Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Simulatoare de Condus Masini

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Stie cienva un simulator de condus masini cu grafica buna ?dar sa se miste masina calumea ca in realitate.Banuiesc ca exista.

#2
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Daca iti plac tirurile (si astea tot masini sunt) incearca Euro Truck. Este unul dintre cele mai bune simulatoare.

#3
Flyng

Flyng

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2009
sal,imi spune si  mie cineva un program de conversie  a modurilor pt fermier simulator 2009,sau sa convertesc modurile de la farmingsimulator2009 la 2009 plz

#4
psycho43

psycho43

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.12.2009
Poi eu ti'as recomanda "18 WEELS OF STEEL HAULIN"....eu il joc de cateva zile dar e foarte frumos.
Sunt multe lucruri pe care poti sa le modifici la tirul pe care il detii,dar ca in orice joc single player,iti vor trebui bani.
Acesti bani ii castigi facand curse...nu curse de viteza,duci marfa la o anumita companie,intr-un anumit oras.
Ti-o spun eu ca jocul este foarte bun daca vrei sa te relaxezi si sa scapi putin de stres :P

#5
x6IT32

x6IT32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 01.06.2009
Mai bine incerci Euro Truck Simulator!

#6
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
condus, cu reguli de circulatie&stuff? sau racing?

#7
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

 badboyallyn, on 18th December 2009, 15:44, said:

condus, cu reguli de circulatie&stuff? sau racing?
18 WoS Extreme Trucker din cate am citit intr-un review, are si reguli de 'circulatie&stuff'  :peacefingers: /

#8
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 04.01.2008

 badboyallyn, on 18th December 2009, 15:44, said:

condus, cu reguli de circulatie&stuff? sau racing?

3d driving school

#9
bogdyMND

bogdyMND

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.09.2007
Cel mai bun simulator racing, Live For Speed.

#10
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
cel mai bun simulator racing mi s-a parut testdrive unlimited, adica asta se poate juca de la tastatura. de ex eu nu am putut sa joc lfs si grid cu tastatura.
daca nu te intereseaza racing euro truck simulator e f bun, eventual adaugi si harta romaniei  ca sa ai unde sa te plimbi
3d driving school e bun pt ca are reguli de circulatie, in rest parca ai conduce o cutie (ma refer la control si grafica)

Edited by biker17, 07 January 2010 - 18:51.


#11
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009

 biker17, on 7th January 2010, 18:49, said:

cel mai bun simulator racing mi s-a parut testdrive unlimited, adica asta se poate juca de la tastatura. de ex eu nu am putut sa joc lfs si grid cu tastatura.
Interesant. Daca poti sa rulezi un joc din tastatura inseamna ca este simulator? Simulator de ce, de tastatura? Eu sincer sa fiu nu am vazut nici un om sa conduca masina din butoane.

#12
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
un joc bun trebuie sa aiba control optimizat si pt tastatura

Quote

Eu sincer sa fiu nu am vazut nici un om sa conduca masina din butoane.
nici eu n-am vazut nici un om sa se joace pe pc si sa creada ca merge cu masina in realitate
pt mine un joc care nu se poate juca de la tastatura nu e bun. e parerea mea
volan nu mi-as lua pt ca nu se merita. de banii aia bag benzina si ma plimb cu masina..... depaseste orice "simulator"

#13
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009

 biker17, on 9th January 2010, 15:19, said:

un joc bun trebuie sa aiba control optimizat si pt tastatura

Un joc bun da, dar noi nu vorbim de jocuri, vorbim de simulatoare, si simulatoarele nu au nici o treaba cu tastatura.


biker17 said:

nici eu n-am vazut nici un om sa se joace pe pc si sa creada ca merge cu masina in realitate

Ei uite ca eu am vazut. Sigur ca aceste simulatoare nu sunt perfecte, dar sunt mult mai distractive decat masina ta.
Googaleste Motion-Pro II sau VRX MACH 4

Edited by DoubleV, 09 January 2010 - 16:17.


#14
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
test drive unlimited

#15
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006

 DoubleV, on 9th January 2010, 16:16, said:

Ei uite ca eu am vazut. Sigur ca aceste simulatoare nu sunt perfecte, dar sunt mult mai distractive decat masina ta.
Googaleste Motion-Pro II sau VRX MACH 4
initiatorul topicului se referea la simulator in sensul de joc pe calculator nu bazaconiile alea.
sincer acum, tu ce ai cumpara: o masina sau un "simulator" din ala cu care sa te plimbi prin camera?
sigur ca raspunsul la intrebarea asta e influentat de varsta ta si daca ai permis

LE: acum am vazut ca Motion-Pro II costa doar 20.000$ . or fi vandut vreunul?

Edited by biker17, 09 January 2010 - 19:05.


#16
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009

 biker17, on 9th January 2010, 19:02, said:

initiatorul topicului se referea la simulator in sensul de joc pe calculator nu bazaconiile alea.
Ti-am raspuns tie nu lui. Ai spus ca nu ai vazut niciodata un om sa se joace pe pc si sa creada ca merge cu masina in realitate nu? Si ai primit raspunsul, nu a fost nici o recomandare.

Acum urmeaza o recomandare:
Deci treaba sta cam asa, daca ai volan joaca LFS, ####, rFactor, Superstar V8 Racing s.a daca nu ai volan nu stiu de ce vrei simulatoare.

#17
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Mai eu nu inteleg. Vin astia aici si ISI DAU CU PAREREA... In afara de DoubleV (Euro Truck Simulator NU e simulator, va zic eu, Test Drive Unlimited nici atata)

Iti spun eu cele mai cunoscute, cele mai jucate, (sunt foarte putine) simulatoare:

GTR2, rFactor, Netkar pro, ####, Live For Speed, Race 07, GTR Evolution, Race On

Pentru console: Gran Turismo 5 si Forza Motorsport (bine, mai sunt dar la console nu le tare stiu). Succes!!!

Edited by Danny1345, 26 January 2010 - 16:29.


#18
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

 Danny1345, on 26th January 2010, 16:28, said:

Mai eu nu inteleg. Vin astia aici si ISI DAU CU PAREREA... In afara de DoubleV (Euro Truck Simulator NU e simulator, va zic eu, Test Drive Unlimited nici atata)

Iti spun eu cele mai cunoscute, cele mai jucate, (sunt foarte putine) simulatoare:

GTR2, rFactor, Netkar pro, ####, Live For Speed, Race 07, GTR Evolution, Race On

astea 3 sunt fix acelasi joc cu diverse masini si culori ale meniului, se vrea simulator, dar nu ii iese pe deplin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate