Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19784 replies to this topic

#15337
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Internet nelimitat a obținut cineva pana acum?
Am primit de ziua mea o luna de internet nelimitat și ma gândeam ca apariția acestui bonus o fi având legătură cu introducerea acum sau în viitorul apropiat a abonamentelor cu net nelimitat. Nelimitat pe bune, nu simulacru ca la Telekom.

#15338
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View Postwantsome, on 31 august 2019 - 17:24, said:

Internet nelimitat a obținut cineva pana acum?
Am primit de ziua mea o luna de internet nelimitat și ma gândeam ca apariția acestui bonus o fi având legătură cu introducerea acum sau în viitorul apropiat a abonamentelor cu net nelimitat. Nelimitat pe bune, nu simulacru ca la Telekom.
La fel am primit și eu. Am până la sfârșitul lunii septembrie internet nelimitat.

#15339
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010

View Postwantsome, on 31 august 2019 - 17:24, said:

Internet nelimitat a obținut cineva pana acum?
Am primit de ziua mea o luna de internet nelimitat și ma gândeam ca apariția acestui bonus o fi având legătură cu introducerea acum sau în viitorul apropiat a abonamentelor cu net nelimitat. Nelimitat pe bune, nu simulacru ca la Telekom.

A fost promoție acu 2 ani, am beneficiat de 24 luni nelimitat, acu sunt în prelungire 12 luni. :D

#15340
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Era de joi pana duminica sau asa ceva.

#15341
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
A fost o promoție cu internet nelimitat în week-end și alta tot timpul.

#15342
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Salut Orange Helper,
am ajuns la finalul perioadei cu Orange Love + un mobil Orange ME 11 - fara telefon.
In urma ofertei de la retentie, reducere de la 11 la 10 Euro la Love si Orange ME 8 cu ~8Gb inclusi in abon., a ramas sa duc aparatele intr-un Orange Shop pe 11 Octombrie.
"csf n-ai csf" Posted Image  nu a vrut sa asculte de cunostinele mele de pe Softpedia cu 5 Euro abonament, etc.
Ma ajuti cu o vorba buna pe la departamentul de Ofertarte? Posted Image

#15343
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnicolaeclaus, on 02 septembrie 2019 - 11:43, said:

Salut Orange Helper,
am ajuns la finalul perioadei cu Orange Love + un mobil Orange ME 11 - fara telefon.
In urma ofertei de la retentie, reducere de la 11 la 10 Euro la Love si Orange ME 8 cu ~8Gb inclusi in abon., a ramas sa duc aparatele intr-un Orange Shop pe 11 Octombrie.
"csf n-ai csf" Posted Image  nu a vrut sa asculte de cunostinele mele de pe Softpedia cu 5 Euro abonament, etc.
Ma ajuti cu o vorba buna pe la departamentul de Ofertarte? Posted Image
Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul de telefon, pentru a verifica posibilitatea optimizarii abonamentului tau.

O zi buna,
Orange Helper

#15344
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011

View PostOrange_helper, on 02 septembrie 2019 - 11:55, said:

Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul de telefon, pentru a verifica posibilitatea optimizarii abonamentului tau.

O zi buna,
Orange Helper

Ai PM.
Multumesc!

#15345
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnicolaeclaus, on 02 septembrie 2019 - 12:09, said:

Ai PM.
Multumesc!


Salut,

Am raspuns mesajului tau.

O zi buna,
Orange Helper

#15346
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
Orange Helper,

Ti-am trimis si eu PM pentru oferta retentie, am tot vazut ac se discuta aici despre abonament Me5 cu roaming.

Multumesc

#15347
ecler12345

ecler12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 14.12.2018
Stie cineva daca dupa rezilierea contractului cu orange, se mai poate face portare cu acelasi numar la vodafone? Trebuie portare direct?

De o luna incoace ma chinui cu orange helper sa scot oferta de me6 roaming(cea cu 24gb net, 400 min internartionale) pentru mama mea, care plateste 43 de euro de 2 ani. Suntem in ultimele 2 luni, poate chiar ultima, si este imposibil de discutat cu cineva la retentie care sa nu ne ia peste picior. Acum o luna ne spunea ca mai ieftin de 20 euro nu sunt oferte; acum 2 saptamani puteam scoate un abon de 8 euro banal cu resurse standard, insa se chinuiau sa ne faca sa cumparam abonament cu un telefon mai slab ca al mamei mele...acum 2 zile ne suna si ne spune iar ca mai ieftin de 20 euro nu se poate, abia dupa ce expira perioada contractuala...

Vreau sa ii sun sa le spun ca vrem reziliere si sa trecem la vodafone, in ideea ca poate cand aud cuvantul respectiv sa ne ofere ce vrem. Insa daca rezilierea se face si nu ne mai ofera ceva, se mai poate pastra numarul la o portare?


#15348
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 02.01.2008
daca vrei sa pastrezi numarul, faci direct portare

in cazul in care in urma cu 2 ani ai luat si telefon la acel abonament de 43 de euro, si probabil ai luat ca altfel nu vad sensul unui abonament de 43 euro, posibil sa fii nevoit sa achiti ultimele facturi sau faci portarea chiar in ultima luna de contract

#15349
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Ceri trecere la prepay. Sau ceri portare la alt operator.

#15350
ecler12345

ecler12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 14.12.2018

View Post4ndr3i-13, on 03 septembrie 2019 - 09:58, said:

daca vrei sa pastrezi numarul, faci direct portare

in cazul in care in urma cu 2 ani ai luat si telefon la acel abonament de 43 de euro, si probabil ai luat ca altfel nu vad sensul unui abonament de 43 euro, posibil sa fii nevoit sa achiti ultimele facturi sau faci portarea chiar in ultima luna de contract

View Postdorin_2k, on 03 septembrie 2019 - 11:17, said:

Ceri trecere la prepay. Sau ceri portare la alt operator.
multam de raspuns...mama se aruncase la telefon, cand am aflat era deja prea tarziu sa mai fac ceva pentru asemenea atrocitate de abonament; a platit telefonul ala de 2 ori cred, pana acum

#15351
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Faci rezilierea/portarea abonamentului în ultimele 30 de zile, probabil ca nici sistemul nu ii lasă să îți dea un abonament atât de mic, comparativ cu valoarea anterioară plătită și anume 43 de euro.

#15352
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 01.03.2010

View Postecler12345, on 03 septembrie 2019 - 09:43, said:

Stie cineva daca dupa rezilierea contractului cu orange, se mai poate face portare cu acelasi numar la vodafone? Trebuie portare direct?

De o luna incoace ma chinui cu orange helper sa scot oferta de me6 roaming(cea cu 24gb net, 400 min internartionale) pentru mama mea, care plateste 43 de euro de 2 ani. Suntem in ultimele 2 luni, poate chiar ultima, si este imposibil de discutat cu cineva la retentie care sa nu ne ia peste picior. Acum o luna ne spunea ca mai ieftin de 20 euro nu sunt oferte; acum 2 saptamani puteam scoate un abon de 8 euro banal cu resurse standard, insa se chinuiau sa ne faca sa cumparam abonament cu un telefon mai slab ca al mamei mele...acum 2 zile ne suna si ne spune iar ca mai ieftin de 20 euro nu se poate, abia dupa ce expira perioada contractuala...

Vreau sa ii sun sa le spun ca vrem reziliere si sa trecem la vodafone, in ideea ca poate cand aud cuvantul respectiv sa ne ofere ce vrem. Insa daca rezilierea se face si nu ne mai ofera ceva, se mai poate pastra numarul la o portare?
Si eu tot 43e platesc, acum sunt in ultimele 3 luni si au spus ca mai putin de 19e nu poate sa imi faca, dar la 19e imi oferea 100gb
Cred ca cea mai buna oferta ramane Prepay 5euro. Termin netul in 25 zile, reincarcar iar, asa la abonament daca l termin ( stau muult pe 3g uit de wifi ) ma taxeaza
Acum am 11Gb net, trebuie sa incarc o cartela pt net Posted Image

ps : Oare voi obtina o oferta buna pentru noul iPhone, incat sa ma "tina" la abonament, si sa il iau mai ieftin? Eu nu cred :)))

Edited by soleavl, 05 September 2019 - 23:19.


#15353
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Poți obține, doar după expirarea perioadei minime contractuale.

#15354
lord_dizzy

lord_dizzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 06.11.2003

View Postsoleavl, on 05 septembrie 2019 - 23:17, said:

Si eu tot 43e platesc, acum sunt in ultimele 3 luni si au spus ca mai putin de 19e nu poate sa imi faca, dar la 19e imi oferea 100gb
Cred ca cea mai buna oferta ramane Prepay 5euro. Termin netul in 25 zile, reincarcar iar, asa la abonament daca l termin ( stau muult pe 3g uit de wifi ) ma taxeaza
Acum am 11Gb net, trebuie sa incarc o cartela pt net Posted Image

ps : Oare voi obtina o oferta buna pentru noul iPhone, incat sa ma "tina" la abonament, si sa il iau mai ieftin? Eu nu cred Posted Image))

Eu am abonamentul de 31 redus la 24, tot în ultimele 3 luni contractuale... am dorit reducerea cheltuielilor, cerând un Me Start 5 sau 6... bineînțeles că tot ceva de 16 sau 19 mi-au propus băieții... pe 12 sau 6 luni.
Până acum se făcea retenție și în ultimele 6 luni, recent s-a redus la 3... acum... aștept rezilierea sau mai sunt soluții?
Orange helper mă poți ajuta te rog până la capăt? că decât astfel de operatori la RC retenții, găsesc mai amabili prin magazine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate