Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Despre aria de info trafic / Citizen Band

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,843
  • Înscris: 15.08.2008

View Postdac, on 17 octombrie 2013 - 12:06, said:

Pai e clar ca 'buna-ziua':

statiile CB sau HAM nu sunt "echipamente tehnice cu functie de telefoane mobile". Si apoi, cum ramane cu serviciile gen taxi, ambulanta, pompieri, POLITIE ? Zic.

Derogare, sau "unii sunt mai egali in fata legii decat altii" - cum era intr-un timp (nu stiu daca mai e si acum) cu centura de siguranta la taximetristi...
Oricum, in cel mai rau caz pot sa te ia de tine daca te opresc in timp ce folosesti statia, nu pentru detinere (ca nici telefoane mobile nu e interzis sa detii in masina).
Nu cred totusi sa se ajunga la asa ceva, desii cu muilitienii nostri nimic nu e exclus

View Postdilimake, on 17 octombrie 2013 - 15:23, said:

Mie mi se pare ca nu e chiar atat de clar. La ce alte dispozitive s-ar putea referi, pentru ca sigur sunt vizate unele?

Corect, da' unde ai vazut lege exprimata clar si concis in Romanica? :huh:

#20
bursucel01

bursucel01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2008
Buna ziua Domnilor
As dorii sa stiu si eu daca pina la urma sa ales un canal pe care sa comunice cei cu indicativele  233SPXXX.

Va multumesc.

#21
tek_ids

tek_ids

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.11.2009
Salutare,
In curand vreau sa fac o excursie pana in Franta, pe ruta Ungaria, Austria, Germania. Are rost sa car statia dupa mine?
Nu neaparat pentru info trafic in canalele locale ( aveti idee care sunt pentru fiecare tara enumerata?) cat pentru schimbul de informatii cu soferii romani intalniti?!
Sunt sigur ca unii dintre colegii de aici au facut acesta ruta si apreciez orice sfat, info din partea lor.

#22
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,843
  • Înscris: 15.08.2008
Da, merita.
"22-ul" romanesc se aude peste tot, si ai cu cine schimba o vorba Posted Image

Canale locale, nu stiu decat cel din Ungaria - 40, dar nu FM, ci USB.

#23
tek_ids

tek_ids

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 03.11.2009
Thx. !

#24
gigibalcon

gigibalcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.10.2008

View PostIuliutz, on 02 noiembrie 2009 - 20:29, said:

Pentru cine doreste indicative din lista ne puteti contacta prin PM pe mine, pe Marius3k sau pe Dannastase Insurer
Salut,vad  ca  cineva  a  facut  o  alta  lista cu  indicative,asta  inseamna  ca  cea  vechie  nu  mai e  valabila? Aveam  si  eu  un  indicativ acolo dar  vad acum  ca  este  ocupat de alta  persoana.

#25
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011
Partea proasta cu aceste indicative este ca ,,sunt la liber" cu adevarat. Adica nu sunt inventariate si monitorizate de nici o institutie. Asta insemnand ca oricine isi poate atribui un anume indicativ. Si nu ai de unde sti ca mai este folosit de alte persoane.

#26
gigibalcon

gigibalcon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.10.2008

View PostPekiasan, on 30 aprilie 2016 - 06:25, said:

Partea proasta cu aceste indicative este ca ,,sunt la liber" cu adevarat. Adica nu sunt inventariate si monitorizate de nici o institutie. Asta insemnand ca oricine isi poate atribui un anume indicativ. Si nu ai de unde sti ca mai este folosit de alte persoane.

stiam  ca  sunt  la  liber,intrebam  de ce  nu  sa  tinut  cont  de  lista  aia  vechie.......in  fine.......bine  ca  ne  merg  statiile.....:))))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate