Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Simulatoare de Condus Masini

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Ai dreptate, GTR2 si rFactor sunt MULT mai bune. Daca o iei asa, te informez mai departe :), Gtr2 si rFactor e aceeasi chestie, rFactor e facut pe engine-ul din GTR2, deci, the same thing. :)

Pentru initiatorul topicului: daca vrei sa joci simulator cu GRAFICA, si cel mai cel simulator dintre toate, iti recomand cu caldura ####, cel mai cel simulator.

Dupa el, Live for Speed.

#20
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
engineul e acelasi, dar sunt doua jocuri diferite. cele din seria race sunt indentice la meniuri, fiind adaugate in functie de versiune, masini si cateva trasee.

#21
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Ai dreptate.

Mama, cat sunt de prost. Acum mi-am dat seama. Am uitat 2 FOARTE IMPORTANTE simulatoare: 1) GT Legends (cu masini de epoca)

2) Aici, daca esti fan Rally (pentru cei ce confunda masinile de rally cu cele de FIA de exemplu, va spun, Rally e offroad), poti sa joci un SIMULATOR. Se numeste Richard Burns Rally. Sa nu-mi vii si sa-mi spui "aa, pai stiu de Collin Mcrae Rally. Collin Mcrae e arcade, un joc usor, RBR e un SIMULATOR. Recunosc ca acesta e simulatorul pe care l-am digerat cel mai greu si singurul simulator care m-a dat de pamant. La celelalte simulatoare nu sunt eu nu stiu ce bun, dar ma descurc bine, in schimb RBR este unul dintre cele mai greu de digerat jocuri. De neratat.

#22
Arhicman

Arhicman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.01.2010
Chiar m-ai facut curios Danny despre Richard Burns Rally. Multumesc :)

#23
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Sa imi spui daca iti place, daca te-a enervat, ce parere ai despre el.

#24
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

View PostDanny1345, on 28th January 2010, 16:37, said:

2) Aici, daca esti fan Rally (pentru cei ce confunda masinile de rally cu cele de FIA de exemplu, va spun, Rally e offroad), poti sa joci un SIMULATOR. Se numeste Richard Burns Rally. Sa nu-mi vii si sa-mi spui "aa, pai stiu de Collin Mcrae Rally. Collin Mcrae e arcade, un joc usor, RBR e un SIMULATOR. Recunosc ca acesta e simulatorul pe care l-am digerat cel mai greu si singurul simulator care m-a dat de pamant. La celelalte simulatoare nu sunt eu nu stiu ce bun, dar ma descurc bine, in schimb RBR este unul dintre cele mai greu de digerat jocuri. De neratat.


pare promitator din descrieri. nu prea m-am impacat cu raliurile, tocami datorita controlului arcade.. sa vedem.

#25
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Adevarul este ca nimeni nu se pune cu ####.

"It feels real because, mathematically, it is real."

#26
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Na? Nu-mi spuneti? Va place??/

#27
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
daca-mi donezi vreo 2 ore iti spun..

#28
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008

View PostbogdyMND, on 2nd January 2010, 01:16, said:

Cel mai bun simulator racing, Live For Speed.
Esti tu sigur de asta ? Le-ai jucat pe toate si stii ca e cel mai bun.
Iar ala cu TDU e cel mai bun pentru tastatura. Bai bolovane, simulator vine de la "a simula", adica simuleaza realitatea. Tu in realitate ai sageti sau wasd ?
Ce vorbiti voi ca niste oameni mari, dar habar nu aveti ce scoateti din gura.

#29
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Am cochetat si eu intr-un timp cu RBR dar nu e de mine. Nu ma tin nervii.

Este foarte greu de controlat masina. I-am tras intr-o zi vreo trei pumni volanului de am crezut ca sare si monitorul de pe birou, de atunci am jurat ca nu ma mai ating de nici un joc de raliu, pana si Colin McRae am ajuns sa-l evit, care este doar un pseudo simulator. Mai ales seria asta Dirt a zapacit de tot jocul, numai raliu nu este ala.
Apropo si Xpand-ul este un simulator bun, recomand fanilor de raliu sa il incerce.

Cine joaca LFS? Ce timpi ati scos pe BL? Ma intereseaza in special timpii scosi cu FBM-ul

Edited by DoubleV, 05 February 2010 - 00:18.


#30
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
hm..suna bn RBR  asta:)) trebuie sa il incerc si eu:-"

#31
andrystefan

andrystefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 24.12.2008
Recomand Toca

#32
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Toca?? Scuze, ma cam faci sa rad.

Toata lumea crede ca TOCA e simulator. Insa NU E! E o corcitura intre arcade si simulator. Ca si tampenia de NFS Shift. Prefer toca decat Shift. Oricum, tin sa te anunt, TOCA e semi-simulator.

View PostRoget, on 4th February 2010, 16:47, said:

Esti tu sigur de asta ? Le-ai jucat pe toate si stii ca e cel mai bun.
Iar ala cu TDU e cel mai bun pentru tastatura. Bai bolovane, simulator vine de la "a simula", adica simuleaza realitatea. Tu in realitate ai sageti sau wasd ?
Ce vorbiti voi ca niste oameni mari, dar habar nu aveti ce scoateti din gura.

     Care e faza? Zi-mi tu un simulator mai ceva ca si Live for Speed (in afara de ####). In ce sim ai mai vazut tu ca arcurile sa se comporte ca in Live for Speed?? In ce joc ai mai vazut tu Tyre Flexing?? (Cauciucurile sunt ELASTICE in joc, nu niste blocuri de ciment, au proprietati elastice si se misca foarte realist in derapaje). In ce joc iti suna masina stationata din fata mai incet si din spate (de la toba) mai tare ?? In care joc poti compara franarea cu/fara ABS??? In ce joc poti merge printre conuri ca sa faci diferenta intre anumite clase de masini???

     Faptul ca nu are trasee adevarate si cu pedigree nu inseamna ca jocul nu e SIMULATOR. [Apropo, jocul asta e creat de 3 (!!!) oameni]. Masinile se comporta extrem de realist, de multe ori chiar mai realist ca in ####.

Edited by Danny1345, 05 February 2010 - 21:58.


#33
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009

Quote

Recomand Toca
Eu nu recomand nimanui jocul acesta. E o pierdere de timp

Edited by DoubleV, 06 February 2010 - 00:17.


#34
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Nu e o pierdere de timp. Hai sa nu fim rai. Stiu ca nu e simulator 100%, dar e dragut prin incercarea lui de a fi unul. Sa stii ca jocul e destul de divers incat sa nu te plictiseasca. Stiu ca aici e un topic de simulatoare, si eu am o manie mare cu simulatoarele, dar sa stii ca si TOCA imi place, si merge oricand sa te distreze putin. Desigur, nu se compara cu ####/Live for Speed, dar nu e chiar o pierdere de timp.

DoubleV, chiar voiam sa te intreb (avand in vedere ca i-ai traznit una volanului si nu are nimic), ce volan ai??

Legat de timpii de pe BlackWood, o sa ii dau cateva ture, insa mai tarziu azi sau poate maine, acum nu prea am chef. FBM-u banuiesc ca e Formula BMW. (Nu le am cu prescurtarile). O sa incerc sa vad si eu cat scot. Apropo, Formula BMW din jocu asta m-i se pare cea mai reusita masina din toate jocurile, fiind depasita doar de Radical SR8-ul din ####.

Edited by Danny1345, 06 February 2010 - 11:15.


#35
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Pai nu prea pot sa spun ca nu are nimic  :lol:. Dupa ce l-am lovit a inceput sa caraie motorasul
Inafara de asta e sanatos tun, extrem de precis, FF-ul lucreaza la capicitate maxima.
Volanul este un Logitech MOMO.

Exact, la formula BMW ma refeream.
Asa este, FBM-ul este una din cele mai reusite masini, tinand cont ca baietii chiar au pus mana un astfel de bolid si l-au putut studia pe indelete. A se vedea acest video.

Edited by DoubleV, 06 February 2010 - 19:16.


#36
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Mi-ar placea sa fiu in locul omului acestuia :).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate