Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

FC Bihor Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Istoria clubului:
Wiki
fc-bihor.ro

Ultimul meci:

Etapa a XII-a

Sâmbătă, 31 octombrie
FC Drobeta Turnu Severin - FC Bihor Oradea 1-0

Următorul meci:

Etapa a XIII-a*

-

Etapa a XIV-a

Sâmbătă, 14 noiembrie, 11:00
FC Bihor Oradea - Fortuna Covaci

*În etapa a XIII-a, echipa va sta deoarece sunt doar 17 echipe în Seria a 2-a, după ce CFR Timișoara a fost exclusă.

Clasament

1. UTA Arad 23p.
2. FCM Târgu Mureș 23p.
3. FC Argeș Pitești 22p.
...
12. FC Bihor Oradea 11p.




Se pare că nici anul ăsta nu ne putem gândi la o eventuală promovare. Primul lucru ar fi să nu ajungem în liga a 3-a. :w00t:
Bobby, ai legătura. :smoke:

#2
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Liga II seria a 2 - a, locul 12 spune totul :mellow: ce mai e de spus? poate faptul ca sunt o rusine pentru acest oras <_< , dar si mai rusine ar trebuii sa le fie celor din primarie care tin cu dintii de acest club pentru asi masca anumite "activitati" si a justifica anumite sume, privand de un viitor cu buna stiinta acest club, au mai fost investitori care si-au exprimat interesul pentru el dar alesii locali nu s-au pus deacord si nu sa materializat nimic. Pacat de stadionul ala pe care joaca pentru ca este peste cel al catorva echipe de liga I. Stadion pe care au avut loc recent anumite lucrari de reabilitare (atribuite bineinteles "cui trebuie") E o intreaga mafie in jurul acestui club si un mare cires dupa care se pot da diverse + e un bun si ideal pretext de a cheltuii niste bani din bugetul local ... care se cam intorc inapoi curati si apretati in buzunarele potrivite . In fine, sunt multe de spus vizavi de asta dar nu cred ca aici e locul potrivit pentru a intra in astfel de detalii.


Pe langa asta stiu ca e clubul local, bla, bla ... dar cand pasesc pe stadion am impresia ca intr-un ghencea :confuzzled:

Edited by Bobby_ro, 03 November 2009 - 15:57.


#3
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
o echipa de traditie cu un viitor incert...departe sunt vremurile de glorie ale CAO si doar cu sustinerea neconditionata a tuturor bihorenilor va renaste.

#4
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View PostBobby_ro, on 3rd November 2009, 15:55, said:

E o intreaga mafie in jurul acestui club si un mare cires dupa care se pot da diverse + e un bun si ideal pretext de a cheltuii niste bani din bugetul local ... care se cam intorc inapoi curati si apretati in buzunarele potrivite . In fine, sunt multe de spus vizavi de asta dar nu cred ca aici e locul potrivit pentru a intra in astfel de detalii.

Ce meciuri interesante a avut Bihorul in returul sezonului  trecut. ;) [Imi amintea de Gloria Bistrita in vremurile ei bune :P]

#5
Ed Malley

Ed Malley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 02.08.2007

View PostStryker_9, on 3rd November 2009, 16:23, said:

o echipa de traditie cu un viitor incert...departe sunt vremurile de glorie ale CAO si doar cu sustinerea neconditionata a tuturor bihorenilor va renaste.
Ce CAO , FC Bihor e CACAO......

Sa nu comparam mere cu pere. Echipa e penibila, cei din jurul ei sunt penibili, si pe nimeni nu intereseaza viitorul ei. De fapt cred ca nici pe suporteri, ca daca ar merge in C nu ar fi ceva mare tragedie. Sportul oradean e pe duca si echipa de fotbal e terminata din cauza ca probabil aceiasi comunisti care conduceau echipa in urma cu 20 de ani sunt in jurul ei si acum. Din punctul meu de vedere ori este preluata de unul cu bani care sa faca echipa ori se desfiinteaza, momentan este in coma profunda si nu prevad o revenire, poate sa fie sustinuta neconditionat si de cei din Hajdu-Bihar ca tot o echipa de rahat ramane.
:puke:

#6
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View PostEd Malley, on 6th November 2009, 16:42, said:

Ce CAO , FC Bihor e CACAO......

Sa nu comparam mere cu pere. Echipa e penibila, cei din jurul ei sunt penibili, si pe nimeni nu intereseaza viitorul ei. De fapt cred ca nici pe suporteri, ca daca ar merge in C nu ar fi ceva mare tragedie. Sportul oradean e pe duca si echipa de fotbal e terminata din cauza ca probabil aceiasi comunisti care conduceau echipa in urma cu 20 de ani sunt in jurul ei si acum. Din punctul meu de vedere ori este preluata de unul cu bani care sa faca echipa ori se desfiinteaza, momentan este in coma profunda si nu prevad o revenire, poate sa fie sustinuta neconditionat si de cei din Hajdu-Bihar ca tot o echipa de rahat ramane.
:puke:

inca un bihorean cu afinitati canine,asta e motivul pentru care e in starea asta echipa oradeana :death:

#7
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

View PostStryker_9, on 6th November 2009, 17:34, said:

inca un bihorean cu afinitati canine,asta e motivul pentru care e in starea asta echipa oradeana :death:

Aha, ce bine merge echipa! :inlove:



:death:

#8
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostStryker_9, on 6th November 2009, 17:34, said:

inca un bihorean cu afinitati canine,asta e motivul pentru care e in starea asta echipa oradeana :death:
:lol:

Si care e problema ta amice, ce legatura are scula cu prefectura ? ... si da, pe aici sunt (foarte) multi cu astfel de afinitati, bravo lor!

Edited by Bobby_ro, 06 November 2009 - 18:05.


#9
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

FC Bihor Oradea - Fortuna Covaci 2-1
Lukacs (43', 61') - Fildan (17')


FC Bihor a învins Fortuna Covaci said:

Echipa unui sat din Timiș, cu 200 de gospodării, pe numele ei Fortuna Covaci, a făcut tot ce i-a stat în putință pentru a pleca neînvinsă de la Oradea. În minutul 17 stadionul orădean a amuțit când Fildan a scăpat printre mâini un șut centrare expediat de Trandu, de la mare distanță.

Orădenii au acuzat șocul și nu au reușit să se apropie decât de două ori de poarta oaspeților, în ambele faze atacanții lui Ovidiu Lazăr evidențiindu-l pe portarul Fortunei, Mădălin Smaranda. Cel mai controversat moment al partidei s-a petrecut în minutul 43, când Bucur a centrat, Lukacs a reluat cu capul, iar portarul Fortunei a reținut.

De la margine s-a agitat însă fanionul arădeanului Ioan Cristea, care a văzut că Mădălin Smaranda ar fi prins mingea dincolo de linia porții, iar Bihorul a egalat. "Nu a fost gol. Eram pe linia porții și am prins balonul. De altfel toți fotoreporterii și copiii de mingi au confirmat acest lucru, însă nu a mai contat. Dar vă spun că băteam la Oradea dacă nu se valida acel gol, chiar înainte de pauză", a spus Mădălin Smaranda.

În cele din urmă Bihorul a marcat după cadoul făcut de Situwe, un henț în propriul careu și penalti transformat de Lukacs, la 15 minute după reluare.

Se poate spune că zeița Fortuna a fost cu Oradea. Seria de rezultate negative a fost întreruptă, dar jocul echipei a scârțâit rău.

Din cele șapte partide disputate sâmbătă în serie, numai FC Bihor a reușit să câștige pe propriul teren!

Sursa: bihoreanul.ro


Mda, se pare că am câștigat cu noroc. :death:

Clasament

1. FC Argeș Pitești* 25p.
2. FCM Târgu Mureș 25p.
3. UTA Arad* 24p.
...
12. FC Bihor Oradea 14p.


*FC Argeș și UTA au doar 12 meciuri (restul au câte 13 sau 14 meciuri jucate).



Următorul meci:

Etapa a XV-a
Sâmbătă, 21 noiembrie, 11:00
FC Silvania - FC Bihor Oradea

#10
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Mda, încă 2 înfrângeri.

Etapa a XV-a

FC Silvania - FC Bihor Oradea 1-0


Etapa a XVI-a

FC Bihor Oradea - Dacia Mioveni 2-4

Etapa a XVII-a
Sâmbătă, 5 decembrie, 11:00
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Bihor Oradea

După ce era 4-0 pentru Dacia, s-au trezit și mămăligarii să joace.
Presimt încă o înfrângere etapa viitoare



Clasament

1. UTA Arad 30p.
2. FCM Târgu Mureș 30p.
3. FC Argeș Pitești 2spam.spam
...
14. FC Bihor Oradea 14p.


Liga a III-a, păzea, VENIM! :death:

#11
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Da cineva vreo sansa Bihorului anul asta? Ma refer in special la faptul ca Vizer a venit din nou la echipa.

#12
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Nici un oradean pe aici? Continui tot eu atunci.

ACU Arad   0 - 1 FC Bihor Oradea

in ultimul meci. Momentan FC Bihor e pe 2, dar ce-i drept... dupa doar 3 etape

#13
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Na ca ne-am luat-o de la UTA in ultima etapa.

Sunt curios cine va promova din aceasta serie. Pana acum lupta pare foarte stransa iar echipele sunt relativ echilibrate. Eu personal as da sanse serioase acestor 2 echipe in urmatorii 1-2 ani, pentru ca sunt formate din tineri (care deja joaca bine ca echipa).

#14
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Eu zic ca Petrolul si Oradea :) .

#15
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Eu sunt putin sceptic in ce priveste FC Bihorul... Dar sunt increzator ca in curand vom avea o echipa puternica daca lucrurile merg bine.

#16
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Și dacă promovează (deși, sincer, nu cred) cât crezi că vor rezista?

#17
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View PostColtAlb, on 31st October 2010, 19:48, said:

Și dacă promovează (deși, sincer, nu cred) cât crezi că vor rezista?

Doar 1 an .
Nu cred ca au destule experienta .

#18
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
Mi se pare o prejudecata. Nu ai de unde sti cate schimbari intervin la echipe in 1-2 ani de zile...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate