Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

help iframe

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adriana_z

adriana_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.06.2008
Buna dimineata,
am si eu o mica mare problema, lucrez la un site blue air in php si pe prima pagina am un formular de cautare bilet....in urma cautarii se afiseaza in aceeasi pagina printr-un iframe un site international etc cu rezultatele
Indexul arata ceva de genu
<?
include top
include left
?>
<iframe src="rezervare.html" width="824" height="1450" align="middle" scrolling="no" frameborder="0" ></iframe>
<?
include bottom
?>

iar in rezervare html am mijlocul, care printre altele contine acest formular....merge perfect in ie7, 8, Firefox, chrome, si cand urmez pasii din formular imi deschide frumos in mijloc aceste rezultate, incadrate de top,left si bottom,  cand am deschis cu ie6, am innebunit, tot iframeul mi se duce in jos, la inceput am zis sa mai potrivesc din width la iframe ca asa facusem si la ie7 ca sa-l potrivesc..nu a mers
Am mai gasit pe google si am incercat ca la rezervare.html sa-i adaug si doctype, body,head,etc insa nici asa nu a dat nici un rezultat
Am mai gasit pe google o solutie ca indexul(care contine iframeul) sa nu fie php ci html insa mi-ar da tot siteul peste cap si am vazut alt site unde merge si indexul e php deci nici asta nu ar fi solutia.
Ce as putea face ca si ie6 sa-mi vada totul bine cum era?
  :deadtongue:
mersi frumos

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Daca ai priceput ce ti-am spus data trecuta, de ce te incapatanezi sa postezi off-topic pe PHP? Crezi ca dovedesti ceva prin asta?

Cat despre problema ta, posteaza cele doua HTML-uri (adica un PoC complet, simplificat bineinteles). Extensia fisierului este irelevanta.

#3
adriana_z

adriana_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.06.2008
Nu ma incapatanez, am postat la incepatori cum mi-ai zis, scuze daca sunt neobisnuita cu organizarea asta stricta a topicurilor si am gresit  :huh:

am sa postez index, top, left, bottom si rezervare.html (ca word) dar nu te speria, codurile sunt foarte incarcate, siteul nu l-am facut eu, eu am primit in jur de 630 pagini html a cate 2000 linii fiecare, sa le corectez si sa fie functionale, am stat cateva nopti si am reusit sa corectez prima pagina bine ca sa pot pune php.

mersi frumos

Attached Files



#4
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
Nu cred ca are nimeni nevoie de php-uri; trebuia sa postezi codul HTML generat (view source pe pagina in cauza); eventual un printscreen care sa ilustreze comportarea in ie6.

#5
adriana_z

adriana_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.06.2008
din fericire mi-a mers cand am micsorat widthul iframeului, in loc sa-l maresc, de acolo era problema
mersi  :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate