Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

cum fac un joc gen triburile ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
eu_ala

eu_ala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.10.2009
il am insa acum nu stiu cum ... sa-l pun ... ma puteti ajuta ? php .. cred ca e... si 2
2  cum pot sa inregistrz functiile intr-o tema php ?

Edited by eu_ala, 30 October 2009 - 14:41.


#2
SPLFFF

SPLFFF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.11.2008
Citeste o carte.

#3
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
2 chiar. Una de romana si alta de php

Edited by danok007, 30 October 2009 - 14:47.


#4
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Lasand glumele la o parte, ceea ce ai tu ( DSLAN ) nu este deloc recomandabil sa il folosesti pe net ! Daca te prind InnoGames, ai incurcat-o ;) ..... Si o faza tare.  Nu vreau sa te superi: Intrebi cum poti creea un astfel de joc, cand nici macar nu iti poti da seama daca e in php.... Macar sa ai "simtul browserului" .... Ai vazut probabil url-ul in timp ce joci (un exemplu):

http://ro10.triburile.ro/staemme.php?screen=overview_villages&intro . Daca ai stii PHP, ai stii ce inseamna :) . SI marele indiciu: staemme.php ....

Plus, pe blogul InnoGames gasesti o imagine cu un cod PHP, plus ca daca ai avea cunostintele necesare creearii acestui joc, ai putea face diferenta dintre un script java, php, etc.....


Parerea mea: Chiar daca ai reusi sa creezi unul, va fi foarte greu..... Adica server dedicat daca ai succes, dar mai mult ca sigur NU.... Aproape zilnic se lanseaza cate unul, si putine au succes (tribal wars, travian, ikariam, tanoth, etc....)

Edited by Bogdan2901, 30 October 2009 - 18:08.


#5
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
e destul de greu sa faci un astfel de joc, ai nevoie de cunostinte avansate PHP :) ia-o si tu cu inceputul , sti macar cum afisezi un text in php sau cum declari o variabila ? =)

#6
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Nu ii suprasolicita cunostintele ;)

#7
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 01.08.2005
Asta e exact ca triburile: http://forum.softped...howtopic=596112
Daca-l vrei, da-mi PM

Edited by AndyM, 30 October 2009 - 19:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate