Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

T5.ro - Alternativa la Trafic/SATI

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
evolutica

evolutica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.11.2009
Saptamana trecuta (Sambata 31 Octombrie) s-a lansat un nou serviciu de publicare statistici Google Analytics: T5.ro.

Sistemul permite publicarea gratuita a statisticilor GA pentru site-urile romanesti prin intermediul API-ului oferit de Google. Pe baza acestor statistici este realizat si un clasament web pe diverse categorii. Se poate compara traficul la mai multe site-uri simultan cu grafice ale evolutiei in timp.  Pana la acest moment s-au inscris in T5 aproape 200 de site-uri web insumand 2.000.000 de vizitatori unici si peste 9.000.000 de afisari.

T5 vine ca alternativa gratuita la sistemele clasice Trafic.ro si SATI si nu incarca suplimentar site-urile ce il folosesc (statisticile sunt citite zilnic direct din contul GA).

Surse:
http://refresh.ro/20...asament-public/
http://www.comunicat...le_ic30640.html

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Da, idee super...
Inca un concurent trafic.ro

Trebuie spus si ca daca aveti mai multe site-uri (profile) pe un cont, va avea acces la toate.

Nu inteleg de unde aceasta placere romaneasca "sa ne-o masuram", dar cat mai public posibil.

Adevarul de neacceptat pentru ceilalti este ca Trafic.ro este agonic, iar SATI s-a luat zborul. Pana si internetul romanesc evolueaza. Intial a fost Top100, apoi a venit Trafic.ro + t3, iar acum avem t5?

http://www.t5.ro/clasament/

Bafta ;)

#3
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009
buna ideea

#4
evolutica

evolutica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.11.2009
Multumim lp4ever1992, Courage ;)

Cu timpul vrem sa trecem peste ideea de simplu clasament, spre o platforma de atragere reclama, schimb de link-uri intre webmasteri, comunitate a webmaster-ilor din Romania etc. ...

#5
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
buna ideea cu google analytics. in sfarsit un clasament dupa trafic real

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 Courage, on 9th November 2009, 15:14, said:

Da, idee super...
Inca un concurent trafic.ro

Trebuie spus si ca daca aveti mai multe site-uri (profile) pe un cont, va avea acces la toate.

Nu inteleg de unde aceasta placere romaneasca "sa ne-o masuram", dar cat mai public posibil.

Adevarul de neacceptat pentru ceilalti este ca Trafic.ro este agonic, iar SATI s-a luat zborul. Pana si internetul romanesc evolueaza. Intial a fost Top100, apoi a venit Trafic.ro + t3, iar acum avem t5?

http://www.t5.ro/clasament/

Bafta ;)
Lasa-i, ce'ai cu ei, lasa-i in pace, prostia unora, aurul altora

#7
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

 unu, on 10th November 2009, 18:31, said:

buna ideea cu google analytics. in sfarsit un clasament dupa trafic real
Chestia cu traficul real e discutabila.
Se pot genera peste o mie de unici pe zi cu o vizita medie de 2 minute fiecare, relativ simplu.  Cel mai probabil nu va ajuta cu nimic, dar ma gandesc la un experiment totusi... :)

#8
evolutica

evolutica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.11.2009
cred ca @unu se referea la faptul ca statisticile sunt de incredere atat timp cat sunt generate de un mecanism independent (in acest caz Google Analytics)

@Owidiu nu inteleg replica ta ...

Ideea e ca din Ianuarie trafic.ro va intra pe bani pentru toate site-urile (desi nu pe o suma mare), SATI e inabordabil ca pret de majoritatea site-urilor independente (cel putin cu trafic mediu/mic), deci daca vrei sa iti afisezi traficul intr-un mod in care cei care il vizualizeaza sa aiba incredere in cifrele repsective, T5.ro e dupa parerea noastra modalitatea cea mai buna ...

#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 evolutica, on 16th November 2009, 12:10, said:

cred ca @unu se referea la faptul ca statisticile sunt de incredere atat timp cat sunt generate de un mecanism independent (in acest caz Google Analytics)

@Owidiu nu inteleg replica ta ...

Ideea e ca din Ianuarie trafic.ro va intra pe bani pentru toate site-urile (desi nu pe o suma mare), SATI e inabordabil ca pret de majoritatea site-urilor independente (cel putin cu trafic mediu/mic), deci daca vrei sa iti afisezi traficul intr-un mod in care cei care il vizualizeaza sa aiba incredere in cifrele repsective, T5.ro e dupa parerea noastra modalitatea cea mai buna ...
stai linistit ca nu m-am referit la tine, eu chiar am avantaje din astfel de siteuri, deci iti urez bafta cu el

#10
iv3sTaR

iv3sTaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 18.11.2009
MERGE SI DE PE PAGER SITEU ?

#11
Erick1

Erick1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 23.10.2009
Mi-am inscris si eu site-urile  ! Good job ;)

#12
Rigips

Rigips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 21.02.2005

 evolutica, on 16th November 2009, 12:10, said:

cred ca @unu se referea la faptul ca statisticile sunt de incredere atat timp cat sunt generate de un mecanism independent (in acest caz Google Analytics)

@Owidiu nu inteleg replica ta ...

Ideea e ca din Ianuarie trafic.ro va intra pe bani pentru toate site-urile (desi nu pe o suma mare), SATI e inabordabil ca pret de majoritatea site-urilor independente (cel putin cu trafic mediu/mic), deci daca vrei sa iti afisezi traficul intr-un mod in care cei care il vizualizeaza sa aiba incredere in cifrele repsective, T5.ro e dupa parerea noastra modalitatea cea mai buna ...
Da, nu pun la indoiala sursa si nici scriptul folosit de tine. Ideea e super si vine intr-un moment foarte potrivit, ceea ce deja conteaza f. mult. Vrem nu vrem, ne place sa ne-o masuram, deci utilitatea site-ului e buna. Eu ma refeream doar la faptul ca doar traficul nu cred ca e suficient pentru a clasifica un site.... dar asta deja e alta discutie.
Oricum, felicitari si la mai mare! Mi-am inscris si eu un site. ;)

#13
tecucionline

tecucionline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.09.2007
eu cred ca este o idee buna. trafic.ro a fost de mai multe ori acuzat ca umfla traficul la anumite site-uri.

#14
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
T5.ro este în pană de pe 20 aprilie 2015 și estimează că vor reveni online pe 31 mai 2015.

#15
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,592
  • Înscris: 13.03.2005
Și au mai revenit?

#16
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Asta e un topic antic.
Intre timp a aparut Google Analitycs si SATI (cu bani, pt site-urile ro)

#17
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001

 wertyck, on 07 septembrie 2019 - 09:35, said:

Și au mai revenit?

nu poți tasta in browser ca să afli?

#18
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu mai merge T5. Stie cineva daca mai revine?
Exista vreo alternativa gratuita?
Nu vreau cum e Google Analytics. Vreau ca statisticile sa fie publice. Depind de asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate