Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorola E32, se aprinde flashlig...

La mulți ani @sylvius!

Joy Berceni Biruintei 87

Recomandare suport tableta
 Vanzare apartament

Adaptare motor nou la unele elect...

Sfat achizitie mirrorless Lumix

Romania printre primele poziții d...
 Pisica din Iasi care a mers sa na...

PC fara wifi, conectare smart mon...

Masina cu buget redus

Renovare garsoniera 40 m.p. - ins...
 Amorsa

Catel gasit pe strada

Arhiva tar - descarcare nesigura ...

Racord flexibil gaz in loc de apa

MOTO GP - Sezonul 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

shteck2k6

shteck2k6

Active Member

• Grup: Members
Mie inca nu-mi vine sa cred ca a venit si ziua in care Honda sa fie mai puternica decat Ducati.

vampiria_t

vampiria_t

Junior Member

Frumoasa si neasteptata figura facuta de Lorenzo, bravo! A demonstrat ca Yamaha poate bate Honda, ceea ce lui Vale nu i-a iesit :P
Dar ce e cel mai trist de aici, e confirmarea faptului ca Pedrosa nu are sange de invingator, fanii lui sa ma scuze. A avut material
competitional superior ani buni , din pacate nu a profitat - la fel cum azi a avut victoria in mana si a scapat-o. Astept inca statisticile
de pe motogp.com , dar am impresia ca Honda, pe scurta linie dreapta de la Jerez iar a avut castig de cauza vreo 10 km/h ;)

behind_da_sun

behind_da_sun

Member

Saracul Pedrosa, este eternul nr2, ii sugerez o portie buna de autoeducare asa de inceput sa stie cum sa aiba succes in viata :)). Nu m-am putut abtine.

Foarte misto ultima cursa, felicitari si comentatorilor care isi dau interesul si fac cursa agreabila, spre deosebire de f1 unde comentatorii strica si din putinul spectacol ramas.

Edited by behind_da_sun, 19 May 2010 - 07:08.

danghetau

danghetau

Guru Member

• Grup: Senior Members
Si eu care credeam ca va fi pe Eurosport2...pina la urma care e canalul care difuzeaza motoGP anul acesta?Un stream functional exista?Multumesc anticipat.
Am aruncat un ochi (mi-a mai ramas unul) pe un program si conform acestuia azi ar fi fost la prinz cursa dar pe Digi Sport...

Edited by danghetau, 23 May 2010 - 20:47.

vampiria_t

vampiria_t

Junior Member

Dupa figura de azi, cred ca Vale poate sa-si ia adio de la campionatul asta - poate nu prinde nici podiumul finalului de sezon - culmea in calificari si culmea culmilor in cursa de acasa - parca nu-l recunosc :(
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/huEIy-94Oik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://uk.eurosport....ces-months.html

valentino_xro

valentino_xro

Member

Lorenzo face legea la MotoGP.E imposibil sa mai piarda titlul daca nu se accidenteaza.Inca un pole position azi la Barcelona.Vad ca din ce in ce mai bine merge Randy DePuniet.Chiar si Capirex a prins un loc 7

vampiria_t

vampiria_t

Junior Member

View Postvalentino_xro, on 3rd July 2010, 15:02, said:

Lorenzo face legea la MotoGP.E imposibil sa mai piarda titlul daca nu se accidenteaza.Inca un pole position azi la Barcelona.Vad ca din ce in ce mai bine merge Randy DePuniet.Chiar si Capirex a prins un loc 7

Mda...face legea pe un motor adus la linia de plutire si dezvoltat de Rossi in ani de zile, ca altfel Yamaha erau si acu pe nicaieri. Usor sa faci legea cu un Stoner iesit din forma, un Pedrosa care cu tot talentul si materialul de concurs, nu a avut niciodata spirit de invingator, si mai ales un Vale accidentat. Daca nu o belea in cursa de casa si culmea - in calificari, altfel stateau lucrurile...
Iar prestatiile de pe Sachsenring si azi noapte Laguna Seca, chiar demonstreaza ca restul sunt useless. Adica daca Vale prinde podium in carje si cu un umar varza, atunci restul pot sa stea linistiti acasa, e clar care e nivelul campionatului anul acesta. Parerea mea e ca spectacolul a avut cel mai mult de suferit...nu stiu daca au placut cuiva ultimele 3-4 curse monotone cap coada, cu acelasi podium indigo..
Si atunci  faptul ca "Lorenzo face legea "  personal nu ma impresioneaza, dar uite ce ma impresioneaza in schimb:

"These were supposed to be the two ‘rehabilitation' races for Valentino after his big injury while he just got used to being back on the bike, but he's come fourth and then third which has amazed us all," said team manager Davide Brivio"
No comment ;)

http://uk.eurosport....ium-return.html

Apropos, sunt curios ce iese la anul cu Vale mutat la Ducati, si Stoner la Honda. Sper sa fie mai competitiv si Stoner, eventual Dovizioso, Pedrosa... pe scurt sa fie mai mult spectacol :)

Handicarpati

Handicarpati

Senior Member

Haha, Rossi i-a mai aratat azi la Lorenzo de ce Rossi a pierdut titlul si nu Lorenzo l-a castigat.

raul07

raul07

Senior Member

Si asta dupa o accidentare groaznica si dureri la umar :D

raul07

raul07

Senior Member

Uluitor Vale, ca in vremurile bune, pe locul 11 dupa primul tur, iar acum cu 7 tururi inainte de final este pe primul loc desprins  , i-a facut-o din nou la lorenzo, si inca cum... :inlove:

Handicarpati

Handicarpati

Senior Member

Ce fel de om e Rossi:

“I want to say congratulations to Yamaha and to Jorge; he has been fast all season, at all tracks and in all conditions and he deserves to be the World Champion”

duculeana

duculeana

Erou de sacrificiu

• Grup: Banned
Jos palaria pentru el, abia astept sezonul 2012 cand se va trece la clasa Moto 3, care va inlocui actuala clasa 125cc. De asemnea din 2011 vor fi permise la clasa Moto 2 doar motoarele de 600cc, iar din 2012 vom avea si motoare de 1000cc.  :cheers:

crst_g

crst_g

...

View PostHandicarpati, on 15th October 2010, 10:13, said:

Ce fel de om e Rossi:

“I want to say congratulations to Yamaha and to Jorge; he has been fast all season, at all tracks and in all conditions and he deserves to be the World Champion”
A mai zis ceva de genul asta pentru Stoner: "Casey rides like a god." :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate