Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#6121
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 -koss-, on 19 iunie 2018 - 08:37, said:

Al meu are blocat un pixel fix pe centru. Ma uitam aseara la filmul Passengers si printre stele vedeam pixelul blocat de la 4 metri si are diagonala de 109cm. Puteti incerca sa puneti foto aia in tv cu stickul. Am facut eu un pixel in photoshop pe alb. Mai am pixeli pe negru decedati dar aia dai naiba ca nu te deranjeaza. Astia blocati full pe alb sunt crima.
ups, eu am blocati pe negru, undeva intr-un colt-sus

Edit: am testat acum si mai vad doar unul singur blocat pe negru, se observa puternic pe fundal verde, ori am chiorat, ori si-au revenit de la sine.
Mai am in margine jos de tot vreo 3 care inca nu sunt siguri ca sunt pixeli blocati, dar se vede zona diferit daca te holbezi la ei.

Eu folosesc aplicatia eizo monitor test pt asta.

Ca tot spunea cineva de samsung, am mai avut un monitor 4k pe la vreo 1600 de la ei, cred ca avea si ala vreo 5 pixeli blocati pe negru

Edited by gumball3000, 19 June 2018 - 08:55.


#6122
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Eu fac testele monitoarelor si TV-urilor conectate direct la PC, si pun din Windows diverse culori ca fundal. Incearca daca ai posibilitatea, poate aplicatia aia o avea ceva...

#6123
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
https://www.eizo.be/monitor-test/
http://www.softpedia...nitorTest.shtml

#6124
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 gumball3000, on 19 iunie 2018 - 08:56, said:

ups, eu am blocati pe negru, undeva intr-un colt-sus

Edit: am testat acum si mai vad doar unul singur blocat pe negru, se observa puternic pe fundal verde, ori am chiorat, ori si-au revenit de la sine.
Mai am in margine jos de tot vreo 3 care inca nu sunt siguri ca sunt pixeli blocati, dar se vede zona diferit daca te holbezi la ei.

Eu folosesc aplicatia eizo monitor test pt asta.

Ca tot spunea cineva de samsung, am mai avut un monitor 4k pe la vreo 1600 de la ei, cred ca avea si ala vreo 5 pixeli blocati pe negru

Vezi ca la aia blocati pe negru sa nu fie mizerie ori particule de praf intre panel si plasticul protector al panelului :))

#6125
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 -koss-, on 19 iunie 2018 - 09:03, said:


Vezi ca la aia blocati pe negru sa nu fie mizerie ori particule de praf intre panel si plasticul protector al panelului Posted Image)
nop, nu sunt chiar atat de chior, am dat si cu carpa/pensula :D

#6126
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Pe colturi mai merg, dar pe mijloc e deranjant.

Dar gasesti cam greu display asa mare sa nu aiba pixeli morti. S-ar putea sa schimbi de cateva ori televizorul pana sa dai de unul bun.

#6127
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Morti ar fi bine ca sunt negrii mititei dar sa nu fie vii si albi.. aia e problema, ca se vad ca stelele noaptea pe cer pe ecran Posted Image. De aia ma gandeam si eu ca ma caznesc cu el sa-l returnez sa astept dupa altul si sa aiba si ala pixeli morti ma chiunui degeaba. Din 8,2 milioane de pixeli 2 blocati pe alb.. e in norme cica..
Se termina naiba campionatul mondial pana il schimb.. Posted Image

Edited by -koss-, 19 June 2018 - 10:46.


#6128
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007
daca era de unica folosinta si-l aruncai dupa campionat, hai ca mergea pastrat. in rest nu. si pixelii defecti nu sunt o normalitate, din vreo 5-6 tv luate, inclusiv unul de 55 inch, inca nu am gasit pixeli morti sau blocati. acu tu stii la ce pret l-ai luat, ca banuiesc ca e luat saptamana trecuta cu aia 10% reducere la orice televizor, si daca acum ai cu ce inlocui in acelasi buget

#6129
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,658
  • Înscris: 13.12.2006

 gumball3000, on 19 iunie 2018 - 08:27, said:

eu am luat samsung 4k de 100 cm, are vreo 5 pixeli blocati, de la distanta mai mare de 20 cm nu-i mai vad.
De fapt i-am observat doar cand l-am cumparat, dar nu mi-am mai batut capul cu retururi.
la 5 pixeli deja e defect pentru garantie. garantia nu repara mai putin de 3

#6130
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 slai, on 19 iunie 2018 - 10:56, said:

daca era de unica folosinta si-l aruncai dupa campionat, hai ca mergea pastrat. in rest nu. si pixelii defecti nu sunt o normalitate, din vreo 5-6 tv luate, inclusiv unul de 55 inch, inca nu am gasit pixeli morti sau blocati. acu tu stii la ce pret l-ai luat, ca banuiesc ca e luat saptamana trecuta cu aia 10% reducere la orice televizor, si daca acum ai cu ce inlocui in acelasi buget

M-am dus azi si l-am returnat. Am cerut altul acelasi model in schimb Posted Image Noroc ca sunt de treaba baietii din showroom emag Craiova. Pana cand imi soseste alt exemplar fac acatistul Sf Nectarie pe fiecare seara sa nu vina si ala cu pixeli blocati ori cu defecte.
Cu campionatul asta mondial de fotbal din Rusia, era full de tvuri prin showroom.

Edited by -koss-, 21 June 2018 - 17:12.


#6131
mariustin

mariustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.12.2013
Am urmărit telefonul Asus Zenfone 5 din prima zi de când a apărut pe eMag (la inceputul luni mai).
In prima săptămână îl puteam cumpără cu 1999.99 RON
A doua săptămână îl puteam cumpără cu 1999.99 + cadou din partea Asus ( o baterie externa ZenPower cu capacitate 10.050 mAh și un card de memorie de 128 GB- în valoare de 300 RON).
http://m.go4it.ro/te...adouri-17212279
Ieri a apărut o oferta cu reducere la telefon, îl pot cumpăra cu 16% mai ieftin.
https://m.emag.ro/te...u/pd/D17ZWFBBM/
Ce a făcut eMag - a scumpit telefonul la 2399.99 RON și au aplicat reducere de 16% și tot cu 1999.99 RON îl poți cumpăra.

Uite cum prostesc lumea.

Modelul mai performant costa tot 2399.99 RON și un cadou ( o baterie externa ZenPower cu capacitate 10.050 mAh ).

https://m.emag.ro/te...u/pd/D0T74JBBM/

Când un telefoan mid-range costa la fel ca cel high-end?

Fiți foarte atenți la reducerile umflate de la eMag.

Edited by mariustin, 23 June 2018 - 11:16.


#6132
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 16.05.2007
cine cumpara de la ei stie cum sta treaba.
Eu ma descurc bine cu emag, nu mai comand prin curier de cand livreaza in principal cu firma fantoma "livrare candva, intr-una din zilei"

Edited by liberlamare, 23 June 2018 - 11:30.


#6133
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015
@mariustin, nu numai emag apeleaza la astfel de tactici. In schimb pot spune ca ei sunt un varf de lance cand vine vorba de pacalit consumatorii cu reduceri false de preturi.

#6134
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010
No comment !!! hahahaha RIP comert Romania , nici asa ..

Attached Files


Edited by amire2010, 24 June 2018 - 12:07.


#6135
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 -koss-, on 21 iunie 2018 - 17:11, said:

M-am dus azi si l-am returnat. Am cerut altul acelasi model in schimb Posted Image Noroc ca sunt de treaba baietii din showroom emag Craiova. Pana cand imi soseste alt exemplar fac acatistul Sf Nectarie pe fiecare seara sa nu vina si ala cu pixeli blocati ori cu defecte.
Cu campionatul asta mondial de fotbal din Rusia, era full de tvuri prin showroom.

Am luat inlocuitorul. Asta la prima vedere nu are pixeli blocati pe alb. Si bleedingul este mai putin accentuat fata de precedentul exemplar. :)

#6136
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,886
  • Înscris: 12.03.2009

 -koss-, on 24 iunie 2018 - 14:48, said:

Si bleedingul este mai putin accentuat fata de precedentul exemplar. Posted Image
Crezi tu? Posted Image

#6137
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008

 amire2010, on 24 iunie 2018 - 12:01, said:

No comment !!! hahahaha RIP comert Romania , nici asa ..


Compari 2 produse diferite..

#6138
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Oricum stiu cum sa se scoata, o baga pe aia cu furnizor diferit sau pret diferit de la furnizor. Cum au zis parca mai demult la un BF cand au marit preturile inainte de eveniment.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate