Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#6571
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
o sa ajunga la 999 lei

#6572
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De era pretul lui real de 900lei si mai scadeam 90% atunci il cumparam cu 90lei fara sa clipsesc Posted Image

#6573
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
eu ma mai gandeam, depinde de numarul de rate

#6574
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
am comandat zeci de produse de la emag totul a fost ok.Dar  de 4 luni nu gasesc o rezolvare  la o comanda.am comandat oline  un produs in valoare de 1600 lei , am plătit cu cardul bun de plata bcr in rate ,după 20 minute de la plata am anulat comanda,a venit un mail de la ei ca bani imi vor fi returnati în cateva zile, au trecut 4 luni si nu am primit  niciun ban inapoi .Am trimis extrasul bancar in care se vad ratele plătite la ei si ca de la ei nu a intrat nici un ban ,ei tot imi zic ca au trimis bani după 2 zile , de raspuns nu raspund  la mailul , daca sun mereu imi spun ca vor lua legatura cu mine ,si nu ma mai suna nimeni

nu stiu adresa la lor de la contabilitate sa le trimit scrisoare recomandată cu extrasul  bancar si daca nu  se rezolva opc  pe ei

Edited by remus2509, 11 November 2018 - 09:47.


#6575
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
extras bancar e una, extaz este cu totul altceva  ;)

dar cu banca ai vb? ei au primit vreun ban? poate sutn mai comozi si nu au facut nimic pt returnare. ei n-au nici un interes de altfel.

#6576
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Am fost la bancă au făcut verificări și reverificări și nu am nimic intrat de la ei .in contul meu IBAN. Aste de la eMag mi-au trimis o poza cum că în contabilitate lor figurez cu bani returnați,acum pe cine dracu sa cred bancă zice nu am primit și îmi arată extrasul bancar ,sau emagul care zice da dar nu îmi arată un extras bancar

#6577
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postremus2509, on 11 noiembrie 2018 - 10:09, said:

Am fost la bancă au făcut verificări și reverificări și nu am nimic intrat de la ei .in contul meu IBAN. Aste de la eMag mi-au trimis o poza cum că în contabilitate lor figurez cu bani returnați,acum pe cine dracu sa cred bancă zice nu am primit și îmi arată extrasul bancar ,sau emagul care zice da dar nu îmi arată un extras bancar

O mare parte din vina este a ta. Ce ai asteptat 4 luni. Dupa 2 saptamani trebuia sa vorbesti cu ei.

#6578
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Da este vina mea că am crezut mereu că eMag înseamnă 5 stele,și credeam că bani nu i primesc decât după ce ei primesc întreaga sumă și era vb de rate 4 rate  ,acuma imediat se fac 5 luni și îmi este teamă că nu mai vad nici banii

#6579
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postremus2509, on 11 noiembrie 2018 - 10:29, said:

Da este vina mea că am crezut mereu că eMag înseamnă 5 stele,și credeam că bani nu i primesc decât după ce ei primesc întreaga sumă și era vb de rate 4 rate  ,acuma imediat se fac 5 luni și îmi este teamă că nu mai vad nici banii

Poate nu este tarziu nici acum sa mergi la ANPC. Dar daca mai stai mult cu mainile in san, se face anul. Dupa un an nu se mai uita nimeni la tine, nici ANPC-ul, nici Papa.

Edited by MembruAnonim, 11 November 2018 - 10:44.


#6580
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
adreseaza o notificare scrisa catre banca, o recomandata cu AR ar fi ideal, nu te baza pe ce-ti spune cineva de la ghiseu. cu raspunsul oficial al bancii, te adresezi catre emag ori in paralel scrii si lor. totul sa fie scris si documentat. daca fiecare arunca pisica peste gard, atunci faci plangere la anpc. din cum arata situatia acum, eu spun ca este frauda.

fiecare are termen de solutionare 30 de zile, ca asa e legea. dupa cele 30 de zile de la sesizare, poti merge cu raspunsurile lor mult mai bazat la anpc sau chiar mai sus.

#6581
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
eu pana acuma nu am avut probleme cu ei insa nu am luat lucruri foarte scumpe si am platit
tot timpul cu cash

#6582
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
https://economie.hot...e-euro-emag.htm

#6583
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Am luat si eu un laptop ASUS si criteriul de baza era sa fiel FullHD.
Platesc, merg acasa , verific si surpriza avea rezolutia de 720p.
Merg inapoi cu el la retur si cacanarul ala pe care scria TEHNICIAN ma ia la misto ca (laptopul avea linux instalat) de ce nu am bagat Windows ca poate se schimba rezolutia.
Au ajuns un fiasco total cu angajati de 2 lei. De la aia care pun in specificatii FullHd pana la Tehnicienii de la Retur.

#6584
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Au o gramada de greseli in specificatii. Cel mai bine e sa verifici produsul direct pe pagina producatorului.

#6585
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostCRISTAKEM10, on 11 noiembrie 2018 - 16:44, said:

Am luat si eu un laptop ASUS si criteriul de baza era sa fiel FullHD.
Platesc, merg acasa , verific si surpriza avea rezolutia de 720p.
Merg inapoi cu el la retur si cacanarul ala pe care scria TEHNICIAN ma ia la misto ca (laptopul avea linux instalat) de ce nu am bagat Windows ca poate se schimba rezolutia.
Au ajuns un fiasco total cu angajati de 2 lei. De la aia care pun in specificatii FullHd pana la Tehnicienii de la Retur.

Sau poti sa il tii 2 ani si in ultima luna sa apelezi la garantia de conformitate si sa ceri banii inapoi cu print screen de pe site cu specificatiile.

Edited by -koss-, 11 November 2018 - 19:41.


#6586
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009
Esti belea! Posted Image

#6587
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View Post-koss-, on 11 noiembrie 2018 - 19:40, said:

Sau poti sa il tii 2 ani si in ultima luna sa apelezi la garantia de conformitate si sa ceri banii inapoi cu print screen de pe site cu specificatiile.
neboonule

#6588
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

View Postliberlamare, on 11 noiembrie 2018 - 16:01, said:

Deja astfel de stiri despre emag au devenit banalitati. Oricat de repede ar livra ei produsele curierilor, treaba se opreste la curieri, care devin supra-aglomerati si tot pana in ianuarie le vor livra, din moment ce mai au si alte magazine pe cap.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate