Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Motorola E398

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Exact! Ma asteptam la raspuns, acum intelegeti de ce nevoia de SD adaptor. Cat despre IMENSITATEA care o doresc eu... LOL! Va spun atat doar... cat am avut miniPOD-ul cu 4 G, mi se parea suficienta capacitatea.......... SUFICIENTA, NU IMENSA! 256 M e pur si simplu putin.

#20
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

dlbogdan, on Jun 2 2005, 10:55, said:

Exact! Ma asteptam la raspuns, acum intelegeti de ce nevoia de SD adaptor. Cat despre IMENSITATEA care o doresc eu... LOL! Va spun atat doar... cat am avut miniPOD-ul cu 4 G, mi se parea suficienta capacitatea.......... SUFICIENTA, NU IMENSA! 256 M e pur si simplu putin.

<{POST_SNAPBACK}>


stai sa apara telefonul cu hard-disk.

#21
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

Paul_l, on Jun 3 2005, 11:29, said:

stai sa apara telefonul cu hard-disk.

<{POST_SNAPBACK}>


eu n-am zis ca vreau acum HDD in telu asta.. Am zic ca vreau SD in telu asta.. 1G! Deci ajungem de unde am plekat!

#22
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Iata poze.

In prima se observa clar ca metoda mea de a scoate SD-ul din carcasa nu a lasat nici o zgarietura pe aceasta si se poate fara probleme reintegra la loc :P

Puteti observa ca sd-ul e mult mai gros in partea cu flash-ul (cipul baban) decat in partea cu controllerul si contactele.

Telefonul are o adancitura deasupra la cartela SIM, fata de restul carcasei exact la fel de mare cat este cipul baban de pe SD (flash-ul).

Bateria intra foarte bine, cand SD-ul sta cu cipul deasupra la SIM si restul peste carcasa.  

Capacul intra deasemenea foarte usor peste baterie.

Edit: SD-ul macelarit este un Toshiba de 1GB.

Attached Files


Edited by dlbogdan, 10 June 2005 - 16:40.


#23
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

dlbogdan, on Jun 10 2005, 15:57, said:

Iata poze.

In prima se observa clar ca metoda mea de a scoate SD-ul din carcasa nu a lasat nici o zgarietura pe aceasta si se poate fara probleme reintegra la loc :P

Puteti observa ca sd-ul e mult mai gros in partea cu flash-ul (cipul baban) decat in partea cu controllerul si contactele.

Telefonul are o adancitura deasupra la cartela SIM, fata de restul carcasei exact la fel de mare cat este cipul baban de pe SD (flash-ul).

Bateria intra foarte bine, cand SD-ul sta cu cipul deasupra la SIM si restul peste carcasa. 

Capacul intra deasemenea foarte usor peste baterie.

Edit: SD-ul macelarit este un Toshiba de 1GB.

<{POST_SNAPBACK}>


Inca nu l-ai conectat ? Eu asa vad in poze.

#24
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

Paul_l, on Jun 10 2005, 19:10, said:

Inca nu l-ai conectat ? Eu asa vad in poze.

<{POST_SNAPBACK}>


Ba il conectasem dar mi-era rusine sa arat cum   :console:
Vreau sa-l fac cu banda flexibila de circuit, am comandat si trebuie sa vina.

#25
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

dlbogdan, on Jun 10 2005, 21:59, said:

Ba il conectasem dar mi-era rusine sa arat cum   :console:
Vreau sa-l fac cu banda flexibila de circuit, am comandat si trebuie sa vina.

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt si eu curios cu o sa faci cu banda flexibila de circuit. Mai eram curios daca suporta 1G. Eu am transflash de 256.

#26
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

Paul_l, on Jun 11 2005, 07:29, said:

Sunt si eu curios cu o sa faci cu banda flexibila de circuit. Mai eram curios daca suporta 1G. Eu am transflash de 256.

<{POST_SNAPBACK}>


Da suporta 1 G. Am testat. Ma refel la benzi de circuite care gasesti si in cdroame si diverse unitati care comanda motoare, unde e miscare in circuit.

Din pacate totul a esuat! am facut praf si SD-ul si tot n-am reusit sa-l fac sa stea sub baterie cu tot cu banda. Astept sa apara TFlash de 1G.

Va rog sa inchideti topicul.

#27
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pacat...asta e ... :huh:

#28
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

dlbogdan, on Jun 11 2005, 15:11, said:

Da suporta 1 G. Am testat. Ma refel la benzi de circuite care gasesti si in cdroame si diverse unitati care comanda motoare, unde e miscare in circuit.

Din pacate totul a esuat! am facut praf si SD-ul si tot n-am reusit sa-l fac sa stea sub baterie cu tot cu banda. Astept sa apara TFlash de 1G.

Va rog sa inchideti topicul.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu dispera. Ai avut oricum foarte mult curaj sa testezi . Stiu de ce fel da banda vorbesti ce nu stiu este cum vroiai  sa te conectezi cu ea pe SD si in soclul de transflash.   Mult succes in alte proiecte daca pe asta il abandonezi .

#29
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
da cardul ala ... mai merge ? sau e facut praf ??  :huh:

#30
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Ai fi putut sa incerci cu o baterie de V6xx (BA600); e mai subtire si asa ai fi avut loc si pentru chip-ul de SD.

Bafta ...la alte idei.

#31
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Ai dreptate ! Ar fi putut incerca ! Din pacate nu sunt compatibile !
Bafta si tie cind iti mai vin asa idei !

cristi (), on Jun 14 2005, 18:21, said:

Ai fi putut sa incerci cu o baterie de V6xx (BA600); e mai subtire si asa ai fi avut loc si pentru chip-ul de SD.

Bafta ...la alte idei.

<{POST_SNAPBACK}>



#32
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Hai ca vin cu alta idee ajutatoare !
Folosesti un miniSD !

dlbogdan, on Jun 10 2005, 15:57, said:

Iata poze.

In prima se observa clar ca metoda mea de a scoate SD-ul din carcasa nu a lasat nici o zgarietura pe aceasta si se poate fara probleme reintegra la loc :P

Puteti observa ca sd-ul e mult mai gros in partea cu flash-ul (cipul baban) decat in partea cu controllerul si contactele.

Telefonul are o adancitura deasupra la cartela SIM, fata de restul carcasei exact la fel de mare cat este cipul baban de pe SD (flash-ul).

Bateria intra foarte bine, cand SD-ul sta cu cipul deasupra la SIM si restul peste carcasa. 

Capacul intra deasemenea foarte usor peste baterie.

Edit: SD-ul macelarit este un Toshiba de 1GB.

<{POST_SNAPBACK}>



#33
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

cristi (), on Jun 14 2005, 18:21, said:

Ai fi putut sa incerci cu o baterie de V6xx (BA600); e mai subtire si asa ai fi avut loc si pentru chip-ul de SD.

Bafta ...la alte idei.

<{POST_SNAPBACK}>



Serios?? si se potriveste?? O sa incerc... cu toate ca nu mai am chef sa dau iar 1.8 mil pe un card... cred ca o sa incerc cu un card de 16 M

#34
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

Erdman, on Jun 15 2005, 09:19, said:

Hai ca vin cu alta idee ajutatoare !
Folosesti un miniSD !

<{POST_SNAPBACK}>



:naughty: M-am gandit la asta... dar din cate stiu nu exista miniSD de 1G. corectati-ma dak gresesc...

#35
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002

Erdman, on Jun 14 2005, 23:23, said:

Ai dreptate ! Ar fi putut incerca ! Din pacate nu sunt compatibile !
Bafta si tie cind iti mai vin asa idei !

<{POST_SNAPBACK}>


SNN5582 pentru T720 e compatibila. Nu de alta, dar chiar am folosit-o in telefonul meu.
Daca cea de la seriile V500/V600 nu se potriveste, imi cer scuze - fata de toti. O sa incerc sa verific daca asa este.

Oricum, erdman, fii mai ponderat. N-are rost sa ne certam, mai ales ca ne cunoastem cat de cat. Toate bune.

#36
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Scuze ! Nu am vrut sa fiu rautacios ! Asa a iesit ! Chiar nu tin sa ma cert si nici nu vreau sa supar pe cineva !
Intradevar, cea de T720 se potriveste la E398 si e si mai subtire, dar cele de la seria V sunt mai late !

Edited by Erdman, 16 June 2005 - 22:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate