mai nimic.
Le-am spus ca as prelungi cu Fun 8 standard, dar nu vreau sa fac downgrade si sa raman fara roaming pe acel numar, si ca nu inteleg cum pot face o oferta in care sa-ti ofere un pret de achitie telefon mai mare decat pe website. Nu mi-au dat nici macar un argument ok, decat ca aia este oferta curenta pentru mine, @Orange_helper chiar mi-a mentionat subtil ca pot face o singura solicitare/luna, lucru de care n-am mai auzit pana acum, probabil au fost deranjati ca nu am vrut sa fiu prostit.
Nu am cerut nimic deosebit, voiam sa fac o prelungire fara downgrade la abonament si pretul afisat pe website pentru terminal.

Ah, sa nu uit, mi-au spus si ca m-au sunat intr-o zi la o ora inventata....dupa ce au facut ei verificari:)

#17232
Procco

Procco

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.12.2018
Eu incep sa ii inteleg..si eu am abonament de 8  euro in medie de vreo 15 ani. Ce sa mai castige ei de la mine? Loialitate sau ce? Marja de castig pe abonamentele astea de 6-7-8 este f mica. Cum ar fi sa iti dea tie p30lite moca..? Terminalul costa cat..500 de lei adica cat inceaseaza ei de la tine un an pe abonament. Si dupa doi ani iar...fidelizare inca vreo 500 lei moca. Cred ca ar trebui negociat cu un abonament de 10 -12-15 euro dealuri la telefoane decente de anul asta sau anul trecu.

#17233
varsanufie

varsanufie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.05.2012
Ce resurse contine abonamentul orange Fun 6?

#17234
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Exista Fun 6?

View PostProcco, on 01 noiembrie 2020 - 19:07, said:

Eu incep sa ii inteleg..si eu am abonament de 8  euro in medie de vreo 15 ani. Ce sa mai castige ei de la mine? Loialitate sau ce? Marja de castig pe abonamentele astea de 6-7-8 este f mica. Cum ar fi sa iti dea tie p30lite moca..? Terminalul costa cat..500 de lei adica cat inceaseaza ei de la tine un an pe abonament. Si dupa doi ani iar...fidelizare inca vreo 500 lei moca. Cred ca ar trebui negociat cu un abonament de 10 -12-15 euro dealuri la telefoane decente de anul asta sau anul trecu.

Nu mai sunt asa de darnici... Și anul trecut, de Black Friday, mulți au așteptat ofertele vieții și au fost dezamăgiți când au văzut oferte mai slabe decât la alte campanii din cursul anului. Plus ca s-a pus accent doar pe noii abonați.

Am negociat și eu luna trecută un abonament și abia am obținut Smart 15 cu reducere 50% timp de 8 luni, 300 minute internaționale bonus pe lângă cele 600 din abonamentul standard și gratuit un telefon LG K20 pe care l-am vândut cu 300 de lei.

Mai mult în niciun caz nu cred ca obțineam chiar cu riscul de a mă pierde ca și client.


Edited by tdan08, 01 November 2020 - 23:19.


#17235
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
wow. ce limbaj

#17236
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
https://www.orange.ro/blackfriday/
Attached File  Captură de ecran din 2020.11.02 la 17.19.05.png   524.79K   159 downloads

#17237
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
Mda... Nu e cine știe ce... Cum spuneam mai sus, eu am obținut Smart 15 cu 50% reducere timp de 8 luni. Deci o reducere de 60 de euro în 24 de luni.
În oferta de mai sus se oferă o reducere de 3 euro lunar, timp de 2 ani. Deci o reducere totala de 72 euro. O diferență de 12 euro (60 de lei) în doi ani față de oferta obișnuită. Dacă mai pun la socoteală că mi-au dat gratis și un telefon pe care am obținut 300 de lei, adică 60 de euro, oferta de Black Friday nu prea diferă cu nimic față de alte oferte din cursul anului. Ba chiar pare inferioară. Nici anul trecut nu au fost oferte bune de Black Friday


Edited by tdan08, 02 November 2020 - 18:22.


#17238
Dhragosh

Dhragosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.01.2008

View Posttdan08, on 02 noiembrie 2020 - 18:18, said:

Mda... Nu e cine știe ce... Cum spuneam mai sus, eu am obținut Smart 15 cu 50% reducere timp de 8 luni. Deci o reducere de 60 de euro în 24 de luni.
În oferta de mai sus se oferă o reducere de 3 euro lunar, timp de 2 ani. Deci o reducere totala de 72 euro. O diferență de 12 euro (60 de lei) în doi ani față de oferta obișnuită. Dacă mai pun la socoteală că mi-au dat gratis și un telefon pe care am obținut 300 de lei, adică 60 de euro, oferta de Black Friday nu prea diferă cu nimic față de alte oferte din cursul anului. Ba chiar pare inferioară. Nici anul trecut nu au fost oferte bune de Black Friday

Eu am luat chiar acum un iPhone SE 64GB cu modificare de abonament (din pacate pentru ca nu era valabil pt ab existent, un ME 7) pt FUN 8 la 1350RON (cu tot cu 90RON discount din TY) in rate pe 24luni, din contul de online
Mentionez ca urmaream cam de prin hot summer days cu cea mai buna zi (21% reducere) si imi iesea un 1600RON (din contul de online).

Deci eu zic ca a meritat.

Partea mai neplacuta este ca pentru abonamentul de FUN 8 au scos Roaming-ul de date, insa am vorbit cu cineva la suport clienti si mi-a zis ca s-ar putea reactiva dupa ce intra in vigoare, fara alte costuri.

[ https://i.imgur.com/CUxpP5x.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dhragosh, 02 November 2020 - 18:38.


#17239
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
La prelungirea unui abonament de 7 euro



Attached File  Screenshot_20201102_185808.jpg   148.35K   160 downloads

#17240
asterycs

asterycs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.08.2019
se mai ofera abonament de 7 euro in ultima vreme la fidelizare?!

#17241
Dhragosh

Dhragosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.01.2008

View Posttdan08, on 02 noiembrie 2020 - 19:07, said:

La prelungirea unui abonament de 7 euro



Attachment Screenshot_20201102_185808.jpg
Foarte tare,
Mie pe 3 numere diferite, cu vechimi diferite nu a vrut sa imi mearga cu prelungire pe abonament existent si in schimb aveam acelasi la pret la toate cele 3 conturi simulate.

#17242
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Prima strigare de retenție, în ultimele 6 luni, de la Orange Me 16 mi se poate da Fun 10 sau Smart 15 fără reducere, sau în ultimele 3 luni, pot obține o reducere la aceste abonamente de 50% pe 8 luni de zile.

#17243
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 14.11.2009
Foarte greu se mai dau reduceri, ofertele sunt din ce in ce mai proaste, din cauza asta am renuntat la serviciile fixe de la Orange iar abonamentele vor fi trecute pe prepay.

View Postasterycs, on 02 noiembrie 2020 - 21:02, said:

se mai ofera abonament de 7 euro in ultima vreme la fidelizare?!
Se ofera cu nelimitat minute + sms retelele nationale, 100 minute internationale si 7GB net + nelimitat retele de socializare(facebook, instagram etc...), fara roaming. E proasta oferta in comparatie cu oferta de prepay si am refuzat-o.

Edited by ioanradu, 03 November 2020 - 12:39.


#17244
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Probabil e perioada aia naspa a anului cand toti asteapta oferte prea bune. Este perioada intermediara, inainte de Craciun/Anul Nou si avem si Black Friday inceput aiurea, doar de marketing.

Ma gandesc ca incearca sa vanda mai multe abonamente si sa faca reduceri mai mari pentru mai multe numere pe cont. In ultimii ani, am avut in permanenta 3 numere la abonament si erau, luate la gramada, mai bune fata de ofertele de fidelizare pentru numere individuale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate