Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4
 Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...
 Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Asigurari de sanatate si asigurari sociale

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

daniel21

daniel21

Senior Member

• Grup: Senior Members
Salutare,

Am o societate comerciala la care sunt actionar unic si administrator, pentru ca este criza incasarile sunt mici si nu imi permit sa platesc atat de multe impozite fixe mai ales acum cand vine iarna si incasarile vor scadea si mai mult.

Daca nu vreau sa-mi fac contract de munca, pot platii pe baza de contract individual doar asigurarile de sanatate si "asigurarile pentru pensii ?
Este ilegal daca eu in calitate de asociat unic si administrator nu-mi fac contract de munca ?

andy_sz

andy_sz

Junior Member

• Grup: Members

View Postdaniel21, on 12th November 2009, 14:58, said:

Salutare,

Am o societate comerciala la care sunt actionar unic si administrator, pentru ca este criza incasarile sunt mici si nu imi permit sa platesc atat de multe impozite fixe mai ales acum cand vine iarna si incasarile vor scadea si mai mult.

Daca nu vreau sa-mi fac contract de munca, pot platii pe baza de contract individual doar asigurarile de sanatate si "asigurarile pentru pensii ?
Este ilegal daca eu in calitate de asociat unic si administrator nu-mi fac contract de munca ?
Si eu sunt asociat si actionar la 2 societati si stiu urmatoarele lucruri:
1. Daca esti asociat unic si administrator nu te poti angaja la propria societate.
2. Poti sa optezi sa-ti platesti singur asigurarile de sanatate, du-te la CJAS (casa judeteana de asigurari de sanatate) si cere detalii, ei pot sa-ti zica cel mai in detaliu

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate