Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ce se intampla la Nemo expres este imposibil

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
dannyel87

dannyel87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2009
Tin sa postez asta aici deoarece s-ar putea sa va ajute sa nu va loviti si voi de aceeasi problema.

Luni 26 oct 2009 ma duc si pun un colet la NEMO EXPRESS cu ramburs 2500 ron.
Marti ma suna omul caruia trebuia sai fie livrat coletul cu o falca in cer si una in pamant ca nu este ce am zis cai trimit si ca el nu imi da nici un ban....am ramas mirat bineinteles stiind ca eu tot ce am trimis era in regula....il sun peste cateva ore si il intreb ce a fost in neregula sa stiu sa verific si eu cand vine inapoi coletu stiind ca eu l-am pus ok....la care mi se rapsunde ca s-ar putea ca , coletul sa fie in regula ca trebuie sa vina cineva sa verifice sa vada daca este in regula(eu ramanand mut )....deci omul acela a ridicat coletul fara sa imi puna rambursul si acuma nu imi mai raspunde la telefon....ce raspuns au cei de la nemo...dupa sute de telefoane de la Timisoara la Bucuresti pe la toti sefii lor la care raspunsul lor era ca o sa imi iau banii  numai sa am rabdare....sa nu zic ca unu dintre ei a zis ca isi baga picioarele in coletul meu ca el nu este dator sa ma ascute pe mine (cine nu crede am inregistrare [email protected]).Astazi marti 3 noiembrie ii sun si imi raspunde un ratat de jurist care habar nu avea pe ce lume traia , o dadea numai in tampenii spunandule ca mie sami dea coletul sau banii nesimtitu acela imi raspunde" da eu te inteleg, dar eu coletul nu am cum sa ti-l dau si banii daca ii vrei trebuie sa ma dai in judecata si o sa tii dam" am ramas masca ...l-am intrebat ca oricum e constient ca nici o instanta din lume  nu ii va da dreptate si ca se vor adauga si cheltuielile de judecata la care el imi raspunde " sunt constient ca veti avea castig de cauza dar voi muta procesul in Ilfov si va dura un an de zile , acuma faceti ceva cu 2500 ron peste un an de zile nu veti mai face mare lucru, deci faceti ce credeti dvs de cuviinta" eu eram mut , numi venea sa cred ca celor carora le-am platit 48 ron pt a livra un colet, vin acuma si imi zic ca daca imi vreau banii trebuie sa-i dau in judecata .Nu am sanse de castig cu ei, defapt nu am nervi de ei , dar sunt curios daca ei vor avea nervi de mine de azi inainte

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,535
  • Înscris: 15.06.2004
Daca esti persoana fizica exista ANPC. Fa-le reclamatie.

#3
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Daca o lasi asa esti foarte slab!
Nu trebuie sa te ocupi personal, angajezi un avocat sa se ocupe de speta; dar te rog nu o lasa asa!

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
  Imposibil sa nu iti gasesti dreptatea. Mergi pana la cel mai mare manger din sediul central. Direct,nu prin telefon. 

  Impanzeste ziarele. Mai ales ca ai inregistrarile la ce spui. Presa abia asteapta. 

  

#5
dannyel87

dannyel87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2009

 mihai!, on 3rd November 2009, 18:16, said:

  Imposibil sa nu iti gasesti dreptatea. Mergi pana la cel mai mare manger din sediul central. Direct,nu prin telefon. 

  Impanzeste ziarele. Mai ales ca ai inregistrarile la ce spui. Presa abia asteapta. 

  Eu sunt in timisoara si astia de aici m-au trimis la Bucuresti, m-am dus la OPC maine o sa ma duc la realitatea , dar oricum banii nu ii voi mai recupera


#6
costytza_84

costytza_84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2009

 dannyel87, on 3rd November 2009, 16:16, said:

Tin sa postez asta aici deoarece s-ar putea sa va ajute sa nu va loviti si voi de aceeasi problema.

Luni 26 oct 2009 ma duc si pun un colet la NEMO EXPRESS cu ramburs 2500 ron.
Marti ma suna omul caruia trebuia sai fie livrat coletul cu o falca in cer si una in pamant ca nu este ce am zis cai trimit si ca el nu imi da nici un ban....am ramas mirat bineinteles stiind ca eu tot ce am trimis era in regula....il sun peste cateva ore si il intreb ce a fost in neregula sa stiu sa verific si eu cand vine inapoi coletu stiind ca eu l-am pus ok....la care mi se rapsunde ca s-ar putea ca , coletul sa fie in regula ca trebuie sa vina cineva sa verifice sa vada daca este in regula(eu ramanand mut )....deci omul acela a ridicat coletul fara sa imi puna rambursul si acuma nu imi mai raspunde la telefon....ce raspuns au cei de la nemo...dupa sute de telefoane de la Timisoara la Bucuresti pe la toti sefii lor la care raspunsul lor era ca o sa imi iau banii  numai sa am rabdare....sa nu zic ca unu dintre ei a zis ca isi baga picioarele in coletul meu ca el nu este dator sa ma ascute pe mine (cine nu crede am inregistrare [email protected]).Astazi marti 3 noiembrie ii sun si imi raspunde un ratat de jurist care habar nu avea pe ce lume traia , o dadea numai in tampenii spunandule ca mie sami dea coletul sau banii nesimtitu acela imi raspunde" da eu te inteleg, dar eu coletul nu am cum sa ti-l dau si banii daca ii vrei trebuie sa ma dai in judecata si o sa tii dam" am ramas masca ...l-am intrebat ca oricum e constient ca nici o instanta din lume  nu ii va da dreptate si ca se vor adauga si cheltuielile de judecata la care el imi raspunde " sunt constient ca veti avea castig de cauza dar voi muta procesul in Ilfov si va dura un an de zile , acuma faceti ceva cu 2500 ron peste un an de zile nu veti mai face mare lucru, deci faceti ce credeti dvs de cuviinta" eu eram mut , numi venea sa cred ca celor carora le-am platit 48 ron pt a livra un colet, vin acuma si imi zic ca daca imi vreau banii trebuie sa-i dau in judecata .Nu am sanse de castig cu ei, defapt nu am nervi de ei , dar sunt curios daca ei vor avea nervi de mine de azi inainte
Sa nu crezi ca ai vre-o sansa sa dai in judecata si sa si castigi un proces in fata unei companii cum este Nemo Expres.........cat despre ceea ce tie ti s-a intamplat, nu pot spune ca nu este adevarat dar cred ca oarecum ai provocat tot ceea ce ti s-a spus. Si eu lucrez cu aproape toate firmele de curierat si pot sa spun ca Nemo Expres ma multumeste deplin. Cat despre o eventuala despagubire (cazul tau), cred ca trebuie trecuta prin ceva etape care bineinteles necesita timp...............multumeste-te sa iti vezi banii si ai grija de acum incolo cu cine colaborezi si aici ma refer la destinatarii expeditiilor tale........BAFTA

#7
dannyel87

dannyel87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2009

 costytza_84, on 4th November 2009, 17:33, said:

Sa nu crezi ca ai vre-o sansa sa dai in judecata si sa si castigi un proces in fata unei companii cum este Nemo Expres.........cat despre ceea ce tie ti s-a intamplat, nu pot spune ca nu este adevarat dar cred ca oarecum ai provocat tot ceea ce ti s-a spus. Si eu lucrez cu aproape toate firmele de curierat si pot sa spun ca Nemo Expres ma multumeste deplin. Cat despre o eventuala despagubire (cazul tau), cred ca trebuie trecuta prin ceva etape care bineinteles necesita timp...............multumeste-te sa iti vezi banii si ai grija de acum incolo cu cine colaborezi si aici ma refer la destinatarii expeditiilor tale........BAFTA

Sansele sa castig sunt 100% in orice instanta din lume .....dar necesita timp, nervi si bani.....m-a sunat astazi juristu si mi-a propus o intelegere....sa imi dea contravaloarea coletului , cat m-a ajuns pe mine nu cat am cerut ramburs......o sa trimit maine factura ca astazi nu am mai ajuns si nu am scaner acasa.....mi s-a spus ca se rezolva in aceeasi zi ......sunt curios daca o sa fie asa .....cat despre destinatari cum zici tu nu am de unde sa stiu cu cine colaborez pt ca  vand si cumpar mult de pe internet....o sa am grija ca de acum inainte sa imi aleg un curier care imi ofera o asigurare ......oricum voi reveni maine si va voi spune ce am reusit sa rezolv.......cat despre provocat  nu am provocat pe nimeni......mi-a zis unu dintre dispeceri ca isi baga picioarele in plicul meu si am ramas mut .....si mi-a zis juristu ca nivelul meu e sub mediu si atunci clar ca nu am mai tacut si l-am bagat si l-am scos pana mi-a inchis telefonu......daca vrei inregistrarile sa te convingi dami un mail si ti le trimit

#8
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
Omule, tu ai dovezile necesare sa ii dai in judecata, sa ceri daune morale de multi bani si sa iti plateasca si cheltuielile de proces. Trebuie doar sa faci scandal. Daca partea cu judecata iti da prea multe batai de cap ii ameninti ca mergi la otv si le faci reclama nasoala si isi pierd clientii, numai sa nu ramai doar cu amenintari.

#9
Cus

Cus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.09.2006
nemo expres e cea mai slab organizata firma de curierat,in zgarcenia lor fac totul manual,nici macar niste softuri nu sunt in stare sa-si cumpere,pierd colete si nu recunosc,mi-au pierdut 2 monitoare samsung acum 2 ani si nu am mai vazut nici un ban.Am fost la ei la sediu sa vorbesc si am vorbit degeaba,nu au facut nimic,nu mai colaborati cu asemenea firma de curierat ca va ardeti.

#10
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
In zgarcenia lui NEMO EXPRESS...... Dar gandeste-te ca in zgarcenia ta ai apelat la ei.........

Credeti ca sunteti primii carora li s-a intamplat sau ultimii.
Asteptati in continuare banii ca la banii vostri le e gandul.

#11
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 dannyel87, on 4th November 2009, 19:24, said:

Sansele sa castig sunt 100% in orice instanta din lume .....dar necesita timp, nervi si bani.....m-a sunat astazi juristu si mi-a propus o intelegere....sa imi dea contravaloarea coletului , cat m-a ajuns pe mine nu cat am cerut ramburs......o sa trimit maine factura ca astazi nu am mai ajuns si nu am scaner acasa.....mi s-a spus ca se rezolva in aceeasi zi ......sunt curios daca o sa fie asa .....cat despre destinatari cum zici tu nu am de unde sa stiu cu cine colaborez pt ca  vand si cumpar mult de pe internet....o sa am grija ca de acum inainte sa imi aleg un curier care imi ofera o asigurare ......oricum voi reveni maine si va voi spune ce am reusit sa rezolv.......cat despre provocat  nu am provocat pe nimeni......mi-a zis unu dintre dispeceri ca isi baga picioarele in plicul meu si am ramas mut .....si mi-a zis juristu ca nivelul meu e sub mediu si atunci clar ca nu am mai tacut si l-am bagat si l-am scos pana mi-a inchis telefonu......daca vrei inregistrarile sa te convingi dami un mail si ti le trimit

nu vreau sa te jignesc, da' esti prost, amice!
nu-i lasam... nici daca trebuia sa dorm la usa lor!

#12
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Eu am lucrat la DHL acu ceva timp.
Daca dai un ban - ai servicii, daca nu - ai nemo...
Nu o lua in nume de rau, e o constatare.

#13
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006
OOOFFFF TOPIC.

DHL
O placere cu ei.
Vin acasa gasesc in cutia postala o hartiuta cu 'ne pare rau dar nu ati fost acasa' si dupa aceea in functie probabil de ce vecini sunt acasa:
- hartie semnata de alt vecin si coletul la el
- coletul meu la un ghiseu la 3 minute de casa

HERMES:
-prima zi (marti): 'omule ai colet nu esti acasa viu maine mai tarziu poate te prind'
-a doua zi(miercuri): 'omule am venit si acu tarziu si tot nu esti vezi ca viu sambata, sa fi acasa'
-a treia zi (sambata) poftim coletul

Se poate si asa daca esti in o tara cu apa calda intr-un mare oras :)

On topic: atata timp cat pot face asta si scapa ar fi dobitoci sa nu continue.
Tu poti sa le multumesti celor tepuiti pana acum ca nu au luat atitudine(vezi cel cu monitoarele).

#14
dannyel87

dannyel87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2009
Am rezolvato pana la urma pe cale amiabil cu ei ...am avut facturile cu tot ce am avut in colet , m-a sunat juristu si am cazut la intelegere sa imi deconteze tot ce m-a costat pe mine ....mi-au dat o  despagubire de 1240 ron si asta este ......legea este foarte proasta....acel colet sa il trimit m-a ajuns 48 ron...am crezut ca am asigurare la el dar nu era asa ceva....de acuma inainte voi trimite toate coletele asigurate ....se mai adauga 1% din valoarea coletului dar macar nu mai am probleme de genu....dupa lungi discutii cu ei se pare ca au si ei partea lor de dreptate .....daca ala a luat coletul si a scos afara curierul ce putea sa faca curierul....asta este....nu am castigat nimic la afacere dar macar nici nu am pierdut ....m-am invatat  minte de acum inainte

#15
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

 dannyel87, on 11th November 2009, 12:57, said:

.....daca ala a luat coletul si a scos afara curierul ce putea sa faca curierul....asta este....nu am castigat nimic la afacere dar macar nici nu am pierdut ....m-am invatat  minte de acum inainte

Ciudata abordare...
Eu am lucrat la o firma de curierat (C....s), si daca lasam un cloet cu ramburs fara sa incasez rambursul, il plateam mai apoi din banii mei.

#16
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Eventual sa dai datele celui care a primit coletul ...
S-ar putea sa fie curierul mana in mana cu destinatarul.

#17
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,596
  • Înscris: 01.12.2007
Nu este treaba ta ca acel curier nu a primit banii. Are chitantier cu el sa taie pentru suma incasata, suna la politie daca clientul il da  afara si nu ii plateste marfa adusa, era treaba curierului sa ia bani nu sa pierzi tu. Raman la parerea ca ai facut o prostie ca nu i-ai reclamat, nu conta ce aveai in colet. Fac pariu ca acel curier va plati din buzunarul lui 2500 ron si Nemo va face un profit frumusel pe nervi tai si bani curierului.

#18
adrianciocalau

adrianciocalau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 05.01.2005
Problema mare cu NEMO EXPRES este lipsa de transparenta si modul execrabil in care isi trateaza clientii. Dupa ce lucrasem deja cu ei in doua randuri fara probleme, am incercat sa expediez un colet din Brasov la Sighetul Marmatiei. De la inceput mi s-a parut suspect ca agentul care preia coletele nu-ti comunica niciun tarif urmand sa-ti aduca factura a doua zi, insa m-am bazat pe faptul ca pretul va fi "la fel ca pana acum". Surpriza insa! Pentru un colet de 3 kg de la Brasov la Sighetul Marmatiei mi s-a cerut suma de 73 RON! Asta pentru ca "Sighetul Marmatiei nu este pe lista noastra de agentii si se percepe extra tarif pentru localitati limitrofe” (sau ceva de genul asta). Am refuzat sa platesc factura si mi s-a spus ca vor face retur la colet si nu-l voi putea recupera decat dupa ce voi plati tur retur Brasov - Baia Mare. Refuz sa platesc si aceasta suma si m-am adresat deja ANPC. Astept un raspuns de la ei insa cu siguranta nu voi mai apela niciodata la NEMO EXPRES.

Mai tarziu am descoperit si postul asta despre serviciile si atitudinea de toata jena ale celor de la NEMO EXPRES. Alte pareri si opinii despre NEMO EXPRES mai gasiti si pe sn.ro

Sper ca si articolul meu sa se indexeze cat mai sus in Google astfel incat toti cei care cauta opinii si impresii despre serviciile firmei NEMO EXPRES sa fie informati de “pericolele” lucrului cu ei. In momentul in care vor invata sa-si trateze clientii cu respect atunci vor avea si reclama buna. Pana atunci, de evitat!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate