Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

dati o nota de la 1 la 10

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
sa argumentati raspunsu!

http://www.pcgarage....ishlist/169948/

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
7...
nu-mi place procesorul
nu-mi place carcasa...
nu-mi place tastatura..eu vreau una normala, simpla, si fara curbe
mai poti pune ceva rami...nu-s chiar asa scumpi ...

depinde ce vrei sa faci cu el. pentru office e numai bun (daca in ascunzi intrun dulap la birou si schimbi tastatura) :)

#3
perus

perus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.06.2007
eu iti dau 8
-mai merge 1 gb  rami (sa poti juca si tu jocuri ce vor aparea pe viitor)
-carcasa e urata

#4
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
mie imi place carcasa:D si eu am vrut sa imi pun 4 gb rami(dar o sa imi iau la anu) , dar am cam depasit bugetu:(( tastatura nici nu conteaza(doarca eu am una VARZA!). iar procesorul are 2.8, e amd athlon II. multumesc oricum de note;)

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
procesorul e bunicelll. dar :D am observat ceva si mai frumos...
un AMD mai ieftin, care se poate face x2 :) (dar iti trebuie sange )

#6
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
pai... mie imi trebuia neaparat de la athlon, ca astea imi plac si sunt familiarizat cu ele, iar  imi ajunge 2.8 ghz, doar jocurile o sa mearga bine(sau asa ar trebui)

#7
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Pentru banu' ala, e bun. Nici mie nu-mi place carcasa, da asta tine de gusturi. Bine, tine si de functionalitate dar in banii astia nu ai ce sa ceri mai mult de atat.
Totusi, de ce trebuia sa faci inca un topic? Nu era de ajuns primul?

#8
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
buna intrebare:D. pai... asta e un alt subiect:D ca sa nu mai ramana acolo, subiectele se pot sterge? ca ala nu mil mai trebuie.

#9
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
carcasa, dupa ce ca este urata ( din punctul meu de vedere), are o sursa praf si tabla se indoaie foarte usor. Placa de baza nu prea ma incanta, este un model vechi ( aparut prin 2006-2007, daca nu ma insel). Eu iti recomand o placa de baza cu chipset AMD 790GX, renunti la placa video si iti iei si o carcasa cu sursa ok, si in timp iti iei o placa video DX11 si mai mult ram.

#10
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
de sursa nici eu nu sunt multumit, am auzit si eu ca e "pocnitoare". dar oricum mai am acasa inca doua surse.

#11
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
Referitor la placa de baza aleasa de catre tine  m-am inselat doar  la vechime, dar in rest ca performanta nu este prea stralucita. Daca nu vrei o placa de baza  AMD cu video onboard, alege  o placa cu chipset  790x sau ceva mai scump 790FX

#12
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
pai cred ca o sa raman la ce am ales, nu imi trebuie cine stie ce calculator performant. doar ca cl care il am acum e foarte slab. vorbesc de 1.34 ghz, 64 video card si 512 rami ddr. voiam sa vad ce spun altii despre asta de pe pcgarage, si parerile lor sunt bune. cam la nota 8 ma asteptam sa mi se dea :rolleyes:

#13
QED

QED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 04.05.2009

View PostIdI1, on 27th October 2009, 19:20, said:

carcasa, dupa ce ca este urata ( din punctul meu de vedere), are o sursa praf si tabla se indoaie foarte usor. Placa de baza nu prea ma incanta, este un model vechi ( aparut prin 2006-2007, daca nu ma insel). Eu iti recomand o placa de baza cu chipset AMD 790GX, renunti la placa video si iti iei si o carcasa cu sursa ok, si in timp iti iei o placa video DX11 si mai mult ram.

De acord, mai tirziu poate sa ia o placa video, deocamdata cu aia onboard poate juca si multe jocuri.

#14
valinor

valinor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 19.04.2008
In loc sa deschizi atatea thread-uri mai bine ai lua o configuratie mult mai buna care ti-a fost prezentata in celelalte topicuri!Oricum e dezechilibrata configuratia pe care vrei s-o iei!Bafta! ;)

#15
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View Postbogdy2008, on 27th October 2009, 18:11, said:




Din partea mea...6 (sase)
argument principal : conceput superficial ( din lipsa de informatii despre ......componente )
Altele : lipsa fiabilitate per ansamblu , in special la unele .............................componente
Nu zic ca n-o sa mearga , dar te-ai informat , de pilda , despre placa de baza ? Stii ca trebuie update bios pentru a lucra cu X2 240 ? . Ce procesor ii pui sa-i poti face update ?
Vei merge la un service ? Mai bine cumperi alt model .......ma rog !

#16
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008

View Postvalinor, on 27th October 2009, 20:39, said:

In loc sa deschizi atatea thread-uri mai bine ai lua o configuratie mult mai buna care ti-a fost prezentata in celelalte topicuri!Oricum e dezechilibrata configuratia pe care vrei s-o iei!Bafta! ;)
ce vrei sa spui prin dezechilibrata?

cum adica dezechilibrata valinor? nu se potrivesc componentele? ca mie mi sa zis ca merg si sunt cam cea mai buna alegere pt banii astia

scz ca am postat de 2 ori, dar nu mio aparut din prima:D

si nici de update la bios nam mai auzit :huh:

#17
valinor

valinor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 19.04.2008
Ti-a dat LORELYAN raspunsul!

#18
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
si cum fac update la bios? mai bine sa imi iau o placa de baza? daca da sugerati una, si prefer sa fie maxim 200 ron

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate