Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Ce sa aleg?Multifunctionale

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

Poll: Multifunctionala (34 member(s) have cast votes)

Cea mai buna solutie?

  1. Canon MP250 (8 votes [23.53%])

    Percentage of vote: 23.53%

  2. HP F2480 (11 votes [32.35%])

    Percentage of vote: 32.35%

  3. HP F2280 (8 votes [23.53%])

    Percentage of vote: 23.53%

  4. HP C4680 (7 votes [20.59%])

    Percentage of vote: 20.59%

Vote Guests cannot vote

#19
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,597
  • Înscris: 01.12.2007
Stai linistit ca se refileaza nu merge la originale prestezi la cele compatibile. Printezi mia mult ajungi la ciss sitot rezolvi. Laserul a pierdut de mult avantajul costului pe pagina  fata un inkjet la aceiasi bani.

#20
calin_pirotehnistul

calin_pirotehnistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 02.04.2009
Si eu ma confrunt cu aceeasi dilema.
Nu stiu ce multifunctionala sa aleg.
Am avut inainte HP 5740 de care m-am folosit 4 ani si la care imi incarcam acasa cartusele, dar si-a dat duhul.

Baietii de la magazinul de unde cumpar eu mi-au recomandat Canon, dar m-am mai documentat si am vazut ca la canon e problematic refillul, si un prieten de al meu care are cannon mi-a spus si el sa imi iau ceva care de preferat nu are cartuse cu cip sau care se pot reincarca fara a reseta cipul.
Si la vechea imprimanta erau cartusele cu cip, si cel color mi s-a dus si am renuntat la el fiind cam scump. Pt cel negru mi-am luat cerneala si il incarcam eu cu seringa si nu il lasam sa se goleasca. Cand totusi se golea il umpleam si ii dadeam cateva curatari si ii dadeam sa listeze pana ii venea cerneala. Ce-i drept nu lista perfect dar isi facea treaba.

La HP am inteles ca imprimanta noua vine cu 5ml de cerneala in cartus, spre deosebire de Canon care are 15ml.
Voi ce recomandati? Care se poate reincarca acasa fara probleme cu cipul cartusului? Sau stiti vreo multifunctionala pana in 300 ron cu cartuse fara cip?
Multumesc anticipat!

#21
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,866
  • Înscris: 27.06.2006

 calin_pirotehnistul, on 27th April 2010, 16:06, said:

Si eu ma confrunt cu aceeasi dilema.
Nu stiu ce multifunctionala sa aleg.
Am avut inainte HP 5740 de care m-am folosit 4 ani si la care imi incarcam acasa cartusele, dar si-a dat duhul.

Baietii de la magazinul de unde cumpar eu mi-au recomandat Canon, dar m-am mai documentat si am vazut ca la canon e problematic refillul, si un prieten de al meu care are cannon mi-a spus si el sa imi iau ceva care de preferat nu are cartuse cu cip sau care se pot reincarca fara a reseta cipul.
Si la vechea imprimanta erau cartusele cu cip, si cel color mi s-a dus si am renuntat la el fiind cam scump. Pt cel negru mi-am luat cerneala si il incarcam eu cu seringa si nu il lasam sa se goleasca. Cand totusi se golea il umpleam si ii dadeam cateva curatari si ii dadeam sa listeze pana ii venea cerneala. Ce-i drept nu lista perfect dar isi facea treaba.

La HP am inteles ca imprimanta noua vine cu 5ml de cerneala in cartus, spre deosebire de Canon care are 15ml.
Voi ce recomandati? Care se poate reincarca acasa fara probleme cu cipul cartusului? Sau stiti vreo multifunctionala pana in 300 ron cu cartuse fara cip?
Multumesc anticipat!

Cartusele de la HP se pot incarca...chiar daca au capacitate de numai 5ml.
Canon si Lexmark...probleme cu cipuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate