Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#15265
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 carlisian, on 12 august 2019 - 12:45, said:

Atentie la retentie!

Incearca sa ma faca... Le tot scriu dar nu ma baga in seama:


Este vorba de 076xxxxxxx. o retentie oferita de Orange si neacceptata de mine, dar nici onorata de niciuna din parti, nici telefon, nici 4 luni abonament. Toate astea le-am zis din iulie la fata cu retentia. Acum apar cu 23 de luni abonament, cred ca si-a luat banii de comision...

Sesizare catre ei:
In data de 9 august este inregistrata o notificare privind corectia perioadei contractuale, aplicata gresit de catre dvs. in luna iulie. Mi-a fost oferita o oferta de retentie constand intr-un telefon Xiaomi Redmi 7 in luna iulie, vineri. Seara am sunat la numarul de telefon 0374xxxxxx, de pe care am fost contactat si am declinat aceasta oferta. Sambata am fost contactat de curier pentru ridicarea telefonului si nu am dat curs, lucru verificat de catre mine in sistemul dvs. Luni am avut o convorbire la acelasi numar de telefon si mi s-a confirmat anularea acestui contract de retentie (mi se oferisera si 4 luni gratuite de abonament care oricum nu s-au operat). In 9 august cand am verificat am observat ca acest contract care nu a operat, cel putin din punctul de vedere Orange, este activ, de unde pot concluziona ca este o tentativa de frauda pentru incasarea comisionului de contract din partea operatorului Orange identificat prin numarul de mai sus.
Am depus sesizare pentru corectia perioadei contractuale, dar nu a fost efectuata, deci avand in vedere cele de mai sus cred ca este operat prin frauda un contract nesemnat de mine si nerespectat de Orange.
Orice incercare a mea repetata de a fi contactat de catre un reprezentant de la retentie a fost soldata cu esec.
Va rog, in masura in care puteti, sa fiu contactat. In caz contrar va trebui sa portez acest numar, iar eventualele actiuni ale dvs indreptate impotriva mea (daune compensatorii pentru rezilierea perioadei contractuale de 23 de luni) sa le pot folosi ca dovezi ale acestei tentative de frauda.

Cu stima,
blablabla

Cand vor sa te prinda te suna intr-una..., cand apelezi in detrimentul lor, adica le iei bani, pauza, sufletu', nada... nothing... Pacat de ei... Pas abonament...
Salut,
Ne pare rau pentru aceasta situatie! Ne dorim sa analizam ce anume s-a intamplat, asadar te rugam sa ne oferi numarul de telefon, intr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#15266
alexvoloaca

alexvoloaca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2019

Orange_helper said:


Salut Orange_helper,

In urmatoarele saptamani implinesc 8 ani in reteaua Orange, si ma gandesc serios sa ma portez la Vodafone din cauza ofertelor foarte bune, dar din cauza faptului ca sunt deja de 8 ani la voi, as dori o oferta personalizata de retentie. Cum pot proceda?

Merci,
Alex

#15267
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007
Ii multumesc public lui Orange Helper, deja mi-a scris privat, incearca sa analizeze... GO ORANGE GO!  =)

#15268
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 carlisian, on 12 august 2019 - 13:15, said:

Ii multumesc public lui Orange Helper, deja mi-a scris privat, incearca sa analizeze... GO ORANGE GO!  =)


Cu drag!
Zi frumoasa,
Orange Helper

#15269
dejavu

dejavu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.08.2006
Salut,

Știe cineva la ce preț se oferă de obicei p30 lite sau A50 la prelungire?

Va multumesc

Edited by dejavu, 14 August 2019 - 06:38.


#15270
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

In cazul in care iti doresti sa prelungesti perioada contractuala, te putem ajuta noi cu o cerere in acest sens, iar colegii nostri iti vor oferi toate aceste informatii. Pentru acest lucru, o sa avem nevoie de numarul tau de telefon.

O zi buna,
Orange Helper

#15271
alexvoloaca

alexvoloaca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2019

 Orange_helper, on 14 august 2019 - 09:25, said:

Salut,

In cazul in care iti doresti sa prelungesti perioada contractuala, te putem ajuta noi cu o cerere in acest sens, iar colegii nostri iti vor oferi toate aceste informatii. Pentru acest lucru, o sa avem nevoie de numarul tau de telefon.

O zi buna,
Orange Helper


Salut Orange_Helper,

Imi puteti raspunde si mie la intrebare, va rog?
Oferta pe care am primit-o de la Vodafone pentru portare este cu Galaxy S10e la 75 EUR la un abonament de 20 EUR/luna (20GB trafic).
Ar fi pacat sa parasesc Orange din cauza unei oferte avand in vedere ca sunt de 8 ani la voi, iar inainte de acesti 8 ani am mai fost clientul vostru alti 8 ani (cartela transformata in abonament, pe care l-am inchis ulterior).

Merci,
Alex

#15272
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 19.07.2007
Au rezolvat pana la urma. M-au sunat ieri, au facut corectia ce trebuia facuta acum o luna si ceva, mi-au dat dat bonus urmatoarea factura, care ar fi ultima, 0 euro in loc de 11 euro. Sa zic ca e ok. Inca nu m-am portat... Mersi ORANGE HELPER si tie.

#15273
shadow89

shadow89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2019
Se poate activa abonamentul orange me start 5 si in magazin doar la portarea din alta retea. Aveti min/sms nelimitate si 35gb net. Activat ieri in orange shop din vivo Constanta

#15274
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

 shadow89, on 16 august 2019 - 07:58, said:

Se poate activa abonamentul orange me start 5 si in magazin doar la portarea din alta retea. Aveti min/sms nelimitate si 35gb net. Activat ieri in orange shop din vivo Constanta
Dar la retenție nu se poate obține costul Orange Me start 5 cu beneficiile actuale al unui abonament de 10 euro?

#15275
claghi

claghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.04.2004

 shadow89, on 16 august 2019 - 07:58, said:

Se poate activa abonamentul orange me start 5 si in magazin doar la portarea din alta retea. Aveti min/sms nelimitate si 35gb net. Activat ieri in orange shop din vivo Constanta

Acest Me Start 5 obtinut la portare are resurse in roaming?
Multumesc.

#15276
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Cel obtinut la retentie (Me5) are 1,9 GB roaming.

#15277
shadow89

shadow89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2019
Cel facut in magazin nu are roaming

#15278
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 alexvoloaca, on 14 august 2019 - 15:14, said:

Salut Orange_Helper,

Imi puteti raspunde si mie la intrebare, va rog?
Oferta pe care am primit-o de la Vodafone pentru portare este cu Galaxy S10e la 75 EUR la un abonament de 20 EUR/luna (20GB trafic).
Ar fi pacat sa parasesc Orange din cauza unei oferte avand in vedere ca sunt de 8 ani la voi, iar inainte de acesti 8 ani am mai fost clientul vostru alti 8 ani (cartela transformata in abonament, pe care l-am inchis ulterior).

Merci,
Alex
Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul de telefon prin mesaj privat pentru a verifica situatia abonamentului. Daca acesta este eligibil, vom trimite o solicitare catre departamentul Oferte.

O zi buna,
Orange Helper

#15279
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.01.2008

 shadow89, on 16 august 2019 - 07:58, said:

Se poate activa abonamentul orange me start 5 si in magazin doar la portarea din alta retea. Aveti min/sms nelimitate si 35gb net. Activat ieri in orange shop din vivo Constanta
Salut, te rog spune-mi daca acest abonament are acces la 4G si daca TVA-ul este inclus in cei 5e. As incerca si eu o portare...
Multumesc.

#15280
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Orice abonament Orange are acces 4G.

#15281
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019

 shadow89, on 16 august 2019 - 07:58, said:

Se poate activa abonamentul orange me start 5 si in magazin doar la portarea din alta retea. Aveti min/sms nelimitate si 35gb net. Activat ieri in orange shop din vivo Constanta

Are si minute internaționale?  Măcar 50?

#15282
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006
Daca ar avea si minute internationale, ar fi mai interesant decat optiunea de 5 euro de la cartela...asa ca nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate