Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Ce se oferã la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#1
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Salut! Stie cineva ce se poate cere la retention? Vreau sa platesc pe abo maximum 10 euro pe luna. Mersi ptr info . Majka

#2
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Depinde ce abonament ai, cat cost suplimentar ai....Suna la 411 si vorbeste cu cei de la retention.

#3
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Am abo 3 euro plus optiunea promotionala 500 min 500 mesaje in retea si 60 nationale. am vrut sa trec la fluture 9 dar dupa 3 incercari nu am reusit , am stat in orange shop Oradea de trei ori la rind ,mentionez ca inainte de fiecare data am vorbit la 411 si au spus ca se poate numai sa trec pe la shop ca sa schimbe cartela. Acum ori inchid abonamentul ori sa-mi dea ceva bun.Platesc cam 130 Ron pe luna ca mai am doua cartele in familie , pe care reincarc in fiecare luna. Sal

Mai e un lucru am facut o reclamatie la Orange in scris , si astept de marti sa ne suna. Au spus ca va asiguram ca veti primi raspuns in cel mai scurt timp..Si tot astept, si astept. Sint total neseriosi.Am mai patit cu ei , se poate ca eu nu am noroc. In fine cred ca mai astept astazi si daca nu suna cei de la Orange reziliez si iau altceva, pentru 130 Ron pe luna gasesc altceva si portez numerele.

#4
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

 majka, on 13th November 2009, 09:45, said:

Am abo 3 euro plus optiunea promotionala 500 min 500 mesaje in retea si 60 nationale. am vrut sa trec la fluture 9 dar dupa 3 incercari nu am reusit , am stat in orange shop Oradea de trei ori la rind ,mentionez ca inainte de fiecare data am vorbit la 411 si au spus ca se poate numai sa trec pe la shop ca sa schimbe cartela. Acum ori inchid abonamentul ori sa-mi dea ceva bun.Platesc cam 130 Ron pe luna ca mai am doua cartele in familie , pe care reincarc in fiecare luna. Sal

Mai e un lucru am facut o reclamatie la Orange in scris , si astept de marti sa ne suna. Au spus ca va asiguram ca veti primi raspuns in cel mai scurt timp..Si tot astept, si astept. Sint total neseriosi.Am mai patit cu ei , se poate ca eu nu am noroc. In fine cred ca mai astept astazi si daca nu suna cei de la Orange reziliez si iau altceva, pentru 130 Ron pe luna gasesc altceva si portez numerele.
au oferta la cosmote, cel mai ieftin abonament cu 8 euro tva inclus. ai 700 minute in cosmote si vreo 120-140 nationale.
La un calcul rapid asta ar veni cam 100-105 lei.

Edited by aleksutzu07, 13 November 2009 - 10:03.


#5
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Eu am gindit la digimobil , aici la noi in Oradea toata lumea e la digi ca e gratis, minute catre mobil costa 5 centi pe fix 1 cent. In retea nelimitat . Cred ca o sa portez numerele acolo, acum ma iut la siteul lor ce acoperire au.

#6
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Acoperirea lor lasa de dorit.Daca vei dori mobilitate ar trebui sa ramai la Orange/Vodafone/Cosmote sau chiar Zapp.

#7
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Da acoperirea nu e superba ...

#8
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
E clar, detin o retea in 2100 mhz, deci acoperirea se face mult mai greu fata de 900 mhz, unde un BTS poate acoperi si pana la 30 km in mediu rural.

#9
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Chiar nu stie nimeni ce pot sa cer?

#10
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007
Daca nu mai ai perioada contractula poti cere ce vrei. Asta nu inseamna ca iti si ofera. Cel mai probabil iti baga pe gat noile abonamente delfin, fluture si pantera. Eu in vara am primit 400 min orange + 400 sms orange + 20 minute nationale + 10 min internationale zona 1 la 4 euro cu tot cu tva. Nimic nu se raporteaza. De oferta stiam de pe forum.

#11
suicid3u

suicid3u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 10.10.2007

 majka, on 13th November 2009, 10:55, said:

Chiar nu stie nimeni ce pot sa cer?

depinde numai de abonamentul tau de acum. in principiu poti sa ceri orice, asta nu inseamna ca iti vor da ceea ce le ceri.
incearca si tu un delfin de 12, sau ceva de genul asta. :)

#12
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009

 majka, on 13th November 2009, 09:45, said:

Am abo 3 euro plus optiunea promotionala 500 min 500 mesaje in retea si 60 nationale. am vrut sa trec la fluture 9 dar dupa 3 incercari nu am reusit , am stat in orange shop Oradea de trei ori la rind ,mentionez ca inainte de fiecare data am vorbit la 411 si au spus ca se poate numai sa trec pe la shop ca sa schimbe cartela. Acum ori inchid abonamentul ori sa-mi dea ceva bun.Platesc cam 130 Ron pe luna ca mai am doua cartele in familie , pe care reincarc in fiecare luna. Sal

Mai e un lucru am facut o reclamatie la Orange in scris , si astept de marti sa ne suna. Au spus ca va asiguram ca veti primi raspuns in cel mai scurt timp..Si tot astept, si astept. Sint total neseriosi.Am mai patit cu ei , se poate ca eu nu am noroc. In fine cred ca mai astept astazi si daca nu suna cei de la Orange reziliez si iau altceva, pentru 130 Ron pe luna gasesc altceva si portez numerele.
ce aiurea e regula asta la abonamentul fluture trebuie sati dea cartela speciala:( in loc sati mearga toate tipurile de abonament pe acelasi sim

#13
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007

 suicid3u, on 13th November 2009, 12:18, said:

depinde numai de abonamentul tau de acum. in principiu poti sa ceri orice, asta nu inseamna ca iti vor da ceea ce le ceri.
incearca si tu un delfin de 12, sau ceva de genul asta. :)
Chiar e o prostie. Am gindit si eu la un delfin 8 dar acolo nus mesaje scrise incluse , si eu folosesc cam 200 mesaje pe luna.

#14
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Pai atunci cere un Delfin 8 plus ceva SMS-uri. Slabe sanse de reusita insa, se pare ca in ultima vreme operatorii de la 411 sunt instruiti sa iti ofere doar un Delfin sau Pantera la retention.

#15
suicid3u

suicid3u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 10.10.2007

 shadow1989, on 13th November 2009, 11:20, said:

ce aiurea e regula asta la abonamentul fluture trebuie sati dea cartela speciala:( in loc sati mearga toate tipurile de abonament pe acelasi sim

nu functioneaza pe acelasi sim, pentru ca e de fapt un abonament reincarcabil, deci un mix intre abonament si prepay. :)
decat sa iei delfin 8+ opt sms, mai bine iei pantera sau fluture.

#16
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007

 suicid3u, on 13th November 2009, 13:30, said:

nu functioneaza pe acelasi sim, pentru ca e de fapt un abonament reincarcabil, deci un mix intre abonament si prepay. :)
decat sa iei delfin 8+ opt sms, mai bine iei pantera sau fluture.
Trist... am sunat acum la 411 am povestit ce sa intimplat si ca o sa portez numerele si au spus ca regreta si atit. Daca pentru ei e okey si pentru mine. Dar e trist oricum cum se comporta cu clienti. Weekend placut. Majka

#17
suicid3u

suicid3u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 10.10.2007

 majka, on 13th November 2009, 13:31, said:

Trist... am sunat acum la 411 am povestit ce sa intimplat si ca o sa portez numerele si au spus ca regreta si atit. Daca pentru ei e okey si pentru mine. Dar e trist oricum cum se comporta cu clienti. Weekend placut. Majka

nu cred ca te vor lasa asa daca tu de fapt vrei oferta.
daca insisti ca vrei sa reziliezi orice ti-ar propune, normal ca iti inchid numarul, insa daca esti dispus sa le asculti ofertele, imposibil sa nu-ti gaseasca ceva pe plac.

#18
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
poti trece la ab noi si mai primesti si bonus minute nationale pentru vechimea ta in retea
si mai poti primi si ceva in plus, insa ar fi bine sa mergi intr-un shop
nu cred ca in momentul de fata exista oferta mai buna pe piata cu minute nationale
si mai ales daca ai si cunostiinte multe pe orange....te-ai scos :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

ryan87bc

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate