Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sistem nou platforma AM3.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
119 replies to this topic

#109
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
Acum il tin la maxim 3,8GHz,de fapt multiplicatorul oscileaza intre 4x si 19x adica intre 800MHz si 3800MHz.
Nu am nevoie de mai mult.

#110
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
Apropo,o carcasa mai aerisita decit asta a mea de 170mm latime pentru sistemul meu imi recomanda cineva?Nu voi folosi mai mult de 2HDD si de 2 unitati optice,prefer coolere de 120mm pentru eventualitatea cumpararii unei raciri pe apa (radiatorul foloseste cooler de 120mm),nu de fite,nu futurista,pur si simplu sa-mi tina componentele si sa asigure un airflow bun.
Faptul ca unitatile optice se produc negre si ca monitoarele de asemenea,predomina sub aceasta culoare recomanda o carcasa neagra sau predominant nu negru,latime de 200mm.

Edited by danghetau, 10 January 2010 - 21:00.


#111
dan_1072

dan_1072

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.01.2007
Spune-mi, te rog, placa video, o poti monta in oricare din cele doua sloturi Pci Expres de pe placa de baza ? Atasez poza cu placa de baza

Attached File  MA790GPT_UD3H1.jpg.600.jpeg   325.11K   43 downloads

Edited by dan_1072, 11 January 2010 - 12:48.


#112
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
pune pe slotul albastru ca e 16x, cel portocaliu este 8x

#113
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
Da,pe cel albastru.
Am mai luat 3 coolere Noctua,doua de 80mm si unul de 120mm.
Renunt la DVD-RW pe IDE si am comandat unul pe S-ATA,abia acum am sistemul configurat.
Pe viitor voi cumpara si un monitor full HD precum si o unitate BR.

#114
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
O carcasa aerisita pentru sistemul meu,fara sursa imi recomanda cineva?In eventualitatea in care cele 3 coolere Noctuya nu reusesc sa imbunatateasca circulatia aerului prin carcasa veche (a fost un sistem pe socket A in ea) sa fiu pregatit...Placa video este silentioasa nimi de zis insa,desi ocupa doua sloturi are ventilatorul pe centru si aerul este eliminat SI in carcasa prin niste fante si cind lucreaza se incinge nu gluma...plus procesorul...nu reusesc sa scad temperatura in carcasa,diferenta dintre carcasa inchisa si deschisa este de cca 10 grade.Astept sugestii de carcasa,fara sa fie futurista sau cu briz-brizuri pe ea.

#115
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
In urma numeroaselor recomandari primite am cumparat un Antec 3000 si 3 coolere Noctua:doua de 120mm pentru partea frontala si unul de 140mm pentru partea superioara.Din pacate acesta nu merge pus decit cu ajutorul unor cleme pentru ca gaurile sint date la alte dimensiuni asa ca am renuntat la a-l monta acolo.In schimb celelalte de 120 mm merg trasnet iar cel de 140mm merge (surprinzator) pe partea laterala unde se spune ca merge unul de 120mm.
Una peste alta sint multumit,in carcasa acum este loc pentru inca un sistem,airflowul este bun,temperaturile au scazut la nivelul carcasei vechi cind era deschisa.
Urmeaza un monitor full HD si cam asta este tot.

#116
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
Pentru placa de baza Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H am nevoie de o lamurire referitoare la viteza porturilor USB...am conectat aparatul foto si-mi spune ca va avea viteza de transfer mica si sa caut USB 2.0;mai am pe panoul frontal de la Antec 300 2 USB care se conecteaza pe placa de baza si tot 1.1 este...iata o poza,poate imi spune cineva care are/care cunoaste aceasta placa de baza ce trebuie facut pentru a beneficia de USB 2.0...legat de acel cablu care conecteaza USB frontale de placa de baza mai este un cablu cu doua mufe pe care scrie HDA respectiv AC'97 legate intre ele,probabil sint pentru jackurile pentru mic si casti ca de acolo pleaca...nici pentru acestea nu am gasit pe placa de baza vreun loc unde as putea sa le pun.
Attached File  usb_2.jpg   83.73K   36 downloads

Edited by danghetau, 20 April 2010 - 15:56.


#117
EvoTomy

EvoTomy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.06.2008
Mufa pt AC97 se conecteaza in spatele placii audio pe mufa verde

#118
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,688
  • Înscris: 21.08.2008
Nu-s sigur ca am inteles dar nu asta conteaza,vreau sa stiu daca pe W7 64bit acest aparat Fuji S1000Fd se poate misca la viteza USB 2.0 si nu USB 1.1
Driverul este din 2006 si e cel mai nou,e posibil sa nu fie optimizare pentru W7 si asta sa fie cauza?Am incercat cu Driver Detective si mi-a spus ca nu exista driver pentru acest aparat si a mai gasit inca 4-5 drivere vechi si nu am putut updata pentru ca nu am versiunea inregistrata.
Daca ma duc in Device Manager si caut actualizare imi spune ca nu e nevoie...de ce se spune odata asa-odata altfel?Care versiune e de crezut?

#119
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Vezi ca esti tare off-topic. Rezolva-ti problemele pe alte arii.

#120
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ai achizitionat ce trebuia, deja e offtopic aici!

Daca ai probleme exista alte arii. Inchis!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate