Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

pariu tip sistem

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
marga4433

marga4433

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 06.04.2008
salut , sunt nou in lumea pariurilor  si ma roade un lucru :D   : nu stiu cum sa calculez castigul unui bilet de tip sistem :) . Am pus astazi un bilet cu cu 9 meciuri sistem sa pierd 2 . Am citit pe undeva ca , castigul se calculeaza astfel [ Castigul maxim ( in cazul meu 770 lei) / nr. de combinatii ( in cazul meu 36)  * cotele meciurilor castigate ( in cazul meu , daca le castig pe toate 20.3 ) ] .

770 / 36 = 21.38  * 20.3 =  434 lei  

si totusi pe biletul meu scrie ca , castigul maxim este de 770 . Chiar vreau sa aflu cums e calculeaza fiindca saptamana trecuta pe un bilet cu castig maxim de 2500 am pierdut un meci  ( pusesem tot sistem 2) si ma asteptam sa primesc vreo 15-20 de milioane , totusi cand am ajuns la casa e pariuri am primit doar 350 de lei :)

Multumesc anticipat

#2
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005

View Postmarga4433, on 2nd November 2009, 16:01, said:

salut , sunt nou in lumea pariurilor  si ma roade un lucru :D   : nu stiu cum sa calculez castigul unui bilet de tip sistem :) . Am pus astazi un bilet cu cu 9 meciuri sistem sa pierd 2 . Am citit pe undeva ca , castigul se calculeaza astfel [ Castigul maxim ( in cazul meu 770 lei) / nr. de combinatii ( in cazul meu 36)  * cotele meciurilor castigate ( in cazul meu , daca le castig pe toate 20.3 ) ] .

770 / 36 = 21.38  * 20.3 =  434 lei  

si totusi pe biletul meu scrie ca , castigul maxim este de 770 . Chiar vreau sa aflu cums e calculeaza fiindca saptamana trecuta pe un bilet cu castig maxim de 2500 am pierdut un meci  ( pusesem tot sistem 2) si ma asteptam sa primesc vreo 15-20 de milioane , totusi cand am ajuns la casa e pariuri am primit doar 350 de lei :)

Multumesc anticipat


Pai cred ca este imporetanta si cota meciului pe care l-ai pierdut.

Eu as zice ca e calculul mult mai simplu. Sa zicem cum ai ales tu: sa ti iasa 7 meciuri din 9, asta inseamna sa zicem 40 variante. Tu pui 1 leu/varianta,adica 40 lei in total. La final iti ies 7 meciuri. Inseamna ca una din combinatiile alea e castiigatoare. Iar suma reprezinta 1 leu * cotele meciurilor castigatoare.

Repet,nu am jucat niciodata sistem,dar asa ar fi logic sa fie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate