Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Vampire Diaries

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
oana75

oana75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.07.2010
Super ultimul episod!!!!
Final de sezon fericit ptr Daemon!!! yupyyy :)

#20
mady_6_89

mady_6_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 16.10.2006
A fost anunțată data pe care revine Vampire Diaries și celelalte seriale de la CW: http://tvpedia.org/g...-2011-2012.html

#21
anacu2n

anacu2n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.04.2015
Se mai uită cineva la The Vampire Diaries? Azi s-a anunțat că Nina Dobrev va părăsi serialul la sfîrșitul sezonului 6. Am scris puțin despre ce înseamnă asta pentru poveste, în opinia mea, și sunt curioasă să văd cine e la zi și ce părere aveți Posted Image

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nasol fara Nina. Vad ca The Vampire Diaries a fost reinnoit pentru un nou sezon, sezonul 7. Oare ce o sa se intample, o sa scoata personajul Elena in noul sezon ?

Daca da, as specula ca Damon ii da leacul si devine om si pe urma o omoara cineva.

#23
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Nu e nasol deloc. Elena devenise boring.

Sa mai lase loc si altora. Sunt curioasa cu cine il vor cupla pe Damon.

Si ce o sa faca maica-sa.

Sigur moare Elena ca sa fie totul tragic.

Edited by Rhini, 18 April 2015 - 18:12.


#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Serialul asta a fost antrenant la inceput dar incet s-a ajuns la sezonul 6, care daca eram unul din scriitori mi-ar fi si rusine sa recunosc ca am lucrat la el.

Sezonul asta a fost atat de slab incat eram sigur ca incheie seria aici, caci scenaristii au ramas de mult fara idei.

As vrea sa zic ca actorii lasa de dorit dar nu stiu in ce masura e vina lor. Toate personajele sunt fie statice, fie irationale in anumite momente.

Spre exemplu Bonnie care vrea neaparat sa il pedepseasca pe Kai, desi e evident pentru toata lumea ca el s-a schimbat si regreta ce a facut. Insa ea prefera sa riste viata ei si a prietenilor ei doar ca sa-l pedepseasca.

Spre exemplu Caroline care dupa 6 sezoane se trezeste ca e indragostita de cel mai monoton personaj din intreg serialul - Stefan Salvatore. Actorul asta e singurul din serial care stiu sigur ca nu le are cu actoria, de cate ori apare pe ecran imi vine sa rad. Dar toata povestea lor de dragoste e ridicola, implauzibila, si lipsita de importanta. E ceea ce numim filler, desi vreo 90% din sezonul asta e filler.

Lui Caroline ii moare ma-sa si vreo trei episoade ar trebui sa plangem in jurul subiectului. Arcul asta de aproape jumatate de sezon a fost jenant si obositor.

Damon Salvatore se schimba in bine, de ce? Nu stie nimeni, cica datorita iubirii lui pentru Elena. El o iubeste pe Elena din primul sezon, dar in sezonul 6 s-au aliniat planetele in neptun cu ascendent in jupiter si PAC! Schimbare! Vrea sa devina om pentru ea.

Matt, Jeremy, Tyler, Alaric, astia nici nu stiu ce mai cauta in serial. Dar da, Alaric a fost bun ca filler cu relatia lui irelevanta, mai ales in ultimele episoade cand din 40 de minute am petrecut vreo 30 la nunta lui plictisitoare.

Kai Parker, un personaj interesant folosit prea putin. Liv Parker avea un rol 'placut' dar de ce sa nu ucizi una din putinele personaje interesante din serial? Lasa-l in schimb pe Tyler sa continue cu firul ala ridicol al varcolacilor.


S-au varsat la lacrimi in sezonul asta ca si daca eram la menopauza imi pareau multe.

#25
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cand ramai in pana de seriale si vezi ca a mai iesit un sezon din TVD, nu poti sa nu-l descarci pe baza nostalgiei. Desi trebuie sa fii putin masochist. Ceea ce eu sunt. Din pacate pentru casnicele deprimate si adolescentele cu fantezii de viol, sezonul 8 va fi si ultimul din serie. Orice vor baga CW in locul lui va fi mai bun decat e acum TVD, absolut orice. Poate fac parteneriat cu ceva televiziune de stiinta si baga un documentar despre cum creste mucegaiul pe pereti. Toata lumea castiga.

Deci am terminat aseara sezonul si ce mi-a iesit in evidenta e melodrama ce o depaseste, oricat de greu pare de crezut, pe cea din telenovelele get-beget ca Tanar si nelinistit. Exista chiar episoade intregi in care toata lumea plange si poarta discutii interminabile cu zero impact asupra serialului. Un astfel de episod e 21 Requiem for a Dream, in care Bonnie poarta discutii sentimentale cu fiecare din personajele principale, fara niciun rezultat.
Dar cel putin jumatate din fiecare episod e asa, doua personaje se intalnesc si filozofeaza aiurea despre lucruri lipsite de interes. Deoarece fac asta de 7 sezoane continuu si te saturi la un moment dat.

Dar problema majora e inconsistenta personajelor. Au dus dualitatea lui Damon pana peste prapasatie si au aruncat peste ea ciment ca intr-un film cu mafioti. Si-au batut joc de personajul asta care a rezistat si el eroic primele sezoane dar pe urma e devenit un yo-yo cu rimel mai mult ca o centurista. Daca l-ar omora in urmatorul episod, serialul ar urca automat calitativ.

Dar nu, nimeni important nu moare. Mor personaje irelevante, ca noua nevasta a lui Matt, pe care o vazusem vreo 5 minute cumulat pe ecran. Cu toate astea primim secvente si framantari interioare in care Matt o de plange, merge la mormantul ei, ne e explicat cum a murit, etc., absolut pierdere de vreme deoarece n-ai avut timp sa te atasezi de acea persoana. A fost evident introdusa doar sa umple spatiu de emisie.

In momentul de fata mi-ar fi greu sa gasesc ceva pozitiv de zis despre serial.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M-am uitat la TVD mai mult constrans de imprejurari ( Posted Image ), dar pot sa zic ca m-a prins cateva sezoane.

Pana prin sezonul 5 cand au inceput sa apara episoade de umplutura.

Acum e un fel de telenovela, se intorc de unde au plecat. Toate au un sfarsit.
La fel si Supernatural, care a fost ok 5-6 sezoane, dupa care a luat-o rau pe aratura.

Edited by MembruAnonim, 24 August 2016 - 18:23.


#27
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
O sa ajung in Iad ca zic asta, dar pana si Supernatural e mai bun ca TVD, ceea ce oricum nu spune mult, e ca alegerile prezidentiale de la noi din tara, ai de ales intre doua cacaturi. Supernatural macar are niste actiune, mai are episoade individuale care sunt relativ interesante, peste melodrama poti da skip mai usor. In TVD nu prea stiu unde sa dau skip deoarece tot episodul e asa, toti barbatii sunt sensibili si impulsivi ca o gravida.

#28
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View PostMizu, on 24 august 2016 - 19:04, said:

tot episodul e asa, toti barbatii sunt sensibili si impulsivi ca o gravida.
Clubul vampirilor emo.

#29
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 10.04.2009
Actrița Annie Wersching a murit duminică dimineața, din cauza cancerului.

https://www.digi24.r...-de-ani-2232643

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate