Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

Mate,Glossy si anti glare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
marian_aldea

marian_aldea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 19.05.2009
Buna,un amic de-al meu e in cautarea unui monitor lcd.
M-am uitat pe forum,am cautat pe google,dar la unele specificatii m-am pierdut.
Ce vrea sa insemne " Mate,Glossy sau Anti glare" ? Care din astea se vede mai bine ? Tipul are acum un Samsung
Asta ce tip de screen e ? Glossy ? Mate ? Anti glare ?
Screen-ul ce-l are el,e diferit de screen-ul laptopului meu,al meu e mai "lucios" Daca mi-e oprit laptopul,e ca "oglinda" :)
Va rog sa ma lamuriti. Mersi.

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Glossy este acel ecran lucios, capabil de culori si contrast mai puternic, insa reflecta lumina din spate - asta e un dezavantaj mare.
Anti-glare este ecranul mat, cu o suprafata nu foarte fina pentru a putea dispersa lumina, nu pentru a o reflecta. Asta e mai bun ca nu te deranjeaza lumina din spate - nu prea se reflecta in el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate