Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iTab48R - media player hd cu TV tuner

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#181
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
:-)
eu va recomand Piatra Neamt, personal m-am mutat aici din Bucuresti si inca n-am regretat.
serios vorbind, in cateva luni vom avea un media player cu DVB-T PLUS DVB-C, da C
avem deja unul dar e doar 1080i, si am preferat sa asteptam.

#182
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Legat de "exceptia de la regula" in cazul vostru firma de cablu din Piatra-Neamt , confirm si eu procedeul de reconversie pe care-l aplica firma respectiva , deoarece inainte ca fosta firma de cablu Romsat din Bucuresti ( cine a fost abonat la ei sau au auzit de ei , aveeau sediu pe sos. Oltenitei intr-o cladire/institut de vreo 12-13 etaje ) sa fie "inghitita" de rcs foloseau acelas procedeu
Adica reconverteau programele receptionate de ei prin cablu/satelit si le emiteau in eter in banda de 2Ghz parca , iar abonatul aveea o antena special construita cu convertor de la 2Ghz in banda 470-863Mhz ( TV UIF )si receptiona programele/frecventele emise de ei cu tv-ul in banda UIF
Ceva de genul acesta era ideea de transmitere a programelor catre abonati , deci nu foloseau clasicul cablu ca la firmele de cablu
De aceea la voi in Piatra-Neamt puteti receptiona in dvb-t si alte programe in afara de cele oficiale/stiute la ora actuala din acest domeniu ( dvb-t )
Insa pentru a putea emite trebuie ca respectiva firma sa aibe licente de emisie doar pe anumite frecvente , pentru a nu interfera cu prgogramele care emit "curat/oficial" in domeniul dvb-t
Piatra-Neamt nu se afla deocamdata pe lista oraselor care sa detina un emitator rf dvb-t si de aceea firma respectiva emite prin procedeul descris mai sus , bravo lor



Offtopic

Romsat a fost prima firma care a avut in grila programe pentru adulti si documentare ( erau vreo 3 de Discovery ) si o perioada am mers in paralel la 2 firme de cablu
Ceea care functiona normal si aveea in grila vremurilor respective programe ca RTL, SAT1, PRO 7, Canale 5, Italia 1, Rete 4 si aceasta firma - Romsat - care aveeau pana in 10-14 programe
Tin minte ca cei de la Romsat mi-au montat si un comutator rf , pentru a numai schimba antena tot timpul
Insa in timp au fost "inghitite" ambele firme din zona in care locuiesc si astfel sa ajuns la o singura firma rcs , dar aici deja este un alt subiect

Valentine1 sa nu-mi spui ca cel de la Intel , mai exista si o alta firma/model cu tuner dvb-t/c hd ?
Te intreb fiindca pentru un astfel de tuner automat trebuie si un alt chipset , Realtek 1283 nu stie decat de demodulatie dvb-t nu si dvb-c
Din cauza demodularilor diferite intre dvb-t si dvb-c , numai poate exista o "banda/domeniu" comun 47-863Mhz cum stiim ca exista la televiziunea clasica/analogica
Acum atat dvb-t-ul cat si dvb-c-ul pot merge in comun/paralel pe intreg domeniul ( 47-863Mhz ) , cel putin teoretic
Insa practic ca intotdeauna pot aparea diverse probleme si atunci se prefera totusi in a se "merge/practica" doar anumite frecvente pentru dvb-t si anumite frecvente pentru dvb-c

Edited by lupull, 09 April 2010 - 18:50.


#183
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ca tot veni vorba de firma aia de cablu, ar fi fost interesant un dispozitiv mic intercalat intre cablul de la providerul TV si iTab si care sa transforme instantaneu semnalul din DVB-C in DVB-T. Ca daca aia emit DVB-T pe cablu presupun ca nu sunt niste parametri total diferiti, ca eu asa am intelesc ca aia emit prin cablu. Bineinteles ca faza asta ar fi fost valabila numai in cazul RDS pentru ca ei emit necodat.
Poate ne spune mai multe lupull despre diferentele intre DVB-C si DVB-T dpdv al parametrilor, ca tot are chef de forum. ;) Eu am inteles ca nu sunt mari diferente intre DVB-C si DVB-T si tocmai de aceea tunerele de DVB-T ar fi putut fi folosite teoretic si pentru DVB-C daca au firmware potrivit.

Edited by Mtz, 09 April 2010 - 18:47.


#184
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
ah, pai atunci nu sunt vesti bune, caci firma, celebra de acum, despre care tot vorbim e pe cale sa fie inghitita de RDS

@lupull - foarte interesant

#185
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View Postvalentine1, on 9th April 2010, 19:32, said:

aparat in plus inseamna pur si simplu un televizor, iar cine isi ia media player fara sa aiba televizor probabil ca greseste pe undeva

nu are treba nici macar acum ce zici tu cu realitatea, degeaba ai televizor daca nu ai UN RECEPTOR DVB-C sau UN RECEPTOR DVB-S sti si tu ca fara ele nu poti receptiona RCS sau UPC sau DOLCE sau BOOM chiar daca ai televizor si-l conectezi prin SCART la iTab48R chiar daca te supar am repetat asta pentru ca sunt sigur ca mai sunt idioti ca prietenul meu care cumparase iTab48R  crezand ca poate receptiona cu el DIGITV UPC asa cum initial se intelesese si cum inca mai persista confuzia pentru ca si tu te tii cu dintii de expresia gresit formulata cum ca face ceva daca mai ii pui ceva etc

si tot fara nici un fel de ironie:  iTab48R e o "scula" foarte buna paca ca nu vrei totusi se rectifici eroarea (macar cum se exprima aia de la Hyundai)

O seara buna tuturor si scuze daca am fost off topic

#186
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
@KapitaK - pai bine, ca sa incheiem cu asta si ca sa fii tu fericit, adaug la "televizor" si expresia "cu tuner DVB-C/DVB-S" sau pur si simplu "receptor extern, conectat la iTab48R prin Scart sau AV-IN".
putem discuta acum si despre altceva?  :D

#187
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View PostMtz, on 9th April 2010, 19:42, said:

Poate ne spune mai multe lupull despre diferentele intre DVB-C si DVB-T dpdv al parametrilor, ca tot are chef de forum. ;) Eu am inteles ca nu sunt mari diferente intre DVB-C si DVB-T si tocmai de aceea tunerele de DVB-T ar fi putut fi folosite teoretic si pentru DVB-C daca au firmware potrivit.

Sunt multe de povestit, diferentele sunt mari incepand de la frecventa si terminand cu codarea! Nu se pot modifica numai prin firmware tunerele!

View Postvalentine1, on 9th April 2010, 19:50, said:

@KapitaK - pai bine, ca sa incheiem cu asta si ca sa fii tu fericit
...
putem discuta acum si despre altceva?  :D

Gata scuze, nu reveneam daca tu nu interveneai cu alea... si oricum eu mor de ras pe jos, acum vorbeam si cu "Nicu" prietenul asta al meu care s-a pacalit cu informatiile tale de pe site si din cauza caruia am cumparat eu iTab48R cand l-am vazut la el (ma chemase sa il ajut sa receptioneze ce nu se poate ca intelesese boul gresit) i-am zis sa intre si el aici dar nu vrea ca cica la ce ti-ar scrie el acum ar fi blocat pe loc de administratori, oricum e baiat bun si-i trece, plus ca e de-al nostru adica utilizator iTab48R ha ha ha

#188
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Offtopic

Mtz nici eu nu stiu mai bine , dar pentru documentare ai aici :

- DVB-T : http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T - using COFDM modulation
- DVB-C : http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C - using a QAM modulation

Teoretic tunerul in speta ar trebui sa stie ambele demodulatii , in plus am constatat cu regret din practica ca un tuner dvb-t de pc nu va putea nici odata sa receptioneze si dvb-c
Practic am avut un Leadtek DTV 2000H si acum un Hauppauge HVR4000 si cu nici unul nu pot receptiona dvb-c , cu toate ca sant abonat rcs
Studiaza putin oferta tunerelor pentru pc pe pci normal/express si o sa vezi ca nu exista ( sau cel putin nu am gasit eu in comertul nostru ) , un model/firma care sa poata demodula ( fiindca aici este diferenta , nu la receptie ) ambele standarde : dvb-t si dvb-c
Insa in ultima vreme o singura firma ( tot asa din ce stiu eu ) Terratec au scos niste tunere dvb-t/c hd , dar pe usb
Acel media player de la Intel are posibilitatea de demodulare pentru ambele standarde din chipsetul respectiv , deci pe cand un chipset cu asemenea posibilitatii de demodulare de la Realtek sau Sigma ?
Deci concluzia fiind ca oricat ai fii dorit sa instalezi/conectezi un tuner extern pe usb care sa stie ambele demodulatii , tot nu vei putea sa-l folosesti ( cel putin pe actualele chipseturi folosite ) daca chipsetul nu va recunoaste/stie si el de cele 2 tipurii de demodulatie

Edited by lupull, 09 April 2010 - 19:08.


#189
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
hai sa zic si un minus la  iTab48R :
EPG-ul e o mare porcarie, nu-l afiseaza ca la orice receptor pe zile la mai multe programe in grila ci numai pe programe fiecare separat! Deci EPG program cu program separat, trebuie sa apesi mai multe butoane aiurea de te ia ameteala ca sa vezi epg la mai multe, noroc ca pr DVB-T Bucuresti nu avem EPG decat la PROTV HD si SPORT.RO HD ha ha
La mine pe TV (Sony Bravia) EPG (GUIDE) imi apare frumos pe cate 10 programe simultan, cu perioade setabile, programare, cu timp, gen, etc ...stia chiar si GUIDE PLUS!

Edited by KapitaK, 09 April 2010 - 19:34.


#190
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pe undeva cred ca nici nu prezinta un mare interes deocamdata pentru noi ( zic eu ) , fiindca din 11 posturi doar 2 posturi specificate de tine si apartinand aceluias operator
Insa pe viitor nu cred ca ar fii o problema cu un update de firmware , corectarea acestui "minus"
Sony este insa o firma de renume international in comparatie cu ceea a media playerului si de aceea trebuie sa respecte cu strictete niste standarde internationale
Insa cu toate astea si cei de la Sony au "greselile" lor propii legat de firmware-ul lcd-urilor lor , acestea fiind un alt subiect de discutii

#191
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
interesant:
daca inregistrati cu tunerul DVB-T incorporat un program ce contine TELETEXT (TVR1 sau TVR2) fisierul inregistrat va contine si teletextul din momentul inregistrarii, am verificat si am filmarile cu continutul TXT din perioada respectiva de timp, nu stiu exact ce memorie are txt-ul dvb-ului incorporat insa am intrat in cateva pag ca proba si pare ca a retinut multe pagini, daca nu poate tot ...

#192
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu am zis ceva mai sus despre ce anume face un tuner DVB-T cand inregistreaza si daca tot ai spus ca te pricepi la DVB-T si nu numai ar fi trebuit sa ti se para normal sa ai si teletextul.
Si tot ca un exemplu, TViX 6500 are optiune in care inregistreaza deodata toate cele 9 programe, adica preia tot ce "vine pe antena" si "pune" pe HDD.

Asa arata streamul TS de la TVR1 analizat cu mediainfo:

ID							   : 12C
Complete name					: R:\REC\20100409_2238.ts
Format						   : MPEG-TS
File size						: 10.6 MiB
Duration						 : 18s 675ms
Overall bit rate				 : 4 528 Kbps
Network name					 : SRTV
Original network name			: Astra 1

Video
ID							   : 510 (0x1FE)
Menu ID						  : 1 (0x1)
Format						   : MPEG Video
Format version				   : Version 2
Format profile				   : Main@Main
Format settings, BVOP			: Yes
Format settings, Matrix		  : Default
Duration						 : 18s 680ms
Bit rate mode					: Constant
Bit rate						 : 4 022 Kbps
Nominal bit rate				 : 4 000 Kbps
Width							: 720 pixels
Height						   : 576 pixels
Display aspect ratio			 : 4:3
Frame rate					   : 25.000 fps
Standard						 : PAL
Resolution					   : 8 bits
Colorimetry					  : 4:2:0
Scan type						: Interlaced
Scan order					   : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame)			   : 0.388
Stream size					  : 8.96 MiB (84%)

Audio
ID							   : 500 (0x1F4)
Menu ID						  : 1 (0x1)
Format						   : MPEG Audio
Format version				   : Version 1
Format profile				   : Layer 2
Duration						 : 18s 624ms
Bit rate mode					: Constant
Bit rate						 : 192 Kbps
Channel(s)					   : 2 channels
Sampling rate					: 48.0 KHz
Video delay					  : -221ms
Stream size					  : 437 KiB (4%)
Language						 : Romanian

Text
ID							   : 118 (0x76)
Menu ID						  : 1 (0x1)
Format						   : Teletext
Language						 : Romanian

Menu
ID							   : 5001 (0x1389)
Menu ID						  : 1 (0x1)
Duration						 : 18s 675ms
List							 : 118 (0x76) (Teletext, Romanian) / 500 (0x1F4) (MPEG Audio, Romanian) / 510 (0x1FE) (MPEG Video)

Edited by Mtz, 09 April 2010 - 22:43.


#193
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View PostMtz, on 9th April 2010, 23:25, said:

Eu am zis ceva mai sus despre ce anume face un tuner DVB-T cand inregistreaza si daca tot ai spus ca te pricepi la DVB-T si nu numai ar fi trebuit sa ti se para normal sa ai si teletextul.
Si tot ca un exemplu, TViX 6500 are optiune in care inregistreaza deodata toate cele 9 programe, adica preia tot ce "vine pe antena" si "pune" pe HDD.
...

Vezi ca-ti iei prea tare avant cu afirmatiile, faptul ca ai vazut in codul sursa de la un program digital si info teletext aia nu inseamna ca teletextul se regaseste numai in programul digital, ai uitat ca teletextul exista de ani buni si in programele analog?
Am uitat sa precizez pentru cine nu si-a dat seama ca TELETEXTUL din fisierul video inregistrat l-am "vazut" cu teletextul televizorului nu se poate comuta pe teletextul tunerului DVB-T decat cand esti pe DVB-T nu si pe vizualizare fisiere media si tin sa precizez pentru stinta ta ca teletextul este prezent pe orice fisier media inregistrat de pe un program tv (inclusiv analog) cu semnal ok si prezenta teletext ...valabil si probat de mine de ani buni pe VCR si DVDR!
Fa si tu o proba la tine sa vezi...

Ai probat tu inregistrare simultana a noua programe pe TViX 6500?! ...daca ziceai toate programele digitale de pe aceasi frecventa cum sunt in Bucuresti cate 2 sau cate 3 sau cate 6 te credeam mai usor dar asa ...

Edited by KapitaK, 09 April 2010 - 23:50.


#194
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Uite in atasament screenshot din VLC cu teletext functional dupa ce am apasat 200 din acelasi fisier analizat cu mediainfo.

Attached File  vlcsnap_2010_04_10_00h55m08s50.png   613.39K   19 downloads

E un player, nu un "cod sursa de la un program digital". Inainte sa spui chestia cu "codul sursa" nu strica sa cauti pe net si sa vezi ce anume face acel mediainfo. Daca tot erai sigur de faza cu teletextul si pe care o stiai de pe vremea analogicului, nu stiu de ce te-ai mai mirat in postul precedent.

View PostKapitaK, on 10th April 2010, 00:44, said:

Vezi ca-ti iei prea tare avant cu afirmatiile,

Nu exagera cu interpelari de genul asta. Pe undeva e vina mea ca ti-am permis pana acum sa te adresezi intr-un stil care nu e specific ariei video, chiar daca nu se refereau (pana acum) la mine. Dar m-am gandit ca esti relativ suparat pentru ceea ce scria pe site, Nicu la fel si el si ai vrut sa te descarci pe forum eventual si pentru el.
Vezi cum posteaza lumea pe aria video si vei observa ca tonul folosit de tine in multe posturi de pana acum, nu este specific ariei. Daca se fac diferite mascareli pe alte arii, e treaba altora si nu ma intereseaza. Nu e biserica aici, se mai fac si glume, ne mai enervam dar nu o tinem intr-un flame tot timpul.
Repet, incearca sa citesti mai multe subiecte de pe aria video ca sa vezi cam care e atmosfera la noi. Daca e cineva violent pe aici, ala sunt eu. Userii vin si pleaca, mai scuipa, mai injura, dar eu tot sunt pe aici de vreo 8 ani si daca unii useri care deranjeaza nu plecau singuri, ii trimiteam eu la plimbare.

Edited by Mtz, 10 April 2010 - 00:08.


#195
paul kupas

paul kupas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.12.2006
Un bug constatat la  fw i48R1C_443_091215. Sunet DTS, cu iesirea audio setata pe SPDIF RAW face downmix la 2 canale PCM in loc de pastrough DTS. Dupa update la fw i48R1C-505_b29 problema s-a rezolvat, dar subtitrarea este modificata in rau, dupa parerea mea, fata de versiunea anterioara avind in vedere stralucirea si contrastul acesteia. Subtitrarea tinde spre gri, iar conturul este aproape inexistent. La citeva mkv-uri 1080p ,,a dat in nas" la primele secunde, dar dupa ce i-am dat stop si play redarea a decurs fara probleme. Actuala versiune este i48R1C-505_b29 si nici cu aceasta nu am resit sa vad un m2ts care arata cam asa:
General
ID                               : 0
Complete name                    : Viva Las Vegas.m2ts
Format                           : BDAV
Format/Info                      : Blu-ray Video
File size                        : 15.6 GiB
Duration                         : 1h 24mn
Overall bit rate                 : 26.3 Mbps
Maximum Overall bit rate         : 48.0 Mbps

Video
ID                               : 4113 (0x1011)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : VC-1
Format profile                   : AP@L3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate                         : 23.2 Mbps
Width                            : 1 920 pixels
Height                           : 1 080 pixels
Display aspect ratio             : 16:9
Frame rate                       : 23.976 fps
Colorimetry                      : 4:2:0
Scan type                        : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.466
Stream size                      : 13.7 GiB (88%)

Audio #1
ID                               : 4352 (0x1100)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 640 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 389 MiB (2%)

Audio #2
ID                               : 4353 (0x1101)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Format profile                   : TrueHD
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Variable
Bit rate                         : 640 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 389 MiB (2%)

Audio #3
ID                               : 4354 (0x1102)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 1 channel
Channel positions                : C
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 117 MiB (1%)

Audio #4
ID                               : 4355 (0x1103)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 1 channel
Channel positions                : C
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 117 MiB (1%)

Audio #5
ID                               : 4356 (0x1104)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 1 channel
Channel positions                : C
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 117 MiB (1%)

Audio #6
ID                               : 4357 (0x1105)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 1h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 192 Kbps
Channel(s)                       : 1 channel
Channel positions                : C
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 117 MiB (1%)

Text #1
ID                               : 4608 (0x1200)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS

Text #2
ID                               : 4609 (0x1201)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS

Text #3
ID                               : 4610 (0x1202)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS

Text #4
ID                               : 4611 (0x1203)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS  

Probabil procesorul nu face fata bitrate-ului mare. Imaginea ingheata dupa primele secunde de redare, in timp ce sunetul si subtitrarea ruleaza aproape normal. Fata de WDTV Live partea de redare este net inferioara. Ramine de vazut ce stie la inregistrare.

#196
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
nu înțeleg de ce ai pus și aici, a doua oara, datele despre film, după ce te-am anunțat pe PM că le trimit azi la producător, lucru pe care l-am și făcut.
luni cei de la R&D vor avea un răspuns.

Quote

subtitrarea este modificata in rau, dupa parerea mea, fata de versiunea anterioara avind in vedere stralucirea si contrastul acesteia. Subtitrarea tinde spre gri, iar conturul este aproape inexistent
este o problemă generată de SDKul Realtek, se întâmplă și la alte media playere, va fi reparată într-un firmware următor, atunci când se va trece pe noul SDK.
Probabil procesorul nu face fata bitrate-ului mare
nu-i așa de mare bitrateul, și sigur se va remedia prin FW

#197
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010

View PostMtz, on 10th April 2010, 01:06, said:

Nu exagera cu interpelari de genul asta. Pe undeva e vina mea ca ti-am permis pana acum sa te adresezi intr-un stil care nu e specific ariei video, chiar daca nu se refereau (pana acum) la mine. Dar m-am gandit ca esti relativ suparat pentru ceea ce scria pe site, Nicu la fel si el si ai vrut sa te descarci pe forum eventual si pentru el.
Vezi cum posteaza lumea pe aria video si vei observa ca tonul folosit de tine in multe posturi de pana acum, nu este specific ariei. Daca se fac diferite mascareli pe alte arii, e treaba altora si nu ma intereseaza. Nu e biserica aici, se mai fac si glume, ne mai enervam dar nu o tinem intr-un flame tot timpul.
Repet, incearca sa citesti mai multe subiecte de pe aria video ca sa vezi cam care e atmosfera la noi. Daca e cineva violent pe aici, ala sunt eu. Userii vin si pleaca, mai scuipa, mai injura, dar eu tot sunt pe aici de vreo 8 ani si daca unii useri care deranjeaza nu plecau singuri, ii trimiteam eu la plimbare.

Imi cer scuze si acum si ori de cate ori e nevoie daca supar pe cineva, mai ales ca nu asta a fost intentia mea si nicidecum nu are legatura postarile mele cu ceea ce numesti tu "mascareli" si nici nu am "scuipat, injurat" si daca am gresit ultima data acum sigur am dreptate cand am spus ca "ca-ti iei prea tare avant cu afirmatiile", reactia ta nu e numai "violenta" ci si absurda, daca jigneam in mod direct pe careva, provocam vreun scandal ceva panica generala pe aria "video" etc atunci era altceva ...daca ai fi fost atent (si nu te-ai fi comportat ca un copil) ai fi observat ca "tonul" meu a venit intotdeauna ca raspuns a ceea ce era in topic in acel moment!

Imi cer scuze inca o data, iti urez succes in continuare in administrarea ariei video ...weekend placut!

#198
paul kupas

paul kupas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.12.2006

View Postvalentine1, on 10th April 2010, 10:01, said:

nu înțeleg de ce ai pus și aici, a doua oara, datele despre film, după ce te-am anunțat pe PM că le trimit azi la producător, lucru pe care l-am și făcut.
luni cei de la R&D vor avea un răspuns.
Speram sa-si dea si MTZ o parere. In postul anterior datele erau luate de pe site-ul de unde am luat fisierul. Cele postate ulterior au fost interpretate de Mediainfo. Daca te-am deranjat cu treaba asta .... SCUZE.

Edited by Mtz, 10 April 2010 - 11:03.
reparat quote


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate