Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19797 replies to this topic

#13843
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Luna viitoare iau in calcul si eu aceasta oferta.

#13844
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Daca ar fi avut oferte asa bune si la portare...

#13845
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Retentia lor e doar in vise. Vorbesti o data, de 2 ori, de 3 ori cu baietii astia veseli, stabilesti o treaba pe termen de 1 an, iar ei tot pe-a lor o tin. Factureaza doar ce vor ei, fara nicio legatura cu cele stabilite cu clientul. Eu unul, le zic pas. Sa fie sanitari.

#13846
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
nelimitat minute nationale si in roaming in SEE
100 din minutele nationale incluse se pot consuma si international catre retelele fixe si mobile din tari  ale Uniunii Europene, SUA si Canada, cu exceptia Estoniei, Letoniei, Lituaniei
nelimitat minute in reteaua Orange
nelimitat SMS nationale si in roaming in SEE
nelimitat SMS in retea
1.96GB limita consum internet in Roaming SEE dar fara a depasi resursele de internet cumulate din abonament si bonusuri
1GB trafic de internet national si in roaming in SEE
+
50GB Bonus Lunar
Bonus internet servicii 4G
=
7 EUR/luna TVA inclus/12luni

#13847
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Am sunat pt o retentie la net tv fix, sa vedem ce mi se ofera, le am zis din start , Cinemax la liber si XXX urile, platesc @ 100 euro doar servicii, iar net ul acum este de 11.15 euro pt 500mbps, enorm de scump, astept cu nerabdarea mare ofertala :))

#13848
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
M au sunat azi si mi au zis sa depun cerere de retentie in magazin, de ce?

#13849
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostOrange_helper, on 15 septembrie 2018 - 11:27, said:

Salut,

Poti depune o cerere de ofertare cu 6 luni inainte de expirarea perioadei contractuale.

O zi buna,
Orange Helper

Multumesc ,s-a rezolvat , am fost sunat si am obtinut oferta cu 5E !

#13850
Aurel1303

Aurel1303

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.09.2018
Salutare.
Acum am incheiat si eu discutia cu cei de la Orange.
In principiu am cerut oferta cu telefon, dar a picat, iese prea mult.
Am cerut oferta cu Me5, m-a pus in asteptare si cand a revenit a zis ca nu mai este valabila si singura oferta este cea de 13 €.
Se pare ca nu am avut noroc.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sincer sunt multumit de orange, dar am un ab la vodafone al sotiei si acolo are cu 8 euro, 13gb net si nelimitat net in youtube, fb, whatsapp...etc.

#13851
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003

View PostAurel1303, on 19 septembrie 2018 - 08:50, said:

Ce ma sfatuiti sa fac? Sincer sunt multumit de orange, dar am un ab la vodafone al sotiei si acolo are cu 8 euro, 13gb net si nelimitat net in youtube, fb, whatsapp...etc.
Da-i un PM lui Orange_helper. :)

#13852
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostAurel1303, on 19 septembrie 2018 - 08:50, said:

Salutare.
Acum am incheiat si eu discutia cu cei de la Orange.
In principiu am cerut oferta cu telefon, dar a picat, iese prea mult.
Am cerut oferta cu Me5, m-a pus in asteptare si cand a revenit a zis ca nu mai este valabila si singura oferta este cea de 13 €.
Se pare ca nu am avut noroc.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sincer sunt multumit de orange, dar am un ab la vodafone al sotiei si acolo are cu 8 euro, 13gb net si nelimitat net in youtube, fb, whatsapp...etc.

Mai încearcă, poate obții 51 GB la 7 euro...Posted Image

#13853
shadowtheone

shadowtheone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 08.09.2008

View PostAurel1303, on 19 septembrie 2018 - 08:50, said:

Salutare.
Acum am incheiat si eu discutia cu cei de la Orange.
In principiu am cerut oferta cu telefon, dar a picat, iese prea mult.
Am cerut oferta cu Me5, m-a pus in asteptare si cand a revenit a zis ca nu mai este valabila si singura oferta este cea de 13 €.
Se pare ca nu am avut noroc.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sincer sunt multumit de orange, dar am un ab la vodafone al sotiei si acolo are cu 8 euro, 13gb net si nelimitat net in youtube, fb, whatsapp...etc.
spune-le ca in cazul asta te portezi daca nu va puteti intelege
pana nu au auzit de portare si mie tot oferte de 5gb la 10 euro imi vorbeau, fara roaming bineinteles :D

#13854
abby3325

abby3325

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.05.2007
Salut.

Luni, sunasem la Orange, sa-mi faca o oferta; mai am 3 luni din perioada contractului, am un abonament ME14 si sunt la ei pe abonament din 2007. Astazi m-au sunat sa-mi faca oferta :
7 euro/luna = minute si sms nationale nelimitate, fara minute internationale si 1 Gb net; a mai spus ca-mi mai da 1 Gb net pt perioada de cand sunt la ei
8 euro/luna = minute si sms nationale nelimitate, 300 min/sms internationale si 32 Gb net
7 euro/luna + un telefon Nokia 2130 (sau asa ceva), pt. care platesc 2 euro/luna (pe langa cei 7 de la abonament) timp de 18 luni, minute si sms nationale nelimitate, 300 min/sms internationale si 52 Gb net.
Am incercat sa-i spun doamnei ca stiu ce se ofera la retentie, m-a pus pe "hold" de 2 ori (in decurs de 26 minute cat a tinut conversatia), a vorbit cu "superiorul", iar rezultatul e acelasi : doar abonamentele de mai sus mi le poate da, pt ca altceva "nu le apare in sistem". Am spus "ok, va multumesc", insa nu m-a lasat sa inchid asa "sec", m-a intrebat cum ramane pana la urma cu cererea mea; i-am raspuns simplu : pana in decembrie (cand mi-e gata contractul) daca nu-mi ofera macar 10 Gb net la abonamentul de 7 euro/luna, ne strangem mana si la revedere.
Cu alte cuvinte, NU ma astept sa ma contacteze ei pana in decembrie, insa in decembrie sun frumos, daca-mi ofera minim 10 Gb la abonamentul de 7 euro/luna, mai stau, daca nu, nu mai insist, ne strangem mana si asta e.

De revenit cu un "feedback" .. doar in decembrie :)
Pana atunci, toate cele bune.

#13855
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Azi m-au sunat si pe mine pentru retentie(ultimele 6 luni).
Am primit o mare oferta de 7 euro cu 2gb date sau 8 euro cu 6gb.
Le-am spus ca ma portez pana la sfarsitul lunii chiar daca mai am 6 luni de contract...nu am mai primit telefon la retentie de 10 ani,
deci nu au ce clauze sa-mi impuna la portare.

l.e. am doar 16 ani si 7 luni vechime  abonament la orange.

Edited by bog4u, 19 September 2018 - 18:12.


#13856
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Bătaie de joc....

#13857
jurnalistul2000

jurnalistul2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.09.2012

View Postabby3325, on 19 septembrie 2018 - 17:55, said:

Salut.

Luni, sunasem la Orange, sa-mi faca o oferta; mai am 3 luni din perioada contractului, am un abonament ME14 si sunt la ei pe abonament din 2007. Astazi m-au sunat sa-mi faca oferta :
7 euro/luna = minute si sms nationale nelimitate, fara minute internationale si 1 Gb net; a mai spus ca-mi mai da 1 Gb net pt perioada de cand sunt la ei
8 euro/luna = minute si sms nationale nelimitate, 300 min/sms internationale si 32 Gb net
7 euro/luna + un telefon Nokia 2130 (sau asa ceva), pt. care platesc 2 euro/luna (pe langa cei 7 de la abonament) timp de 18 luni, minute si sms nationale nelimitate, 300 min/sms internationale si 52 Gb net.
Am incercat sa-i spun doamnei ca stiu ce se ofera la retentie, m-a pus pe "hold" de 2 ori (in decurs de 26 minute cat a tinut conversatia), a vorbit cu "superiorul", iar rezultatul e acelasi : doar abonamentele de mai sus mi le poate da, pt ca altceva "nu le apare in sistem". Am spus "ok, va multumesc", insa nu m-a lasat sa inchid asa "sec", m-a intrebat cum ramane pana la urma cu cererea mea; i-am raspuns simplu : pana in decembrie (cand mi-e gata contractul) daca nu-mi ofera macar 10 Gb net la abonamentul de 7 euro/luna, ne strangem mana si la revedere.
Cu alte cuvinte, NU ma astept sa ma contacteze ei pana in decembrie, insa in decembrie sun frumos, daca-mi ofera minim 10 Gb la abonamentul de 7 euro/luna, mai stau, daca nu, nu mai insist, ne strangem mana si asta e.

De revenit cu un "feedback" .. doar in decembrie Posted Image
Pana atunci, toate cele bune.

Salut. Poti sa primesti acel bonus 50 de GB la abonamentul de 7 euro....

#13858
Aurel1303

Aurel1303

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.09.2018
Salutare!
Am reusit sa optin oferta de me 5 cu 20 gb...
Am refuzat prima oferta... dupa m-a pus in asteptare si mi-a dat intr-un final ce am cerut, poate reusesc sa portez si celalalt nr la ei sa prind ceva bun.
Multumeec pt ajutor tuturor si orange help, m-a ajutat mult!!!

#13859
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAurel1303, on 19 septembrie 2018 - 20:18, said:

Salutare!
Am reusit sa optin oferta de me 5 cu 20 gb...
Am refuzat prima oferta... dupa m-a pus in asteptare si mi-a dat intr-un final ce am cerut, poate reusesc sa portez si celalalt nr la ei sa prind ceva bun.
Multumeec pt ajutor tuturor si orange help, m-a ajutat mult!!!

Felicitari! :)

#13860
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004
Gata si cu Home500, se inchide pe 15.10
Ramane sa negociez in Decembrie pt unul din cele 2 abonamente de voce sa vad daca scot oferta cu 7-8 Euro, ca momentan cica nu se poate intrucat mai am 6 luni de contract, trebuie sa ma apropii de 3. In fine, macar mai reduc 50 lei la factura pna atunci.

Edited by emanu900, 21 September 2018 - 13:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate