Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Vampire Diaries

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Se mai uita cineva la Vampire Diaries??
Eu am inceput sa ma uit de luni si am terminat aseara cele 7 episoade aparute pana acum.Ma asteptam sa semene mult cu Twilight,dar nu e chiar asa,si e destul de interesant pana acum.
Va astept cu pareri ;)

#2
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Daca pe de-o parte exista serialul True Blood si pe de alta parta exista filmul Twilight atunci The Vampire Diaries este undeva la mijloc, o combinatie intre cele doua.

Din True Blood au imprumutat ideea cu imposibilitatea de a intra intr-o casa fara a fi invitati,parintii eroinei morti intr-un accident de masina,omul muscat de vampir nu se transforma si puterea lor de a fermaca (glamour) omul.
Din Twilight e dragostea intre 2 liceeni el vampir ea un om vulnerabil, posibilitatea de a "umbla" pe timpul zilea (chiar daca se datoreaza inelului a carei poveste nu o stiu inca) si-or mai fi si alte similaritati care nu imi vin in minte momentan.

Am vazut primele 3 episoade de curiozitate.Nu pot sa spun ca m-a "prins"
Actorul ce interpreteaza rolul lui Stefan e cam anemic.Eu nu-l vad vampir, nu ma convinge  :D .In schimb imi place the evil brother.Mai bine era vice versa (Ian Somerhalder sa joace rolul lui Stefan - e mai convingator)

Per total merge de plictiseala dar e slabut, sub True Blood

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Pai asta e si ideea, ca Stefan sa para slab si amarat, pentru ca nu e un vampir autentic, nu are aceeasi putere din cauza lipsei de sange, etc.

Oricum, ar trebui sa te uiti si la restul de episoade, lucrurile evolueaza si apar si alte chestii in plot.

Mie imi place, a devenit interesant si este relaxant si amuzant de urmarit.

#4
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Imi place ca totul se intampla destul de repede,si totusi reuseste sa ma captiveze,adica nu e ca alte seriale gen Smallville in care Clark ii spune Lanei dupa vreo 5-6 sezoane ca e kryptonian.Cu ce au pus in astea 7 episoade puteau sa faca un sezon intreg,si chiar in ultimele minute,din ultimul episod Elena sa afle ca Stefan e vampir.Dar nu s-a intamplat asa,deci inseamna ca ceva mai important trebuie sa se intample,si primele 7 episoade au fost ca un fel de introducere,sau tot serialul va fi despre cum Stefan si Damon se lupta pentru Elena,si ea s-ar combina in fiecare sezon cu cate unul.Mai tarziu ar fi dezvaluite alte lucruri din trecutul lor (in 100 de ani se intampla multe),si tot asa se lungeste serialul.
Oricum,sper sa fiu surprins,dar nu sunt multe sanse sa se intample asta. :rolleyes:

#5
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Mie mi-ar placea ca actiunea urmatoarelor episoade/sezoane sa decurga ceva de genul:

Damon sa fie personajul negativ doar in sezonul acesta. Pentru ca, desi e un criminal mai are o bruma de umanitate in el datorita afinitatii ce o are pentru Elena.Se mai amuza putin sezonul asta chinuindu-l pe frate-so in fel si chip si apoi sa apara altceva/altcineva si sa intruchipeze personajul negativ.
Astfel Damon ar putea deveni un personaj pozitiv neconventional (cu defectele lui cu tot) si sa lupte cot la cot cu Stefan pentru dragostea Elenei (fara sa isi piarda insa imaginea asta de afurisit,egoist si imfumurat). Mai interesant ar fi ca in viitor Elena sa chiar ajunga sa fie iubita lui Damon si el sa o iubeasca cu adevarat.
Azi am avut ceva timp liber so, m-am uitat de curiozitate la restul episoadelor.Damon intr-adevar tradeaza putina sensibilitate cand o viziteaza pe Elena in timp ce aceasta doarme, o contempleaza si ii mangaie obrazul   :rolleyes:
Am ras una buna cand am dat de referirea la cea de-a 2 a carte din seria Twilight, iar Damon constata dezgustat ca Edward se afla sub papucul lui Bella
Pana la urma a mai evoluat si a devenit interesant.

#6
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostAngelina1986, on 5th November 2009, 19:51, said:

Mie mi-ar placea ca actiunea urmatoarelor episoade/sezoane sa decurga ceva de genul:
.......
la asta m-am gandit si eu mai sus,adica trebuie sa se intample ceva mai important pana la sfarsitul sezonului,sa apara un vampir(i) care ii ameninta pe cei 2 frati,sau chiar pe locuitorii din acel oras,iar Damon si Stefan sa fie in aceeasi echipa,pt ca n-au de ales.
Daca ai vazut in ultimul episod,Damon s-a oferit sa-i stearga memoria lui Jeremy,ca si cum i-ar parea rau de ce a facut si vrea sa repare.
De True Blood nu am mai auzit.E bun?In comparatie cu astea Twilight si Vampire Diaries cum e? :)

#7
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View PostAnn0nim, on 5th November 2009, 22:02, said:

la asta m-am gandit si eu mai sus,adica trebuie sa se intample ceva mai important pana la sfarsitul sezonului,sa apara un vampir(i) care ii ameninta pe cei 2 frati,sau chiar pe locuitorii din acel oras,iar Damon si Stefan sa fie in aceeasi echipa,pt ca n-au de ales.
Daca ai vazut in ultimul episod,Damon s-a oferit sa-i stearga memoria lui Jeremy,ca si cum i-ar parea rau de ce a facut si vrea sa repare.
De True Blood nu am mai auzit.E bun?In comparatie cu astea Twilight si Vampire Diaries cum e? :)

ce sa spun despre true Blood? cred ca depinde foarte mult de gusturile fiecaruia... e bun serialul pentru ca este plin de actiune.
cartile sunt mult mai bune dar din pacate serialul nu prea le respecta desi e inteles de ce.
nu ma apuc sa-l rezum aici deoarece poti afla foarte usor detalii pe google.
sunt mai perversi vampirii si sunt "n" scene de sex.
ce-mi place este ca este imprevizibil (si aici ma refer la ce se va intampla in continuare, daca va fi sa fie respectata povestea scriitoarei Charlaine Harris)

#8
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
v-ati mai uitat?
episdul 10 e chiar misto si finalul e cu semne de intrebare
totusi pe imd nu mai apar alte episoade
stie careva daca sunt in "vacanta"?  :D

#9
H3ll3r

H3ll3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 15.12.2007
se pare ca  primul sezon o sa cuprinda 22 de episoade  
deocamdata au luat vacanta d iarna si revin in ianuarie

Edited by H3ll3r, 22 November 2009 - 10:22.


#10
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Am vazut si eu azi ep 10.Nu inteleg de ce la sfarsit Elena a fugit cand a vazut poza aia?Parca in episoadele trecute Stefan i-a spus totul despre Katherine.Si cine era vampirul peste care a dat cu masina?Aveti vreo idee?

#11
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
m-am apucat de tras sezonul 1 . Sper sa merite...

#12
vera_mary88

vera_mary88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.10.2008
Eu m-am uitat si la True blood vreo 3 episoade si nu mi-a placut...si sincer nu mi-au placut actorii..poate imi placea mai mult daca alegeau niste actori care sa arate bine nu niste muraturi....si tipa aia blonda e urata foc...Vamipre diaries e foarte fain....si sincer cred ca vampirul de la sfarsitul episodului 10 e acelasi din primul episod daca va aduceti aminte cum a inceput serialul....era o femei un barbat cu masina pe strada si dintr-o data le apare ceva in fata si boom....acolo nu a fost mana lui Damon sau a fost si nu am inteles eu bine?
Din cate am citit dupa pauza de iarna primul episod va fi despre Elena si Damon, va fi centrat pe ei, el o va lua pe Elena intr-o calatorie doar ca ramane intrebarea...merge de buna voie sau el se foloseste de puterile lui....am inceput sa citesc si cartile dar na sunt mai diferite...e ceva normal....si in carte Damon e the good looking guy...asa ca....nu stiu as fi preferat alt actor in locului lui Paul Wesely parca asa il cheama pe Stefan....nu prea are el o frumusete de vampir....in schimb Damon....e tare....e dirty :D

Stefan nu i-a spus Elenei ca, Katherine arata exact ca ea.....Eu is curioasa cine e profesorul de istorie, Alaric e un vampir no doubt dar ce cauta el acolo...cine l-a transformat pe Logan, cum pot sa ii trezeasca pe vampirii din cripta....cine e vampirul pe care il loveste Elena cu masina....so many questions....pana in ianuarie nu e asa de mult :)

#13
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
am citit undeva o scurta descriere a ep. ce va aparea la sfarsitul lui ianuarie ( nu mai stiu exact unde) iar Elena, dupa ce da peste tipul ala isi pierde cunostinta si se trezeste... vampir.
o turnura interesanta.Nu ma asteptam deci sunt foarte curioasa cum va continua.

#14
Miki251

Miki251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.11.2009
Daca nu ar exista Damon in serialul asta, ar fi chiar plictisitor. Dar vad ca din episoadele 9-10 a inceput sa se cam cuminteasca...  :confuzzled: Ii vine bine rolul negativ...

#15
oana75

oana75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.07.2010
Se mai uita careva la The Vampire Diaries?
Mai e un episod care apare saptamana urmatoare din sezonul 2 si apoi imdb.com nu mai anunta nimic.
Intradevar s-au precipitat lucrurile in ultimele episoade...dar chiar se termina ? stie cineva?  :thumbdown:

#16
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Cica va fi si un sezon 3 , veste buna pentru fani. :)

Eu chiar asteptam sa se faca vampiritza Elena. Realist vorbind, se asteapta s-o tina Stefan de mana la 80 de ani?  Asta e singura solutie daca se iubesc. Eventual asteapta pana iese un bebe daca tine neaparat apoi hop, doua piercing-uri in gat.  :rolleyes:

#17
oana75

oana75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.07.2010
:))):)) daaaa..si eu asteptam sa o transforme in vampirita..doar ca din cate am inteles la finalul episodul de saptamana asta, in discutia dintre stefan si damon, spuneau ceva ca au reusit sa gaseasca o cale de a o salva fara sa o transforme...sau am inteles eu gresit?

:D super vestea ca va fi un nou sezon :)

#18
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010

View Postoana75, on 7th May 2011, 18:05, said:

:))):)) daaaa..si eu asteptam sa o transforme in vampirita..doar ca din cate am inteles la finalul episodul de saptamana asta, in discutia dintre stefan si damon, spuneau ceva ca au reusit sa gaseasca o cale de a o salva fara sa o transforme...sau am inteles eu gresit?

Asa am inteles si eu , si se pare ca ar fi reusit din moment ce a murit John. Totusi, ar putea sa nu fi avut efectul scontat vraja si sa existe repercursiuni de la mica calatorie a Elenei prin lumea mortilor. Finalul nu inlatura total posibilitatea asta. :deviltongue:

Sunt tare curios ce sa va intampla cu Daemon.  :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate